Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Anii '80 un hit,gen Depeche Mode sau Dead or Alive,Scotch?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Am o alta melodie necunoscuta :scratchchin:  este in genul celor de la DEPECHE MODE anii 80,dar seamana ca stil si cu DEAD OR ALIVE si cu formatia SCOTCH-foarte mult.Am inregistrat-o de pe Info Pro.Din inregistrare am prins versurile astea : "

                                                                   ''I KEEP MY WAY IS DANCER'S/
                                                                      
                                                                      THAT'S NOTHING MAKE COME DO/
                                                                                                                                                                                                                                                                                                       AND THIS YOU ME PROTECTION/
                                                                                                                                                                                                                                                                                                         I STAY IT ALL A TRUE ''.//


Apoi un fel de refren zice ceva de genul: '' Walk,Stop Walk,Stop " ca "Rock Star" ar fi ilogic,dar cine stie.Refrenul,asta n-am inteles.Cand spune WALK,STOP sau ce-o zice iti da impresia ca seamana cu Depeche Mode.La versurile de mai sus zici ca e DEAD OR ALIVE,iar in esenta pare ca ar fi SCOTCH-formatia care canta melodia aia cu Disco Band.Versurile de mai sus nu stiu daca sunt scrise corect integral,dar in mare cam asa suna.Un fel de eurodance al anilor '80,o melodie miscata si cu efecte sonore,produse de orga.Dp ce zice Walk,Stop se aud niste voci feminine care n-am inteles ce spun si apoi iar zic Walk,Stop.... :habarnam: Ironia face ca melodia pe care o caut sa o pot fredona,dar am spus-o si o mai spun-pe forum nu merge decat sa o caut prin intermediul altor forumisti.Daca isi da cineva seama despre ce hit e vorba.In general pe Info Pro e muzica foarte buna.Ar trebui ca acest hit sa fie important de a ajuns sa se difuzeze pe InfoPro.Multumesc,de pe acum,celor interesati sa ma ajute.SUCCES ! ! !

Edited by myxmax90s, 25 January 2010 - 21:48.


#2
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postmyxmax90s, on 25th January 2010, 21:47, said:

Am o alta melodie necunoscuta :scratchchin:  este in genul celor de la DEPECHE MODE anii 80,dar seamana ca stil si cu DEAD OR ALIVE si cu formatia SCOTCH-foarte mult.Am inregistrat-o de pe Info Pro.Din inregistrare am prins versurile astea : "

                                                                   ''I KEEP MY WAY IS DANCER'S/
                                                                      
                                                                      THAT'S NOTHING MAKE COME DO/
                                                                                                                                                                                                                                                                                                       AND THIS YOU ME PROTECTION/
                                                                                                                                                                                                                                                                                                         I STAY IT ALL A TRUE ''.//


Apoi un fel de refren zice ceva de genul: '' Walk,Stop Walk,Stop " ca "Rock Star" ar fi ilogic,dar cine stie.Refrenul,asta n-am inteles.Cand spune WALK,STOP sau ce-o zice iti da impresia ca seamana cu Depeche Mode.La versurile de mai sus zici ca e DEAD OR ALIVE,iar in esenta pare ca ar fi SCOTCH-formatia care canta melodia aia cu Disco Band.Versurile de mai sus nu stiu daca sunt scrise corect integral,dar in mare cam asa suna.Un fel de eurodance al anilor '80,o melodie miscata si cu efecte sonore,produse de orga.Dp ce zice Walk,Stop se aud niste voci feminine care n-am inteles ce spun si apoi iar zic Walk,Stop.... :habarnam: Ironia face ca melodia pe care o caut sa o pot fredona,dar am spus-o si o mai spun-pe forum nu merge decat sa o caut prin intermediul altor forumisti.Daca isi da cineva seama despre ce hit e vorba.In general pe Info Pro e muzica foarte buna.Ar trebui ca acest hit sa fie important de a ajuns sa se difuzeze pe InfoPro.Multumesc,de pe acum,celor interesati sa ma ajute.SUCCES ! ! !
PENTRU CEI INTERESA?I SA MA AJUTE REPET MELODIA E INREGISTRATA DE PE INFO PRO PE O CASETA DE A MEA(vezi mai sus indicatii)MULTUNESC

Edited by myxmax90s, 26 January 2010 - 15:24.


#3
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Nu cred c-o să te ajute nimeni, eu unul n-am înţeles nimic din versurile alea. :)

Ceva de genul? [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/PlvVHGItBwo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by BadBoyBlue, 26 January 2010 - 16:12.


#4
d4nc34l1f3

d4nc34l1f3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 21.04.2007

View Postmyxmax90s, on 25th January 2010, 21:47, said:

Nu mai simplu puneai inregistrarea sa ne dam cu parerea? Engleza ta nu e prea stralucita, no offence. :)

#5
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
[quote name='BadBoyBlue' post='7708443' date='26th January 2010, 16:08']Nu cred c-o să te ajute nimeni, eu unul n-am înţeles nimic din versurile alea. :)

Ceva de genul? [url="http://www.youtube.com/watch?v=PlvVHGItBwo"]http://www.youtube.com/watch?v=PlvVHGItBwo[/url][/quot Ar fi ceva de ceva de genul DEAD OR ALIVE-You spin me right round ! ! !

Iti mai spun ca inregistrarea nu e perfecta,nu e vorba doar de engleza.Este o mica parte din melodie inregistrata :huh: .Am spus ca melodia este foarte miscata,stiti voi stilul anilor '80.A stai ca mi-am amintit.Ar putea fi si CAMOUFLAGE.In anii '80,formatiile CAMOUFLAGE,DEPECHE MODE,DEAD OR ALIVE,SCOTCH ar mai fi si TEARS FOR FEARS seamanau intre ele.Cand zic TEARS FOR FEARS ma refer la melodia lor,Shout, parca in 1986 a aparut.In orice caz una din astea ar putea fi.

In orice caz e ceva de genul DEAD OR ALIVE - YOU SPIN ME RIGHT ROUND

Am spus ca versurile nu sunt scrise corect si ca inregistrarea nu este foarte buna,dar in mare cam asa suna.Este destul de miscata melodia.E in genul asta : DEAD OR ALIVE - YOU SPIN ME RIGHT ROUND.Asta nu inseamna ca o canta DEAD OR ALIVE,neaparat.Ramane de vazut.MULTUMESC ! ! !

P.S. : O voi mai asculta si voi incerca sa vad daca o identific.N.B ! ! !  :thumbup:

Edited by myxmax90s, 26 January 2010 - 23:54.


#6
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/S4WNOUDsMp0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Cam asa e ritmul melodiei pe care o caut.Am uitat cand zice Walk,Stop ,walk stop o spune cu o voce mai grava,apoi imediat se aud niste voci feminine,apoi launmomentdat zice el Yes i man,si completeaza din nou tipele astea mai zic vreo 2-3 cuvinte,apoi din nou el : Walk,stop si se termina melodia(inregistrarea).Inregistrarea mea e de max 20 secunde.Unde sa pot trimite melodia inregistrata ca o trimit
Uite mai un exemplu pe care l-am tot repetat in acest topic.Seamana mult cu ceea ce caut

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZUatnbaNfEo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

SUCCES !

Edited by myxmax90s, 27 January 2010 - 19:03.


#7
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Observ ca este o cerere prea sofisticata :bigeyed: .Am o oroare pe artistii care canta cu prune in gura.La vremea ei era o melodie cunoscuta si din cauza asta nu s-au mai straduit cei care o canta sa o cante si clar.Trebuie sa ai un auz perfect ca sa intelegi ce zic alea.Parca spun la inceput(ele)ceva de genu...Mayby yes...walk-stop...apoi iar asta de zice tot Walk stop...Yes...Haaah !!! e greu de explicat.Totusi am vaga banuiala ca e Dead or Alive.daca nu.... :wacko:  :blink:

#8
sergiumusic

sergiumusic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 29.12.2007
uploadeaza aici cele 20 de sec.sa vdm ce putem face ;)

#9
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postsergiumusic, on 1st February 2010, 14:43, said:

uploadeaza aici cele 20 de sec.sa vdm ce putem face ;)
Nu stiu ce are de nu merge :confuzzled:

View Postmyxmax90s, on 6th February 2010, 14:10, said:

Nu stiu ce are de nu merge :confuzzled: Melodia asta e pe caseta nu in calculator.Deci cum fac?



http://www.last fm/music/Dead+or+Alive/+videos/+1-jKezC8Q5slc
Melodia pe care o caut seamana mult si cu asta.Merita incercata.Dar mai sunt formatii in genul Dead or Alive.Divine, Thompson Twins, Yazoo, Naked Eyes, Heaven 17, Animotion, Real Life, The Dream Academy, Ultraox, Level 42, Visage ,ABC ,Re-Flex etc.Care sa fie ??? :eek:  :ermm:  :helpsmilie:

#10
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postmyxmax90s, on 6th February 2010, 14:38, said:

Nu stiu ce are de nu merge :confuzzled:





http://www.last fm/music/Dead+or+Alive/+videos/+1-jKezC8Q5slc
Melodia pe care o caut seamana mult si cu asta.Merita incercata.Dar mai sunt formatii in genul Dead or Alive.Divine, Thompson Twins, Yazoo, Naked Eyes, Heaven 17, Animotion, Real Life, The Dream Academy, Ultraox, Level 42, Visage ,ABC ,Re-Flex etc.Care sa fie ??? :eek:  :ermm:  :helpsmilie:
Deci cine ma poate ajuta?E foarte greu.Seamana mult la ritm cu Baltimora-Tarzan Boy


Deci cine ma poate ajuta?E foarte greu.Seamana mult la ritm cu Baltimora-Tarzan Boy,atentie la ritm nu la linie melodica

I keep my way it dancers/There s nothin make come do/In this you me protection/i started all of true...

#11
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Chiar si in acest moment am ajuns la aceiasi concluzie.WALK STOP WALK STOP.Imi trebuie melodia neaparat.E un hie al anilor 80 foarte miscat.Daca vara trecuta m-am confruntat mai bine de o luna sa gasesc o melodie care se numeste Chase the sun a formatiei PLANET FUNK.Am gasit-o pe 21.08.2009,aceasta este a doua melodie care de mai bine de 7 luni imi da batai de cap,in ultima vreme a inceput sa ma streseze la culme ca nu o gasesc
Cum fac sa descarc in calculator inregistrarea de 20 de secunde.Ma gandesc ca am facut o gresala ca am inregistrat-o.Ma gandesc sa o strerg si sa scap de ea definitiv.Din cate stiu InfoPro nu se rezuma doar la Cea mai buna muzica din '80 pana azi,dar se rezuma la cele mai bune hituri ale formatiilor,artistilor din '80 poate chiar '50-'60 si '70 pana in prezent.Deci formatia "X" care canta Walk Stop Walk Stop din 1980 si ceva trebuie sa fie o formatie cunoscuta.Nu stiu cat o sa ajute informatia ca am auzit-o si am inregistrat-o la 24.07.2009 pe la 22 si ceva.Intamplator am dat pe InfoPro si am auzit melodii ca Sabrina - Boys,Boys,Boys(In the summertime love)mai apoi Miker G&DeeJay Swen - Holiday Rap Holiday sau Samantha Fox - Nothin' Gonna Stop Me Now,Yves Lacrock - Rise Up au mai fost si altele.Am mai prins Scotch - Stasera la Luna(Ci portera fortuna la luna) au mai fost cateva si apoi asta.M-am asteptat ca a doua zi sa o am in calculator-timp in care cautam in disperare cealalta melodie,adica Planet Funk - Chase the sun.Ca sa nu transform discutia asta in roman ma opresc aici,dar vreau sa stiu o modalitate prin care sa pun de pe caseta pe calculator melodia assssssssssssstttttttttttttttttaaaaaaaaaaaaaa ! ! ! :frust:  :rantcurse:

#12
d4nc34l1f3

d4nc34l1f3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 21.04.2007
cu un nenorocit de telefon ai incercat?

#13
sergiumusic

sergiumusic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 29.12.2007
prin mufa jack,,line in'' faci o captura audio(wave)apoi o transf.mp3 si o pui pe forum sau pe un site de upload.de acolo ne ,,ne batem ''noi capul!! :D

#14
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postd4nc34l1f3, on 7th February 2010, 23:34, said:

cu un nenorocit de telefon ai incercat?
N-am din păcate că nu aș fi ezitat să nu încerc.Mersi pentru sfat ! :peacefingers:

#15
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postsergiumusic, on 8th February 2010, 19:42, said:

prin mufa jack,,line in'' faci o captura audio(wave)apoi o transf.mp3 si o pui pe forum sau pe un site de upload.de acolo ne ,,ne batem ''noi capul!! :D
Daca imi poti recomanda un program cu licenta FREE WARE cu care merge sa fac captura audio.Merge si cu un reportofon ??? :scratchchin:

#16
sergiumusic

sergiumusic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 29.12.2007
av rack de ex. normal orice placa de sunet instalata are si progr de captura audio(wave)  da poti si d p reportofon

#17
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009

View Postmyxmax90s, on 7th February 2010, 20:11, said:

Chiar si in acest moment am ajuns la aceiasi concluzie.WALK STOP WALK STOP.Imi trebuie melodia neaparat.E un hie al anilor 80 foarte miscat.Daca vara trecuta m-am confruntat mai bine de o luna sa gasesc o melodie care se numeste Chase the sun a formatiei PLANET FUNK.Am gasit-o pe 21.08.2009,aceasta este a doua melodie care de mai bine de 7 luni imi da batai de cap,in ultima vreme a inceput sa ma streseze la culme ca nu o gasesc
Cum fac sa descarc in calculator inregistrarea de 20 de secunde.Ma gandesc ca am facut o gresala ca am inregistrat-o.Ma gandesc sa o strerg si sa scap de ea definitiv.Din cate stiu InfoPro nu se rezuma doar la Cea mai buna muzica din '80 pana azi,dar se rezuma la cele mai bune hituri ale formatiilor,artistilor din '80 poate chiar '50-'60 si '70 pana in prezent.Deci formatia "X" care canta Walk Stop Walk Stop din 1980 si ceva trebuie sa fie o formatie cunoscuta.Nu stiu cat o sa ajute informatia ca am auzit-o si am inregistrat-o la 24.07.2009 pe la 22 si ceva.Intamplator am dat pe InfoPro si am auzit melodii ca Sabrina - Boys,Boys,Boys(In the summertime love)mai apoi Miker G&DeeJay Swen - Holiday Rap Holiday sau Samantha Fox - Nothin' Gonna Stop Me Now,Yves Lacrock - Rise Up au mai fost si altele.Am mai prins Scotch - Stasera la Luna(Ci portera fortuna la luna) au mai fost cateva si apoi asta.M-am asteptat ca a doua zi sa o am in calculator-timp in care cautam in disperare cealalta melodie,adica Planet Funk - Chase the sun.Ca sa nu transform discutia asta in roman ma opresc aici,dar vreau sa stiu o modalitate prin care sa pun de pe caseta pe calculator melodia assssssssssssstttttttttttttttttaaaaaaaaaaaaaa ! ! ! :frust:  :rantcurse:
Dintr-o sursa apropiata care a ascultat melodia,mi-a spus ca ar fi un videoclip cu desene animate???E un indiciu?O sa vad ce pot face saptamana ce urmeaza cu melodia asta.Incerc sa o inregistrez si sa o trimit pe un site.Apoi...numai bine! ! !

#18
myxmax90s

myxmax90s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 19.12.2009
Exista metode mai usoare de a inregistra melodia asta,decat cea cu av rack si de inregistrat cu telefonul.Daca da va rog sa-mi spuneti,daca nu ramanem la av rack.Cred ca saptamana asta voi face ceea ce este necesar sa aflu cum se numeste melodia si cine canta

Edited by myxmax90s, 15 February 2010 - 17:30.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate