Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Se aude inrerupt

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
De cel putin 2 saptamani se aud toate convorbirile in cosmote inrerupte, abia ma inteleg cu cineva la telefon si oricine de aici ma v-a suna o sa ma auda inrerupt.
Nu mi se intampla doar mie, tuturor din zona mea.
Semnal este full, am sunat la relatii cu clientii , le-am spus care este problema , au zis ca si ei ma aud intrerupt dar este de la telefon, ok e de la telefonul meu dar celelalte sute de persoane care utilizeaza serviciul cosmote, si ele au probleme cu telefonul? Apoi au zis ca poate este de la vreme si numai tampenii si sa facem noi sesizare scrisa.
Pai noi am sunat am sesizat, eu cred ca interesul cel mai mare este al lor nu al nostru sa rezolvam mai repede problema.
Ce ar fi de facut?

#2
WaffenSS

WaffenSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 243
  • Înscris: 05.02.2006
offtopic: scuze dar nu pot sa ma abtin. inrerupt?!

#3
ClaudiuGG

ClaudiuGG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 13.02.2009
E boala grea asta la cosmote si din pacate nu e un caz izolat.  Nu prea ai ce face decat sa stai pe capul lor cu reclamatii, daca te tin nervii pentru ca (,) cand te iau cu e de la telefonul dvs si altele asemenea dupa ce ii spui calr ca nu doar la tine e prezenta problema iti vine sa iti iei campii.

In plus, chiar daca se vor sinchisi de problema si o vor remedia, nu peste mult timp iar vor fi probleme, sunt patit cu ei, din fericire am avut doar cartela prepay la care agasat mai mult de nesimtire decat de problemele tehnice am renuntat.

Edited by ClaudiuGG, 24 January 2010 - 23:12.


#4
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Mai multi utilizatori care le folosesc serviciile si au aceeasi problema din zona ta,trebuie sa le adreseze reclamatii/plingeri si de asemenea merge si la protectia consumatorului,parca Cosmote avea o vorba "Iti dam banii inapoi daca nu ai semnal" daca eram in situatia ta chiar eram interesat sa vad daca se tin de cuvant,insa cred ca sunt doar vorbe sa agate clienti. :thumbdown:

Edited by Header, 24 January 2010 - 23:14.


#5
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
poi numai daca inregistrez toate convorbirile si le dau peste nas cu ele, cati bani ar trebui sa iau de la spatele lor? ,,fara numar,,
Din fericire am si eu preepay si nu abonament insa eram bucuros de extraoptiunea cu 2000 minute, deh asa e cand ai prietena, insa acum trebuie sa ii repet de 3-4 ori fraza sa inteleaga ca o iubesc  :lol: , serios vorbesc.
Daca o mai tin mult asa o sa imi schimb reteaua

Edited by alxemanuel, 24 January 2010 - 23:29.


#6
mX

mX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 27.11.2003

View Postalxemanuel, on 24th January 2010, 23:26, said:

poi numai daca inregistrez toate convorbirile si le dau peste nas cu ele, cati bani ar trebui sa iau de la spatele lor? ,,fara numar,,
Din fericire am si eu preepay si nu abonament insa eram bucuros de extraoptiunea cu 2000 minute, deh asa e cand ai prietena, insa acum trebuie sa ii repet de 3-4 ori fraza sa inteleaga ca o iubesc :lol: , serios vorbesc.
Daca o mai tin mult asa o sa imi schimb reteaua

Poate esti intr-o zona de granita a mai multor celule si faci handovere repetate. Eu patesc asa in casa pe vodafone. Aproape ca nu pot vorbi. Poti verifica folosind netmonitor. In cazul meu, nu am facut reclamatie pentru ca nu cred ca o sa schimbe vodafone toata arhitectura radio din zona mea ca sa imi rezolve problema.

#7
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
Sunt la 30-40km de granita, nu intra cosmoteul sarbilor, problema persista de maxim 2 saptamani, pana atunci totul era ok.

#8
mX

mX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 27.11.2003

View Postalxemanuel, on 24th January 2010, 23:42, said:

Sunt la 30-40km de granita, nu intra cosmoteul sarbilor, problema persista de maxim 2 saptamani, pana atunci totul era ok.


Ma refer la o zona de granita a mai multor celule Cosmote (o zona in care nivelul semnalului de la mai multe statii cosmote este aproximativ egal si telefonul trece in mod repetat de pe una pe alta).

#9
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
Nu cred ca exista o asemenea problema , ma gandesc ca trebuia sa existe si in urma cu 2 saptamani daca ar fi din cauza acestor,,granite,, .....

#10
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
Este compresie mare pe voce,se foloseste doar FR de cele mai multe ori in anumite locatii.Nu mai duce reteaua numarul mare de abonati fara densificarile de rigoare! In Ploiesti,au vreo 3 repetoare cu 2 sectoriale pe ele deja! Se impunea o densificare si o marire a TRX-urilor!Dar mai trebuie lucrat!
In Prahova se aude bine deocamdata.

#11
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
Acum daca se mai inteleg 2-3 cuvinte dintr-o convorbire e mult , numai zgomote si numai fasaituri, mi-a facut numai nervi

#12
gazz

gazz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.03.2005
se stie de problema... a aparut odata cu implementarea EDGE pe aceleasi fluxuri cu vocea. Acum se aloca flxuri diferite pentru EDGE. Se va rezolva in curand. Foarte curind... se lucreaza la greu...

#13
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005
 

View Postmarescosmin, on 25th January 2010, 21:43, said:

In Prahova se aude bine deocamdata.




Se aude bine peste tot. 

#14
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009

View Postmailman, on 26th January 2010, 18:08, said:

Se aude bine peste tot. 

Ai fost tu peste tot? Nu mai posta asa sa te aflii in treaba!

#15
crustaceu

crustaceu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 18.03.2008

View Postgazz, on 26th January 2010, 10:03, said:

se stie de problema... a aparut odata cu implementarea EDGE pe aceleasi fluxuri cu vocea. Acum se aloca flxuri diferite pentru EDGE. Se va rezolva in curand. Foarte curind... se lucreaza la greu...

eu stiam ca se face share de resurse intre EDGE si voce si se pot imparti resursele astfel:

- voce only x canale
- voce&data x canale
- data only X canale

In functie de resurse...iar pe canalele share voce&data ... prioritara este vocea

acum ... oricum nu cred ca tine reteua Cosmote si EDGE si voce ... la un nivel acceptabil, avand in vedere incarcarea pe voce

#16
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009

View Postcrustaceu, on 27th January 2010, 14:56, said:

acum ... oricum nu cred ca tine reteua Cosmote si EDGE si voce ... la un nivel acceptabil, avand in vedere incarcarea pe voce

Dupa ce nu va mai fi wnw gratis nu o sa mai fie nici o incarcare alarmanta.

#17
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
Da in ce localitate, zona se aude intrerupt?
Pe la mine e OK.

Multumesc

#18
alxemanuel

alxemanuel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 28.12.2007
de 3 zile se aude bine, la fel ca inainte. Sper sa nu mai fie probleme

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate