Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Studio Paris

- - - - -
  • Please log in to reply
350 replies to this topic

#235
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

View PostDragonache, on 28th November 2011, 21:29, said:

v-as fi recunoscator pentru unele detalii privind apartamentul descris de dvs. Ma pregatesc pt un sejur cu familia de 7 zile la Paris in august 2012 (2+1 copil 13yrs) si sunt interesat de un aranjament serios si decent. Este prima excursie la Paris :)

Care este bugetul alocat pentru cazare ??

Edited by judas, 29 November 2011 - 08:09.


#236
Dragonache

Dragonache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.11.2011

View Postnadis, on 6th October 2011, 15:10, said:

Pentru ca tacerea de pe topicurile referitoare la Paris imi pare asurzitoare (ori lumea n-a mai calatorit intr-acolo, ori cei care au fost au ramas fara grai :P), o sa descriu un pic experienta mea cu inchirierea apartamentului parizian. Mai ales ca a fost prima de acest gen si una pe deplin reusita, chiar peste asteptari; recunosc ca m-am temut multa vreme de varianta asta, socotind-o riscanta - acum imi pare rau de cati bani am aruncat pe hoteluri in anii trecuti...

Asa, inginereste, o sa descriu etapele pe puncte:
- Cu vreo 3 luni inainte de plecare m-am apucat sa caut pe site-urile specializate - am inceput cu Homelidays (despre care tot citisem aici, pe forum), pe urma am extins cautarea la VRBO, Abritel si inca destule altele care nu mai stiu cum se numeau, dar au fost indicate de Pirpy sau au rezultat din cautarile mele pe Google. Asta fiindca n-am gasit ceva chiar multumitor din prima - pretentii mari, deh!, 2 camere ultracentral, cu balcon, cu lift etc.
- Am facut o lista cu vreo 7-8 posibile optiuni si m-am apucat sa le scriu proprietarilor (primul text a fost mai greu de compus, apoi am dat cu copy/paste). Cu o singura exceptie, ceilalti mi-au raspuns amabil si destul de prompt - atat ca unii deja "antamasera" apartamentul pentru perioada care ma interesa, altii mi-au spus ca... desi apartamentul are balcon, nu am voie sa fumez acolo, ca se duce fumul la vecinii care au ferestre catre aceeasi curte interioara (?).
- Am luat decizia finala; proprietarul cu pricina mi-a cerut sa-i expediez prin PayPal garantia pentru apartament, urmand ca el sa mi-o returneze pe aceeasi cale imediat dupa intoarcerea mea acasa - ceea ce s-a si intamplat fara probleme (cu ezitari DOAR din partea mea: habar n-aveam ca, desi poti trimite bani de pe aproape orice fel de card, nu poti primi bani decat pe VISA - a se retine). Proprietarul mi-a inspirat incredere din prima clipa, mereu imi raspundea la mailuri (ca am mai avut eu sa-i pun tot felul de intrebari, cum arata aia, ailalta) in 10-15 minute dupa ce ii scriam, mi-a zis o data ca-mi scrie de pe strada, sa am rabdare sa ajunga acasa pentru a-mi detalia chestia...
I-am trimis in PayPal 800 de euro, urmand ca 1600 de euro (chiria pe cele 12 zile de sedere, plus curatenia) sa ii achit cash persoanei care avea sa ma intampine la apartament, in prima zi, la sosire. (Proprietarul era italian, isi gestiona afacerea, adica mai multe apartamente, de la el de acasa, dar avea vreo doi angajati in Paris.)
- Imediat dupa livrarea garantiei am primit mail cu adresa exacta a apartamentului (numarul casei; strada o stiam) si un pomelnic cu instructiuni despre orele de venire-plecare si altele. Cu o luna inainte de plecare (fix in ziua aia) am primit si datele de contact ale persoanei care avea sa ma intampine - cu care am stabilit amanuntele in preziua calatoriei.
- Totul a decurs ca la carte, persoana ne-a asteptat in usa cladirii. Eu i-am platit si am semnat un contract, mi-a dat o chitanta - cat de "cuser" (legal adica) o fi fost treaba n-am habar, ca n-am stat sa studiez, mi-era de ajuns ca eram in locul dorit, care, de altfel, arata exact ca in pozele de pe net. Doamna aceea ne-a explicat cu lux de amanunte, "ca la prosti", in engleza si franceza, cum functioneaza toate sistemele - m-a pus sa repet operatiunile cu mana mea, pana nu m-a vazut pe deplin lamurita nu s-a lasat!
Si am avut de "invatat" cum functioneaza urmatoarele: digicodul de la doua usi (securitatea era maxima, incat pe toata perioada sederii n-am avut nicio grija sa las toti banii in apartament - si aveam destui), doua lifturi, cuptorul cu microunde, aragazul, filtrul de cafea, televizorul cu 2 telecomenzi, sistemul de incalzire, modemul de wireless, telefonul (mi-a lasat numerele de la politie, salvare, pompieri), tabloul electric, toate robinetele etc. Mai erau frigider, foen, fier si masa de calcat - si alte cateva chestii care nu stiu nici in ziua de azi ce or fi fost.
Sigur, am avut si multe altele, incomparabil cu ce ai la dispozitie la un hotel: un rand de plapumi si altul de pături din lana; vesela de toate felurile; detergenti de rufe, de vase, inclusiv parfumator de camera, sapun, hartie higienica; 2 rafturi doldora de ghiduri turistice, majoritatea despre Paris/Franta; servete de masa din panza si servetele; niste umbrele etc... si o pereche de carti de joc. :w00t:
Amplasarea - la 2 case de Rivoli, respectiv la 2 case de statiile a 9 linii de autobuz, la 2-3 minute de statia de metrou Châtelet-Les Halles - si cu supermarché la parter -, amplasarea deci a fost absolut geniala, cred ca nici in Bucuresti nu alegeam asa bine. Da, stiu: pret pe masura!, dar mi-am asumat asta.
Intr-adevar, in zona e ceva mai multa populatie de culoare si ceva homosexuali, insa isi vad de treburile lor, nu sunt delincventi, deci n-au cum sa te deranjeze - maximum vizual, asta daca te-ai nascut in deșert si n-ai mai vazut.  
- La plecare, in ziua si exact la ora stabilita, a reaparut angajata proprietarului: s-a uitat un pic prin casa, a decis ca n-a mai vazut asa o curatenie de mult (??? - noi nu facuseram nimic special, da' nici nu intorsesem casa cu fundu'n sus), am predat cele doua randuri de chei si am plecat. Nu ne-a mai lasat sa ducem ultimul gunoi la tomberon. Tipa mi-a spus ca voi primi garantia in 3-4 zile. Am primit-o inapoi fix a doua zi, intr-o duminica. Impreuna cu multe multumiri de la Enzo, proprietarul, ca am fost asa de serioasa, ca am lasat casa in buna ordine, ca am fumat doar pe balcon, cum si promisesem etc.
Si, bineinteles, Enzo ma asteapta cu drag in celelalte apartamente ale lui: la Roma si la Istanbul!  :thumbup:

vreti sa-mi dati un link cu detaliile acestui apartament? ma intereseaza un sejur in august 2012 la Paris.

View Postjudas, on 29th November 2011, 08:09, said:

Care este bugetul alocat pentru cazare ??

in total cam 600Euro

#237
nadis

nadis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 20.05.2006

View PostDragonache, on 1st December 2011, 22:49, said:

vreti sa-mi dati un link cu detaliile acestui apartament? ma intereseaza un sejur in august 2012 la Paris.

in total cam 600Euro

Sigur ca pot, si o fac cu toata placerea, fiindca - din punctul meu de vedere - a fost alegerea ideala.

http://www.vrbo.com/324782
sau
http://www.abritel.f...cances/p497685a

Atat ca nu prea se leaga cu bugetul despre care ai spus. Pe mine m-a costat 800 de euro/saptamana, si a mai fost si 120 de euro (parca, vezi ce scrie acolo) pentru utilitati/curatenia finala.

#238
nadis

nadis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 20.05.2006

View Postnadis, on 1st December 2011, 23:11, said:

...si a mai fost si 120 de euro...
Corectez ulterior: "au mai fost si 120 de euro"... :lol: Oricum, mi se pare foarte mult.
Citeste pe VRBO si ce au scris turistii care au mai trecut pe acolo, ca toti au mare dreptate. Inclusiv chestia oarecum negativa, ca dusul e stramt (cabina de dus, adica), este reala - de fapt, asta a fost singurul aspect "cu minus", altul n-am mai reusit sa detectez.

#239
Dragonache

Dragonache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.11.2011

View Postnadis, on 1st December 2011, 23:55, said:

Corectez ulterior: "au mai fost si 120 de euro"... :lol: Oricum, mi se pare foarte mult.
Citeste pe VRBO si ce au scris turistii care au mai trecut pe acolo, ca toti au mare dreptate. Inclusiv chestia oarecum negativa, ca dusul e stramt (cabina de dus, adica), este reala - de fapt, asta a fost singurul aspect "cu minus", altul n-am mai reusit sa detectez.

multumesc. Pretul este cam mare. Se pare ca o sa am o problema :))

#240
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,830
  • Înscris: 04.02.2008

View PostDragonache, on 1st December 2011, 23:49, said:

in total cam 600Euro


Aici am stat eu anul trecut cu 90E/noapte.
Am fost multumit de conditiile gasite acolo, de zona si de legatura cu metroul.
Dar este in sistem self-catering. Daca vrei hotel......nu pot sa te ajut.
http://vacation.lodg...ener-apartment/

Daca te intereseaza pot sa-ti dau nr. de telefon al tipei de la imobiliara care se ocupa de acest apartament
(care intamplator este romanca) sau nr. de telefon al proprietarei.

Edited by judas, 02 December 2011 - 07:48.


#241
nadis

nadis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 20.05.2006

View PostDragonache, on 2nd December 2011, 06:04, said:

multumesc. Pretul este cam mare. Se pare ca o sa am o problema :))
Dap, intr-adevar, e cam... foarte mare. Apartamentul asta e perfect pentru cei cu probleme de mers - batrani, copii foarte mici, care trebuie sa mai treaca pe "acasa" in cursul zilei, sa se mai odihneasca, sa aiba la nas toate mijloacele de transport, plus magazin alimentar. Apoi, io mai voiam si balcon, sa fumez la aer curat.  :naughty:
Daca voi sunteti zdraveni, cum banuiesc, cu siguranta ca puteti gasi ceva mai convenabil dpdv al banilor.

#242
Dragonache

Dragonache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.11.2011

View Postnadis, on 2nd December 2011, 13:35, said:

Dap, intr-adevar, e cam... foarte mare. Apartamentul asta e perfect pentru cei cu probleme de mers - batrani, copii foarte mici, care trebuie sa mai treaca pe "acasa" in cursul zilei, sa se mai odihneasca, sa aiba la nas toate mijloacele de transport, plus magazin alimentar. Apoi, io mai voiam si balcon, sa fumez la aer curat.  :naughty:
Daca voi sunteti zdraveni, cum banuiesc, cu siguranta ca puteti gasi ceva mai convenabil dpdv al banilor.

Multumesc. Cred ca am gasit ceva în centrul Montmartre, la est de Sacre Coeur...http://www.parisparisparis.fr/ Ce parere aveti?

#243
nadis

nadis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 20.05.2006

View PostDragonache, on 4th December 2011, 12:14, said:

Multumesc. Cred ca am gasit ceva în centrul Montmartre, la est de Sacre Coeur...http://www.parisparisparis.fr/ Ce parere aveti?
Mdeh, nu pot sa ma erijez in experta in Montmartre, de vreme ce n-am fost decat o singura data in zona aia.
In paranteza fie zis, nu prea inteleg la ce "serveste" o cazare acolo - acolo e un singur obiectiv (in cate zile te poti duce la S.-Coeur?; cat poti bantui prin Tertre?), pe cand toate celelalte sunt mult mai la sud. Ok, poate fi un cartier pitoresc, sunt magazine/bodegi mai ieftine – desi dupa ce ai vazut 2-3 se cheama ca le-ai vazut pe toate, mai ramane sa descoperi unde-i pretul cel mai mic...
In orice caz, problema de baza ar fi a persoanei cu operatia pe coloana - aici nu-i de joaca. Tine cont ca toata zona de la nord de Bd. de Clichy (parca asa se cheama; ma rog, artera aia principala) si/sau la vest de Rue de Clignancourt, catre bazilica, inseamna urcuș - sigur ca nu-i ca la munte, dar unii ar putea sa simta asta. Vezi si tu ca inclusiv aceasta strada Muller e in panta: daca va intoarceti seara de la statia de metrou Chateau Rouge, o veti lua "la deal"; dupa o zi de umblatura s-ar putea sa simtiti cu totii. Iar cand va veti duce la Sacre-Coeur, veti urca pe strada Utrillo, care vad ca-i formata doar din SCARI.
Scari destule aveti si in cladirea cu apartamentul, ca 2 etaje la Paris fac cam cat 3-4 la noi la bloc...
In fine, doar o parere de babă. :naughty:

Mi-e foooarte greu sa cred ca nu poti gasi altceva - ce naiba!, suntem abia in decembrie, pana in august mai e o gramada de timp.
Am dat eu candva aici pe topic adresa asta:
http://www.homeliday...t-267642en1.htm
nu stiu daca ai incercat-o; anul trecut in august era pana in 600 euro/sapt. N-am mai mers acolo, dar mi s-a parut bine amplasata; de fapt, tot ce e aproape de Rivoli, indiferent in care parte, mi se pare foarte bun.

#244
Dragonache

Dragonache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.11.2011

View Postnadis, on 4th December 2011, 20:18, said:

Mdeh, nu pot sa ma erijez in experta in Montmartre, de vreme ce n-am fost decat o singura data in zona aia.
In paranteza fie zis, nu prea inteleg la ce "serveste" o cazare acolo - acolo e un singur obiectiv (in cate zile te poti duce la S.-Coeur?; cat poti bantui prin Tertre?), pe cand toate celelalte sunt mult mai la sud. Ok, poate fi un cartier pitoresc, sunt magazine/bodegi mai ieftine – desi dupa ce ai vazut 2-3 se cheama ca le-ai vazut pe toate, mai ramane sa descoperi unde-i pretul cel mai mic...
In orice caz, problema de baza ar fi a persoanei cu operatia pe coloana - aici nu-i de joaca. Tine cont ca toata zona de la nord de Bd. de Clichy (parca asa se cheama; ma rog, artera aia principala) si/sau la vest de Rue de Clignancourt, catre bazilica, inseamna urcuș - sigur ca nu-i ca la munte, dar unii ar putea sa simta asta. Vezi si tu ca inclusiv aceasta strada Muller e in panta: daca va intoarceti seara de la statia de metrou Chateau Rouge, o veti lua "la deal"; dupa o zi de umblatura s-ar putea sa simtiti cu totii. Iar cand va veti duce la Sacre-Coeur, veti urca pe strada Utrillo, care vad ca-i formata doar din SCARI.
Scari destule aveti si in cladirea cu apartamentul, ca 2 etaje la Paris fac cam cat 3-4 la noi la bloc...
In fine, doar o parere de babă. :naughty:

Mi-e foooarte greu sa cred ca nu poti gasi altceva - ce naiba!, suntem abia in decembrie, pana in august mai e o gramada de timp.
Am dat eu candva aici pe topic adresa asta:
http://www.homeliday...t-267642en1.htm
nu stiu daca ai incercat-o; anul trecut in august era pana in 600 euro/sapt. N-am mai mers acolo, dar mi s-a parut bine amplasata; de fapt, tot ce e aproape de Rivoli, indiferent in care parte, mi se pare foarte bun.

Multumesc pt sfaturi. Preferam totusi deschiderea oferita de Montmartre din mai multe puncte de vedere (pitoresc,cultural, trupe de strada, priveliste), facand abstractie de componenta etnica uneori dubioasa. Chiar rue Rivoli imi pare un pic apasator și monoton... Calea Victoriei multiplicata la nesfarsit... Sper sa surmontam problema cu panta...Cat despre locatia obiectivelor din sud, oricum folosesc metroul sau autobusul pana la destinatie.. sau varianta Open Tour...sau Bato Bus.

#245
nadis

nadis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 20.05.2006
Cu placere, Dragonache. Ti-am inteles punctul de vedere - tu esti șefu, tu alegi! :)

#246
fly_dream

fly_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,075
  • Înscris: 17.05.2007

View PostDragonache, on 5th December 2011, 21:23, said:

Multumesc pt sfaturi. Preferam totusi deschiderea oferita de Montmartre din mai multe puncte de vedere (pitoresc,cultural, trupe de strada, priveliste), facand abstractie de componenta etnica uneori dubioasa. Chiar rue Rivoli imi pare un pic apasator și monoton... Calea Victoriei multiplicata la nesfarsit... Sper sa surmontam problema cu panta...Cat despre locatia obiectivelor din sud, oricum folosesc metroul sau autobusul pana la destinatie.. sau varianta Open Tour...sau Bato Bus.

Perfect de acord cu tine. La prima incursiune in Paris am mers in necunoscut, alegand o varianta de cazare optima din punct de vedere al pretului si a fost undeva in apropiere de Place de la Republique. Nimic incitant, zona banala, sa zicem, si nici aproape de obiective, accesibila insa, ca orice punct al orasului, cu metroul.

Incepand de la a doua vizita, am optat pentru Montmartre, din motivele expuse de Dragonache. Nu era chiar pe deal, ci langa statia de metrou Anvers, insa a reprezentat o locatie excelenta. Un bonus era faptul ca vedeam Sacre Coeur literalmente din pat! De atunci am ramas fan al zonei si chiar al hotelului, era pe artera care duce drept la Moulin Rouge.

Nu as sta pe Rue Rivoli cum nu mi-ar placea nici Rambla in Barca, de exemplu. Cat despre panta, nu-i nevoie sa o urci pe picioare in fiecare zi, metroul iti asigura legaturi foarte bune cu orice punct al Parisului (cobori in zona care te intereseaza, apoi o bati cu piciorul), insa este placut sa dai o raita seara, inainte de a ajunge la hotel, prin fata bazilicii Sacre Coeur si pe la Place du Tertre.... Chiar daca ai sta pe Champs Elysees sau vis-a-vis de Louvre, mai mult de 1-2 obiective turistice tot nu ai avea "langa casa", asa ca traiasca metroul parizian ca tare bine merge si sa te tina picioarele sa colinzi ca Parisul merita cu varf si indesat!

In privinta personajelor dubioase, pot sa spun ca am vazut la fel de multe si pe la Les Halles, nu se leaga nimeni de tine daca iti vezi de treaba ta, am umblat pana noaptea tarziu pe jos inclusiv pe la Saint Lazare, Gare du Nord, Place de Clichy, si a fost OK.  

In concluzie, votez pentru Montmartre...... din tot sufletul!

Edited by fly_dream, 06 December 2011 - 10:29.


#247
nadis

nadis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 20.05.2006
Ei, n-as compara Rivoli cu Rambla - nu doar ca Rivoli nu e atat de aglomerat, dar nu sunt spectacole de strada, nu se aduna turistii sa caste gura la "reprezentatii", nici nu misuna baietii pusi pe subtilizat portofele sau cu alba-neagra. Lumea circula - parca prefer comparatia cu Calea Victoriei...
De unde am stat noi (Rue des Bourdonnais), am mers pe jos asa: la Luvru; la Sainte Chapelle; la Notre Dame; la Beaubourg; prin Cartierul Latin, la Muzeul Cluny, la Saint Germain-des-Pres si Saint Sulpice; la Saint Eustache; la statia de vaporas de la Pont Neuf. Deci mai mult de 1-2 obiective (din care primele 4 sunt de neratat), si asta cu mama, care are 81 de ani; cu siguranta ca de una singura m-as fi dus pe jos si la d'Orsay, ba si mai incolo... La Eiffel am ajuns in maximum 10 minute, fara vreo schimbare, cu autobuzul; la Arcul de Triumf am ajuns in maximum 10 minute, fara vreo schimbare, cu metroul.

In cazul lui Dragonache, am insistat doar fiindca a pomenit el (pe celalalt topic despre Paris) despre faptul ca in gasca lui e si o persoana care a fost operata pe coloana - fiindca in cazul asta nu stiu daca-ti convine sa pleci dimineata si sa vii seara, sa stai numai la verticala si sa sari dintr-un mijloc de transport in altul, sa urci pante si trepte (ca nu peste tot la metrou sunt scari rulante, iar in unele statii e destul de mers precum cartita, pe diferite culoare si meandre). Atata tot. Sigur ca pentru un om normal, chiar cu o conditie fizica medie, nu-i nicio problema cazarea in Montmartre!

#248
Dragonache

Dragonache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.11.2011

View Postnadis, on 6th December 2011, 14:08, said:

Ei, n-as compara Rivoli cu Rambla - nu doar ca Rivoli nu e atat de aglomerat, dar nu sunt spectacole de strada, nu se aduna turistii sa caste gura la "reprezentatii", nici nu misuna baietii pusi pe subtilizat portofele sau cu alba-neagra. Lumea circula - parca prefer comparatia cu Calea Victoriei...
De unde am stat noi (Rue des Bourdonnais), am mers pe jos asa: la Luvru; la Sainte Chapelle; la Notre Dame; la Beaubourg; prin Cartierul Latin, la Muzeul Cluny, la Saint Germain-des-Pres si Saint Sulpice; la Saint Eustache; la statia de vaporas de la Pont Neuf. Deci mai mult de 1-2 obiective (din care primele 4 sunt de neratat), si asta cu mama, care are 81 de ani; cu siguranta ca de una singura m-as fi dus pe jos si la d'Orsay, ba si mai incolo... La Eiffel am ajuns in maximum 10 minute, fara vreo schimbare, cu autobuzul; la Arcul de Triumf am ajuns in maximum 10 minute, fara vreo schimbare, cu metroul.

In cazul lui Dragonache, am insistat doar fiindca a pomenit el (pe celalalt topic despre Paris) despre faptul ca in gasca lui e si o persoana care a fost operata pe coloana - fiindca in cazul asta nu stiu daca-ti convine sa pleci dimineata si sa vii seara, sa stai numai la verticala si sa sari dintr-un mijloc de transport in altul, sa urci pante si trepte (ca nu peste tot la metrou sunt scari rulante, iar in unele statii e destul de mers precum cartita, pe diferite culoare si meandre). Atata tot. Sigur ca pentru un om normal, chiar cu o conditie fizica medie, nu-i nicio problema cazarea in Montmartre!

Va multumesc inca o data de sprijin si interesul acordat intrebarilor mele.

#249
angelad1

angelad1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.12.2011
va rof sa ma ajutati si pe mine in privinta a 2 locatii din Paris, nu stiu cat este de sigur un apartament inchiriat in regim hotelier, sau cel putin asa am inteles eu ca sunt cele 2 locatii. ma refer la residhomela defence parc du millenaire sau holiday inn la vilette. Daca poate cineva sa-mi dea indicii despre zonele unde sunt situate si daca astfel de locatii sunt de incredere. Intentionam sa mergem in franta in februarie 2012 , suntem 2 adulti  si un copil de 14 ani. Daca are cineva vreo sugerstie pentru 5 nopti la un buget de max 300 europe noapte si camera, v-as fi recunoscatoare. Multumesc

#250
pirpy

pirpy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,280
  • Înscris: 24.01.2007

View Postangelad1, on 10th December 2011, 18:20, said:

va rog sa ma ajutati si pe mine in privinta a 2 locatii din Paris....
Te voi ajuta cu placere, DAR cu o conditie: Cand ceri detalii despre o locatie, pune adresa EXACTA !
Si, citeste topicurile dedicate Parisului. Am vorbit de N ori despre ce locatii sunt Ok.

Bun, cele 2 locatii sunt in regula, insa departe de zonele turistice. Poate, daca vei cauta mai cu atentie pe ceea ce s-a scris pe aici, vei gasi si o locatie convenabila, mai aproape de centrul Parisului.

REPET: Citeste ce s-a scris in topicurile dedicate Parisului, si, numai daca nu gasesti un raspuns la nelamuririle ce le ai, poti pune intrebari, INSA, fara sa mai deschizi vreun topic nou.

P.S. Aici nu e agentie turistica, dar gasesti destule site-uri de unde iti poti gasi o viitoare cazare. TREBUIE DOAR SA CITESTI !

Edited by pirpy, 10 December 2011 - 20:46.


#251
angelad1

angelad1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.12.2011
[Multumesc mult ptr. raspuns. Am citit multe din comentariile pe aceasta tema dar sunt noua pe forum si ma descurc mai incet. Deja e cam haos in ideile mele despre Paris. Cele 2 hoteluri mi-au fost propuse de o agentie de turism dar acum m-am cam dezumflat daca sunt departe de obiectivele turistice. Ramane sa mai studiez problema. Oricum multumesc mult ptr. ajutor. Cred ca voi mai apela la sfaturi dvs.

#252
angelad1

angelad1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 09.12.2011
v-as ruga sa-mi spuneti cam la ce distanta se gasesc cele 2 hoteluri mentinate situate la adresele 49 avenue de l arche si 216 ave jean jaures fata de obiectivele turistice si cat dureaza, ca timp, deplasarea cu metroul pana la atractiile turistice. Multumesc mult

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate