Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Anii '80 un hit,gen Depeche Mode sau Dead or Alive,Scotch?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postmyxmax90s, on 15th February 2010, 17:29, said:

Exista metode mai usoare de a inregistra melodia asta,decat cea cu av rack si de inregistrat cu telefonul.Daca da va rog sa-mi spuneti,daca nu ramanem la av rack.Cred ca saptamana asta voi face ceea ce este necesar sa aflu cum se numeste melodia si cine canta
Va ajuta cu ceva daca va spun ca este o formatie britanica synth pop-electronic :o

Edited by myxmax90s, 25 February 2010 - 22:18.


#20
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postmyxmax90s, on 25th February 2010, 22:17, said:

Va ajuta cu ceva daca va spun ca este o formatie britanica synth pop-electronic :o
[color="#FF0000"]Am incercat cu programul Av-RACK.Merge sa inregistrezi numai din calculator.Cum pot sa fac sa inregistrez si de pe un reportofon.Am mufa jack-jack line dar nu merge.Care sa fie problema?[/color]

Edited by myxmax90s, 27 February 2010 - 15:55.


#21
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
seamana mult cu Digital Emotion - Don't Stop(The Motion) dar nu e asta poate acum va vine vreo idee.Ce spuneti in afara de robovoice care tot repeta Don't Stop Don't Stop.Astia spun cred ca tot Don't Stop dar nu reusesc sa inteleg ce zic alea.Imi place melodia.Poate ca Digital Emotion - Don't Stop e remixul de la melodia originala pe care o caut eu de 1 an de zile. :worthy:  :frust:  :deadtongue: mi-as dori mult sa fie asa.
Unul mai priceput...rog mult sa ma ajute

#22
sergiumusic

sergiumusic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 29.12.2007
incearca totusi sa uploadezi cele 20 de sec. si promit sa te ajut,insa pina atunci incearca Mike Mareen - Don't Talk To The Snake(1987) si tot de la M.M. un pasaj din Love Spy(1986) seamana perfect cu unul din Digital Emotion -Don't Stop .

Edited by sergiumusic, 24 June 2010 - 19:18.


#23
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
:thumbup:  :thumbup:  :thumbup:    :D  :first:  :first:  :first:

Bravoooooooooooooooo....LOVE SPY

Domo domo domo..........Arigatooooooooooooooooo...Sergimusic! El era Mike Mareen.Cele 20 sec erau ale lui.Te felicit

Edited by myxmax90s, 28 June 2010 - 15:12.


#24
sergiumusic

sergiumusic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 29.12.2007
auditie placuta! :D

#25
sergiumusic

sergiumusic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 29.12.2007
si ca o ultima informatie pe aceasta tema:tipul(MM)nu prea este britanic la origine,e neamt din Berlin! :D

#26
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postsergiumusic, on 29th June 2010, 20:09, said:

si ca o ultima informatie pe aceasta tema:tipul(MM)nu prea este britanic la origine,e neamt din Berlin! :D
Da Sergiumusic am remarcat treaba asta abia cand m-am uitat l-a wikipedia.Oricum Mike Mareen nu prea mi-a sunat a englez atunci cand mi-ai "facut cunostiinta" cu el
Dar cand am postat asta nu aveam de unde sa stiu cine o canta.Mi-a sunat a Falco la un moment dat.Tears For Fears,Duran Duran(din anii '80)Depeche Mode,Dead Or Alive,Scotch,Camouflage...am cautat artisti similari cu Falco si cu cele mentionate(titlul topicului spune totul),iar inregistrarea nu era prea buna.Oricum are ceva din toti cei pe care i-am amintit mai sus.Am zis ca synth pop britanica doar gandinu-ma la Depeche Mode la melodia Just Can Get Enough.A durat mult pana sa-l "intalnesc" pe Mike Mareen si asta datorita tie :thumbup: Acum e la pensie(60 ani)...macar poate are un salariu mai bunicel decat
altii pe la noi,aici...
P.S: Asta ca sa punem punct acestui topic...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate