Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Site-uri externe pentru rezervare pe litoralul bulgaresc

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#73
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 28.04.2006

 theodora18, on 26th November 2010, 00:30, said:

Este greu de crezut.........booking este CEL MAI SCUMP site de vanzari on-line, au preturi aproape cat tariful de receptie al hotelului. Nu inteleg de ce va complicati????????

Ne lasi? Fugi inapoi la "clientii" tai si lasa-ne pe noi sa luam tepe.

#74
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
booking nu este agentie de turism...este doar o solutie software oferita furnizorilor de cazare de pretutindeni ...de regula, daca te duci si contactezi hotelul direct pe care vrei sa il rezervi pe booking , obtii acelasi tarif. Astia de la booking castiga doar cativa euro pentru fiecare rezevrare concretizata prin ei...

#75
florake

florake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.11.2007
http://erde.ruefa.at

http://ww2.tui.com

#76
sybarino

sybarino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 21.03.2005
Comparatie - sejur DOBROTITSA , 01.08.2011 - 08.08.2011, 7 nopti, 2 persoane
BOOKING : 616 EURO -
TARIF AGENTIE ROMANIA : ( 50 EURO x 2 pers x 7 nopti ) - 20% EARLY BOOKING + 0,6 EURO x 2 pers x 7 nopti = 569 EURO
Diferenta este de 47 de EURO in plus pentru BOOKING.

pareri?

#77
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 28.04.2006
Pareri...

As da oricand 50/100 Eur pe un sejur rezervat printr-o agentie de afara decat sa fiu o "victima" a sarlatanilor din RO.
Primul lucru care imi vine in minte este faza cu Duni de anul trecut...
Oricum, anul trecut cand am rezervat pt. Dobrotitsa ce gaseam in RO era cu minim 25% mai mult decat am dat la Booking.
E adevarat ca am inceput cautarile prin Iunie cand nu mai erau la noi reduceri de Early booking dar, repet, nu m-as risca cu RO pt o asemenea diferenta.

Parerea mea. :rolleyes:

L.E. Observ ca au schimbat si "Cancellation policy"...o mare bila neagra din partea mea.

Edited by bela, 05 January 2011 - 16:20.


#78
florinetzul

florinetzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 11.05.2009
http://www.bulgaria-...tel-search.html

eu am gasit si acest site;stie cineva despre el ceva??pareri si impresii?este cel mai ieftin site de rezervari (cel putin pt hotelurile dorite de mine),diferenta fiind si de 98 E in cazul unui hotel(parca dobrotitsa)

#79
smythe

smythe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 11.01.2006
http://www.boiana-mg.com/

Preturi foarte bune, agentia nu este de ieri, se pare ca au ceva experienta. Probabil o voi folosi anul viitor, daca o sa merg in Bg.

#80
pflorin1315

pflorin1315

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 01.06.2009
A facut cineva rezervare direct pe site la "RIU", nu stiu daca pot plati cu card de debit, pe site scrie ca sunt acceptate doar card de credit dar eu sunt dispus sa platesc online pe loc. Daca a facut cineva rezervare in modul asta il rog sa ma lumineze si pe mine.

Multumesc

#81
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,266
  • Înscris: 24.01.2008
Pai cine te tine sa incerci ?
Mai ales daca faci plata in avans, acum, nu vad care-ar fi problema...

Plati in avans n-am facut, dar la rezervari n-am avut probleme din cauza cardului de debit.

#82
valentinag

valentinag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 10.08.2007

 theodora18, on 26th November 2010, 01:30, said:

Este cel mai scump sistem on-line. Am avut cunostinte care au facut rezervarea din Romania pentru SUA si  s-au trezit la hotel ca au fost taxati cu 300 de euro in plus pentru"taxe" care nu erau trecute pe site. Atentie cu acest tip de rezervare gen : platesti la hotel....NU garanteaza pretul cu nimic si acolo...nu stii ce te asteapta. PAREREA MEA!


Este greu de crezut.........booking este CEL MAI SCUMP site de vanzari on-line, au preturi aproape cat tariful de receptie al hotelului. Nu inteleg de ce va complicati????????

Ma lasi!
Tocmai ce si-a luat o mare tzeapa sor'mea cu agentiile de la noi!Banii pe care i-a dat ea unei agentii romanesti cu early booking blablabla sunt mai multi decat daca si-ar fi rezervat azi prin booking sejur la hotelul ales de ei!

#83
gabriel05

gabriel05

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.02.2007
Tu vorbesti din auzite, noi vorbim din... rezervate!  :D  Booking e cel mai corect site de rezervari ever. Cand aud cei de la hoteluri de booking isi scot palaria! De cate ori ai revervat tu prin booking? Daca nu te-ai ascunde in spatele unui nume de "user", sa fiu in locul lor, te-as da in judecata! Te rog nu mai dezinforma! Da exemple concrete, nu din auzite.

Edited by gabriel05, 30 May 2011 - 15:06.


#84
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 28.04.2006

 gabriel05, on 30th May 2011, 16:05, said:

Tu vorbesti din auzite, noi vorbim din... rezervate!

E groasa pentru ei, astia cu agentiile, daca tot s-a mai desteptata romanul acum si nu mai acceapta resemnat "ofertele" agentiilor. Si ce se gandesc ei....hai sa dam cu noroi in Booking, Venere, Expedia, ca ne mananca comisionu' fire'ar ai dreacu' de nenorociti.
Nu stiu de ce ma asteptam sa se schimbe ceva in mintea ingusta a comerciantilor romani.

Asa ca, sa-i lasam sa piara pe limba lor si daca tot au experienta in turism, vedea-i-as sa-i vad strangand mesele la hotel. Amin!

Edited by bela, 03 June 2011 - 11:03.


#85
pflorin1315

pflorin1315

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 01.06.2009
Am gasit preturi bune aici http://www.hotels-in-bulgaria.com, a facut cineva rezervare prin ei? nu stiu cat sunt de seriosi.

#86
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 28.04.2006
Par ok la prima "vedere".

#87
florinetzul

florinetzul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 11.05.2009
am revenit din albena;rezervare facuta prin www.otel.com;nu am avut nici o problema.recomand.

#88
zond

zond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.04.2009

 bela, on 14th April 2010, 16:20, said:

Ce parere aveti despre http://www.visitbg.net/ro/? Ati rezervat prin ei?Par destul de ok la pret.

L.E. Se pare ca sunt inregistrati ca si tour operator in Bulgaria.
O sa va tin la curent pe masura ce primesc raspunsuri la intrebarile pe care le-am pus.

Am luat doi ani la rand bilete de la ei cu cele mai bune oferte pentru Hotel Caesar Palace , Sv. Vlas. Prima oara am facut plata prin transfer bancar , a doua oara cu cardul. Totul a fost ok. Mai au si site-urile visitbg.de, visit.bg, sturs.net.

#89
bela

bela

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,324
  • Înscris: 28.04.2006
Multumesc de raspuns. Intre timp am folosit Booking dar e foarte util review-ul tau.
Plata cu cardul se poate face direct, online?

#90
zond

zond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.04.2009

 bela, on 2nd August 2011, 13:51, said:

Multumesc de raspuns. Intre timp am folosit Booking dar e foarte util review-ul tau.
Plata cu cardul se poate face direct, online?
Plata am facut-o online cu Visa Electron, de pe site-ul visitbg.net. Ei mi-au indicat acest site, initial i-am contactat de pe visit.bg. Sunt ale companiei Sunny Tours Ltd.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate