Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Circuit Turcia 2010 (autocar)

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Ares7

Ares7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.03.2009
A trecut si ianuarie si deja ma gandesc la concediul din vara....
Am ales circuitul din Turcia cu autocarul prin agentie (doar Omnia ofera asa ceva). Binenteles ca inainte de a scrie acest mesaj am cautat tot ce tine de circuite in diverse topic-uri dar nu am gasit nici o detaliere. Exista 2 variante ale aceleiasi agentii dintre care: una circuit complet - 12 zile ; si 1 de circuit scurt - 8 zile. Intrebarile mele catre cei care au fost sau cunosc pe cineva care a fost, sau pur si simplu pot da un sfat este:
- avand in vedere ca hotelurile de tranzit sunt de 2* pot sa ma astept la surprize neplacute?
- stiti alte variante ale altor agentii care ofera eventual circuitul cu hoteluri de 3*?
Nu sunt pretentios dar nici nu pot convietui cu gandaci sau alte fiinte in camera  :D
Daca mai aveti alte sugestii, informatii legate de acest tip de circuit referitor la cazare, obiective, drum, ghizi, s.a.m.d. v-as fi recunoscator si va multumesc anticipat.

Edited by Ares7, 27 January 2010 - 16:38.


#2
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View PostAres7, on 27th January 2010, 18:34, said:

A trecut si ianuarie si deja ma gandesc la concediul din vara....
Am ales circuitul din Turcia cu autocarul prin agentie (doar Omnia ofera asa ceva). Binenteles ca inainte de a scrie acest mesaj am cautat tot ce tine de circuite in diverse topic-uri dar nu am gasit nici o detaliere. Exista 2 variante ale aceleiasi agentii dintre care: una circuit complet - 12 zile ; si 1 de circuit scurt - 8 zile. Intrebarile mele catre cei care au fost sau cunosc pe cineva care a fost, sau pur si simplu pot da un sfat.......

depinde ce anume circuit ofera ei sau ce iti doresti tu. poti merge cu agentia rezeda (fara reclama, dar sunt super ok), cu o noapte intermediara la canakkale, 7 nopti in kusadasi (alegi tu hotelul in care vrei sa stai) si 2 nopti in istanbul, la intoarcere. daca ai nelamuriri... e f ok asa...
detaliaza mai mult "circuitul".

Edited by papone, 29 January 2010 - 16:37.


#3
igrecea

igrecea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 18.11.2007

View PostAres7, on 27th January 2010, 16:34, said:

A trecut si ianuarie si deja ma gandesc la concediul din vara....
Am ales circuitul din Turcia cu autocarul prin agentie (doar Omnia ofera asa ceva). Binenteles ca inainte de a scrie acest mesaj am cautat tot ce tine de circuite in diverse topic-uri dar nu am gasit nici o detaliere. Exista 2 variante ale aceleiasi agentii dintre care: una circuit complet - 12 zile ; si 1 de circuit scurt - 8 zile. Intrebarile mele catre cei care au fost sau cunosc pe cineva care a fost, sau pur si simplu pot da un sfat este:
- avand in vedere ca hotelurile de tranzit sunt de 2* pot sa ma astept la surprize neplacute?
- stiti alte variante ale altor agentii care ofera eventual circuitul cu hoteluri de 3*?
Nu sunt pretentios dar nici nu pot convietui cu gandaci sau alte fiinte in camera  :D
Daca mai aveti alte sugestii, informatii legate de acest tip de circuit referitor la cazare, obiective, drum, ghizi, s.a.m.d. v-as fi recunoscator si va multumesc anticipat.
Vezi ca si agentia Kara Travel organizeaza circuite in Turcia la preturi ok. Si se pare ca e o agentie buna, adica stiu persoane care merg al treilea an consecutiv cu ei si sunt multumiti.
www.karatravel.ro

#4
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postigrecea, on 29th January 2010, 21:52, said:

Vezi ca si agentia Kara Travel organizeaza circuite in Turcia la preturi ok. Si se pare ca e o agentie buna, adica stiu persoane care merg al treilea an consecutiv cu ei si sunt multumiti.
www.karatravel.ro

nu te supara, eu vorbesc de agentii SPECIALIZATE pe turcia, nu de apartamente dotate cu fax.
vrei agentii specializate pe turcia, iei rezeda, kusadasi, patriot (na, dulaule, reclama). trebuie sa si stie cate ceva sa iti povesteasca despr hoteluri, nu sa iti puna o lista in fata ca la supermarket.

Edited by papone, 29 January 2010 - 19:59.


#5
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostAres7, on 27th January 2010, 16:34, said:

A trecut si ianuarie si deja ma gandesc la concediul din vara....
Am ales circuitul din Turcia cu autocarul prin agentie (doar Omnia ofera asa ceva). Binenteles ca inainte de a scrie acest mesaj am cautat tot ce tine de circuite in diverse topic-uri dar nu am gasit nici o detaliere. Exista 2 variante ale aceleiasi agentii dintre care: una circuit complet - 12 zile ; si 1 de circuit scurt - 8 zile. Intrebarile mele catre cei care au fost sau cunosc pe cineva care a fost, sau pur si simplu pot da un sfat este:
- avand in vedere ca hotelurile de tranzit sunt de 2* pot sa ma astept la surprize neplacute?
- stiti alte variante ale altor agentii care ofera eventual circuitul cu hoteluri de 3*?
Nu sunt pretentios dar nici nu pot convietui cu gandaci sau alte fiinte in camera  :D
Daca mai aveti alte sugestii, informatii legate de acest tip de circuit referitor la cazare, obiective, drum, ghizi, s.a.m.d. v-as fi recunoscator si va multumesc anticipat.


Vezi ca de regula circuitele inseamna alergatura,oboseala si nu intelegi nimic,practic doar spui ca ai trecut pe acolo,cazarile sunt in hoteluri mai slab cotate,etc.Orienteaza-te spre un sejur,mai ales daca esti pt prima oara in Turcia,vezi care e treaba,PAPONE ti-a dat un pont bun,si eu am fost cu ei;alege varianta 1 noapte CANAKALE+7 KUSADASI+2 ISTANBUL si o sa ne multumesti.
Daca ai intrebari,cu placere iti raspund!

#6
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postmahmud, on 30th January 2010, 21:08, said:

Vezi ca de regula circuitele inseamna alergatura,oboseala si nu intelegi nimic,practic doar spui ca ai trecut pe acolo,cazarile sunt in hoteluri mai slab cotate,etc.Orienteaza-te spre un sejur,mai ales daca esti pt prima oara in Turcia,vezi care e treaba,PAPONE ti-a dat un pont bun,si eu am fost cu ei;alege varianta 1 noapte CANAKALE+7 KUSADASI+2 ISTANBUL si o sa ne multumesti.
Daca ai intrebari,cu placere iti raspund!

merci, mahmud. pentru cei care vor autocar, recomand cu caldura acest tip de concediu in turcia. nu esti rupt de oboseala, stai in ce hotel vrei tu in kusadasi si mai vezi si istanbulul (2 nopti recomand). este super ok.

#7
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postpapone, on 30th January 2010, 19:20, said:

merci, mahmud. pentru cei care vor autocar, recomand cu caldura acest tip de concediu in turcia. nu esti rupt de oboseala, stai in ce hotel vrei tu in kusadasi si mai vezi si istanbulul (2 nopti recomand). este super ok.

Pt.putin,maestre!
Acu vreo 4 ani cind am plecat prima oara cu REZEDA le-am spus ca e prea putin o zi la Istanbul,ar trebui vreo 2;dupa 3 ani au bagat 2 zile si ma gindesc sa le zic sa se gindeasca si la varianta cu 3 zile,ca sa ai mai mult timp,cu toate ca si 3 zile sunt putine la cit ai de bintuit prin Istanbul!

View Postpapone, on 29th January 2010, 19:57, said:

nu te supara, eu vorbesc de agentii SPECIALIZATE pe turcia, nu de apartamente dotate cu fax.
vrei agentii specializate pe turcia, iei rezeda, kusadasi, patriot (na, dulaule, reclama). trebuie sa si stie cate ceva sa iti povesteasca despr hoteluri, nu sa iti puna o lista in fata ca la supermarket.


kusadasi si patriot merg fara escala pina in KUSADASI.
Fac decit pauze de catel si ajungi la destinatie intepenit,iti trebuie 2 zile sa te pui in  miscare!

#8
giovi_buru

giovi_buru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 17.03.2008

View PostAres7, on 27th January 2010, 16:34, said:

A trecut si ianuarie si deja ma gandesc la concediul din vara....
Am ales circuitul din Turcia cu autocarul prin agentie (doar Omnia ofera asa ceva). Binenteles ca inainte de a scrie acest mesaj am cautat tot ce tine de circuite in diverse topic-uri dar nu am gasit nici o detaliere. Exista 2 variante ale aceleiasi agentii dintre care: una circuit complet - 12 zile ; si 1 de circuit scurt - 8 zile. Intrebarile mele catre cei care au fost sau cunosc pe cineva care a fost, sau pur si simplu pot da un sfat este:
- avand in vedere ca hotelurile de tranzit sunt de 2* pot sa ma astept la surprize neplacute?
- stiti alte variante ale altor agentii care ofera eventual circuitul cu hoteluri de 3*?
Nu sunt pretentios dar nici nu pot convietui cu gandaci sau alte fiinte in camera  :D
Daca mai aveti alte sugestii, informatii legate de acest tip de circuit referitor la cazare, obiective, drum, ghizi, s.a.m.d. v-as fi recunoscator si va multumesc anticipat.

am vazut ceva interesant la basilicatravel, este agentia de pelerinaj a Patriarhiei Romane. Au multe pelerinaje inclusiv Siria, Libia, Egipt...

#9
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postgiovi_buru, on 6th February 2010, 10:35, said:

am vazut ceva interesant la basilicatravel, este agentia de pelerinaj a Patriarhiei Romane. Au multe pelerinaje inclusiv Siria, Libia, Egipt...
Mai sunt si alte agentii  care vand circuite,spre exemplu Universal Turism,vad ca se poarta reclama!

#10
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

View Postcalin_oana, on 6th February 2010, 12:36, said:

Mai sunt si alte agentii  care vand circuite,spre exemplu Universal Turism,vad ca se poarta reclama!

am mai spus'o... daca vrei turcia, alegi o agentie SPECIALIZATA pe turcia, nu garsoniere dotate cu fax care vand dupa pliante sau agentii "popesti", care nu au legatura cu turismul de relaxare.

#11
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postpapone, on 9th February 2010, 09:24, said:

am mai spus'o... daca vrei turcia, alegi o agentie SPECIALIZATA pe turcia, nu garsoniere dotate cu fax care vand dupa pliante sau agentii "popesti", care nu au legatura cu turismul de relaxare.


Papone nu fi rau:) Universal Turism e o agentie din Cluj care vinde destul de bine Turcia si chiar sunt buni pe destinatia Kusadasi.

#12
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postpapone, on 9th February 2010, 09:24, said:

am mai spus'o... daca vrei turcia, alegi o agentie SPECIALIZATA pe turcia, nu garsoniere dotate cu fax care vand dupa pliante sau agentii "popesti", care nu au legatura cu turismul de relaxare.
Pe cuvantul tau ca UNIVERSAL TURISM are agentia intr-o garsoniera?Serios?Mai verifica odata inainte de-a face aprecieri.Noi, si cind spun noi suntem vreo 8-9 familii care mergem de 4 ani cu aceasta agentie SPECIALIZATA pe Turcia,si culmea ca de 4 ani nu ne-a oferit nimeni nici o agentie din Bucuresti SPECIALIZATA pe turismul de relaxare cum spui tu un pret mai bun decit cel facut de Universal!!!

#13
leonmaximilian

leonmaximilian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 17.06.2008
Mai oameni buni, se vede din ce in ce mai clar ca faceti lobby pt cineva de aici (AAAA .... IMI SCAPA NUMELE ACUM ....) care are (sau lucreaza) la o agentie de turism. Nu mai dati voi cu parerea despre o agentie sau alta ca nu ati fost voi cu acestea niciodata. EXISTA O GRAMADA DE AGENTII DE TURISM MICI CARE ISI FAC TREABA SI NU TREBUIE SA AIBE BIROURILE IN BURICUL TIRGULUI LA KM 0 CA SA FIE SERIOSI. SI EU MERG CU O AGENTIE DESTUL DE MICA DIN ORASUL MEU DE 3 ANI LA RIND DE CARE SINT FFFFF.MULTUMIT.
Si anul acesta fiind a 4a oara mi-au mai facut o reducere substantiala la pretul sejurului. :thumbdown:

Edited by leonmaximilian, 10 February 2010 - 09:36.


#14
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postleonmaximilian, on 10th February 2010, 09:35, said:

Mai oameni buni, se vede din ce in ce mai clar ca faceti lobby pt cineva de aici (AAAA .... IMI SCAPA NUMELE ACUM ....) care are (sau lucreaza) la o agentie de turism. Nu mai dati voi cu parerea despre o agentie sau alta ca nu ati fost voi cu acestea niciodata. EXISTA O GRAMADA DE AGENTII DE TURISM MICI CARE ISI FAC TREABA SI NU TREBUIE SA AIBE BIROURILE IN BURICUL TIRGULUI LA KM 0 CA SA FIE SERIOSI. SI EU MERG CU O AGENTIE DESTUL DE MICA DIN ORASUL MEU DE 3 ANI LA RIND DE CARE SINT FFFFF.MULTUMIT.
Si anul acesta fiind a 4a oara mi-au mai facut o reducere substantiala la pretul sejurului. :thumbdown:
CORECT , unii considera, ca agentiile din provincie nu sunt profesioniste sau nu sunt SPECIALIZATE!!!

#15
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008
hai ca deviaram tare.
propun inchiderea topicului, parca se numeste ceva cu circuit si autocar, nu universal nush ce si PR pt ei.

#16
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postpapone, on 10th February 2010, 10:07, said:

hai ca deviaram tare.
propun inchiderea topicului, parca se numeste ceva cu circuit si autocar, nu universal nush ce si PR pt ei.
DACA TE UITI PE MAI MULTE TOPICURI DESPRE TURCIA NU AM DAT NICIODATA!NUME DE AGENTIE,AICI TU AI INCEPUT CU RECLAMA SI ACUM CERI INCHIDEREA TOPICULUI?

#17
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Dragilor nu va certati

Indiferent de agentie important este sa plecati in vacanta...fie ca e vb de o agentie mare sau de o agentie intr-o garsoniera. Nu e important biroul ci cum esti tratat intr-o agentie si ce sfaturi primesti si cat de receptivi sunt la cerintele tale.

Oricum ca si agent de turism musai trebuie sa vezi inainte de a vinde ceva.

#18
sygeplejersken

sygeplejersken

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 18.01.2010

View PostAres7, on 27th January 2010, 16:34, said:

A trecut si ianuarie si deja ma gandesc la concediul din vara....
Am ales circuitul din Turcia cu autocarul....


va fi un cosmar sa stai intepenit intr-un scaun de autocar
ti se vor umfla picioarele butuci

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate