Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Circuit Turcia 2010 (autocar)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

View Postpapone, on 9th February 2010, 10:24, said:

am mai spus'o... daca vrei turcia, alegi o agentie SPECIALIZATA pe turcia, nu garsoniere dotate cu fax care vand dupa pliante sau agentii "popesti", care nu au legatura cu turismul de relaxare.
ce tare esti in a face ierarhizare! Hai sa-ti spun cum anul trecut in TR am fost cu o agentie specializata si cum ghidul turc povestea la locurile de pelerinaj crestine ceea ce credea el de cuviinta si cam ce invatase in scolile musulmane din TR. Ca sa nu mai zic de ghidul roman care habar nu avea notiuni elementare despre crestinism pe care turcul le spunea in engleza iar romanul se chinuia sa traduca,...dar ce sa traduci daca nu ai scoala? Asa ca lasa chestia cu agentia specializata.
In general atunci cand mergi in circuit nu mergi pt relaxare, pt ca circuitul este obositor, mergi zi de zi si cobori de multe ori din autocar, deci nu e relaxare. In circuit mergi si aduni cunostinte, iar in TR multe dintre locurile care sunt vizitate sunt monumente crestine si ai nevoie de cineva specializat sa-ti explice. Circuit inseamna sa plec din BUC-Kusadasi- Capadocia- Istanbul-Buc. Ce spui? RELAXARE? Relaxare e la TARC cum zice Rott, sfatul meu este sa o lasi mai moale cu ideeea de relaxare cand vine vorba de autocar-circuit si cu agentiile popesti sau de garsoniera!

#20
casiiu11

casiiu11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 27.06.2006
Buna ziua,
Anul trecut am fost in Grecia si a fost foarte bine. Suntem din Brasov , anul acesta mergem in Turcia (nu am mai fost niciodata acolo) la Kusadasi / Hotel Vera Santa Maria 4**** , 300euro/pers/all inclusive/incl.transport autocar, perioada 06-16.07.2010 .

Pentru Grecia cei care vor detalii pentru Platamonas (super frumos) vi le pot oferi, dar pentru Turcia as avea cateva intrebari :

1. Este diferenta intre cursul valutar euro - lire turcesti in Romania fata de Turcia? Unde e bine de schimbat- In Romania sau acolo in Turcia ?
2. Este OK hotelul Vera Santa Maria? (in special cei care ati fost anul trecut pentru ca am inteles ca a fost renovat doar anul trecut). Se pot da mai multe detalii concrete? Personalul, camerele, curatenia in camere, mesele, locul in sine ? Multumesc anticipat !

3. Suntem 8 persoane care mergem si am vrea sa stim daca in Kusadasi gasim sa inchiriem, nu stiu, un microbuz sau cum i-o zice pe acolo, pentru a face excursii prin zona? (Efes, Pamukale ...).

#21
casiiu11

casiiu11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 27.06.2006
Scuze, nu mai pot modifica ultimul topic.
De anul acesta am inteles ca la turci nu se mai plateste taxa de viza pentru romani. Este adevarat?

#22
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postcasiiu11, on 24th February 2010, 15:24, said:

Scuze, nu mai pot modifica ultimul topic.
De anul acesta am inteles ca la turci nu se mai plateste taxa de viza pentru romani. Este adevarat?
correct ,  din 07.01.2010  nu  mai  trebie  Viza  pentru intrare  TURCIA ,  un pasaport valabil este  suficient

Darrrrrrrrr  Daca  vrea sa  vine  un TURC  ca  Turist  in ROMANIA  , cere gramada de  acte ! ! ! !

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate