Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

Zodii slabe și zodii puternice

- - - - -
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1
Ethera

Ethera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 01.11.2009
Cineva spunea pe topicul despre zodia Pești (fiul meu...) că ar fi "cea mai slabă zodie". Mie mi se pare că toate zodiile au puncte tari și puncte slabe. Voi ce credeți? Unele zodii sunt mai bune decât altele? Din ce puncte de vedere? Care sunt acelea?

#2
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Nu știu cum sunt alte zodii, dar a mea este perfectă. (Balanță)

#3
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008
Cred ca este o categorisire fara argumente. Caracterul si temperamentul indivizilor influenteaza zodiile, si cum spuneai si tu, toate au punctele lor slabe si tari.
Fiecare isi va apara zodia -_-

#4
Ethera

Ethera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 01.11.2009

 crank_, on 21st January 2010, 18:09, said:

Cred ca este o categorisire fara argumente. Caracterul si temperamentul indivizilor influenteaza zodiile, si cum spuneai si tu, toate au punctele lor slabe si tari.
Fiecare isi va apara zodia -_-
E mai bine să fii Pești sau Berbec?
Am o colegă care era disperată să aibă copilul Balanță (că tot a zis Pelikanu...) pentru că și ea și soțul sunt Balanțe. Și mai știu pe una mândră că are copilul Leu (cică e cea mai tare zodie...). Sinceră să fiu eu, și eu m-am gândit la zodie când am făcut copilul: mi-a fost frică să nu fie Capricorn, că sunt zgârciți.

#5
julia_kitty

julia_kitty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,853
  • Înscris: 07.02.2008
Zodii puternice: zodiile de foc și de aer
Zodii slabe: cele de apă și pământ

Asta voiai să spui? Ei bine nu-i chiar așa. Nu există zodii puternice sau slabe. Fiecare zodie în e în felul ei. Tindem să categorisim astfel zodiile datorită caracteristicilor lor. Cele de foc se exprimă prin impulsivitate și agresivitate, cele de apă prin emoții, cele de aer prin comunicare iar cele de pământ prin raționament. Evident nu este o regulă, depinde foarte mult de harta astrală a individului. De exemplu, o persoană născută în zodia Pești poate foarte simplu să nu aibă caracteristicile zodiei Pești, dacă pe harta asta predomină zodii de foc și aer, să zicem. Fiecare individ din lumea asta este unic și nu zodia solară îl face slab sau puternic ci toate aspectele care se prezintă pe hartă și evident personalitatea sa nonastrologică.

#6
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

 Ethera, on 21st January 2010, 18:19, said:

E mai bine să fii Pești sau Berbec?
Am o colegă care era disperată să aibă copilul Balanță (că tot a zis Pelikanu...) pentru că și ea și soțul sunt Balanțe. Și mai știu pe una mândră că are copilul Leu (cică e cea mai tare zodie...). Sinceră să fiu eu, și eu m-am gândit la zodie când am făcut copilul: mi-a fost frică să nu fie Capricorn, că sunt zgârciți.
Pesti slabi? :roflmao: Ce de gogomanii!
Poi băi ăștia,pestii sunt cei perfecti daca ar fi sa avem o scara a perfectiunii.
Voua vi se par slabi: Einstein,Binladen,Washington,Bruce Willis,Mircea Badea,Mihail Gorbaciov, Yuri Gagarin, Ion Iliescu etc?Nici mie.
Majoritatea nu inteleg pestii(sau nu ii inteleg 100%) pentru ca nu sunt capabili sa o faca.
Iar prostiile cu alcoolul,fumatul,drogatul, sunt doar niste prostii.

Cheers!  :harhar:

#7
marea_neagra

marea_neagra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2009
Ai dreptate, si spun asta nu pt.ca si eu sunt peste, dar ma recunosc f.f.mult in caracteristicile acestei zodii
si totul este OK, ma simt bine si multumita cu faptul ca am venit pe lume in aceasta zodie,
care este deosebita si f.mult legata de FIUL DOMNULUI :notangel:

#8
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

 julia_kitty, on 21st January 2010, 18:36, said:

Zodii puternice: zodiile de foc și de aer
Zodii slabe: cele de apă și pământ

Asta voiai să spui? Ei bine nu-i chiar a?a. Nu există zodii puternice sau slabe. Fiecare zodie în e în felul ei. Tindem să categorisim astfel zodiile datorită caracteristicilor lor. Cele de foc se exprimă prin impulsivitate ?i agresivitate, cele de apă prin emo?ii, cele de aer prin comunicare iar cele de pământ prin ra?ionament. Evident nu este o regulă, depinde foarte mult de harta astrală a individului. De exemplu, o persoană născută în zodia Pe?ti poate foarte simplu să nu aibă caracteristicile zodiei Pe?ti, dacă pe harta asta predomină zodii de foc ?i aer, să zicem. Fiecare individ din lumea asta este unic ?i nu zodia solară îl face slab sau puternic ci toate aspectele care se prezintă pe hartă ?i evident personalitatea sa nonastrologică.
Spune-mi TE ROG  cum aflu/calculez/fac aceasta harta astrala a individului de care spui tu?
Daca vrei pot sa-ti dau mai multe date  :naughty:  (Sunt in Fecioara...teoretic!)
Multumesc!

Edited by gabigowriel, 21 January 2010 - 20:46.


#9
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

 marea_neagra, on 21st January 2010, 19:45, said:

Ai dreptate, si spun asta nu pt.ca si eu sunt peste, dar ma recunosc f.f.mult in caracteristicile acestei zodii
si totul este OK, ma simt bine si multumita cu faptul ca am venit pe lume in aceasta zodie,
care este deosebita si f.mult legata de FIUL DOMNULUI :notangel:
Care e treba cu fiul domnului?huh?
Ce sa zic... Cati ani ai?
Eu sunt peste...majoritatea celor mentionati mai sus erau/sunt realisti
Spoiler
,si eu la fel...deci...

#10
Ethera

Ethera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 01.11.2009
:lol:

 marea_neagra, on 21st January 2010, 19:45, said:

Ai dreptate, si spun asta nu pt.ca si eu sunt peste, dar ma recunosc f.f.mult in caracteristicile acestei zodii
si totul este OK, ma simt bine si multumita cu faptul ca am venit pe lume in aceasta zodie,
care este deosebita si f.mult legata de FIUL DOMNULUI :notangel:
:lol:
O postare tipică pentru Pești... Deci, din trei rânduri ai reușit să strecori o idee mistică... Peștii sunt ceva de speriat la capitolul ăsta: înclinații spre religie, spiritualitate, misticism, ocultism...

#11
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

 Ethera, on 21st January 2010, 21:10, said:

:lol:
:lol:
O postare tipică pentru Pești... Deci, din trei rânduri ai reușit să strecori o idee mistică... Peștii sunt ceva de speriat la capitolul ăsta: înclinații spre religie, spiritualitate, misticism, ocultism...
<_<  voi cu pestii  vostrii... CUM calculez ce am zis mai sus?!
:worthy:
Ma faceti sa nu mai dorm de curiozitate...

Edited by gabigowriel, 21 January 2010 - 21:19.


#12
Ethera

Ethera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 01.11.2009

 gabigowriel, on 21st January 2010, 21:18, said:

<_<  voi cu pestii  vostrii... CUM calculez ce am zis mai sus?!
:worthy:
Ma faceti sa nu mai dorm de curiozitate...
Și eu aș fi curioasă dar bănuiesc că nu e simplu. Cel mai sigur: te duci la un astrolog, plătești consultația și gata!

#13
gabigowriel

gabigowriel

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,254
  • Înscris: 07.12.2009

 Ethera, on 21st January 2010, 21:26, said:

Și eu aș fi curioasă dar bănuiesc că nu e simplu. Cel mai sigur: te duci la un astrolog, plătești consultația și gata!
<_<  CUM?! Si sa nu aflu eu niciodata cum se face?!
Haidi bre ,  fii serioasa! :nonobad:
Daca ma "abureste" astrologul? N-o sa aflu NICIODATA cum sta treaba exact cu mine si harta mea!
....

Edited by gabigowriel, 21 January 2010 - 21:40.


#14
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

 Ethera, on 21st January 2010, 21:10, said:

:lol:
:lol:
O postare tipică pentru Pești... Deci, din trei rânduri ai reușit să strecori o idee mistică... Peștii sunt ceva de speriat la capitolul ăsta: înclinații spre religie, spiritualitate, misticism, ocultism...
înclinații spre religie, spiritualitate, misticism, ocultism...

#15
marea_neagra

marea_neagra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.12.2009
:notangel:

 Fishhh, on 21st January 2010, 20:54, said:

Care e treba cu fiul domnului?huh?
Ce sa zic... Cati ani ai?
Eu sunt peste...majoritatea celor mentionati mai sus erau/sunt realisti
Spoiler
,si eu la fel...deci...
  SE VEDE CA ESTI UN COPIL, NU STII CA EXISTA O LEGATURA INTRE PESTE SI DUMNEZEU?
MAI STUDIAZA!
  SI SUNT F.F.REALISTA
  ESTI CUMVA SI OBRAZNIC SI....ATATSTIUTOR ????????
:notangel:  :lol:  :o  :photo:


O postare tipică pentru Pești... Deci, din trei rânduri ai reușit să strecori o idee mistică... Peștii sunt ceva de speriat la capitolul ăsta: înclinații spre religie, spiritualitate, misticism, ocultism...

  :worthy:
CE AR FI SA TE SPERII TU ?
STII CE INSEAMNA MISTICISM ?
ASTA AI INTELES DIN CE AM SPUS ?
PACAT, AM CREZUT CA AICI DISCUTA OAMENI INTELIGENTI!!!!!

Edited by marea_neagra, 22 January 2010 - 17:04.


#16
moloch1514

moloch1514

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 14.01.2010

 Ethera, on 21st January 2010, 18:19, said:

E mai bine să fii Pești sau Berbec?
Am o colegă care era disperată să aibă copilul Balanță (că tot a zis Pelikanu...) pentru că și ea și soțul sunt Balanțe. Și mai știu pe una mândră că are copilul Leu (cică e cea mai tare zodie...). Sinceră să fiu eu, și eu m-am gândit la zodie când am făcut copilul: mi-a fost frică să nu fie Capricorn, că sunt zgârciți.

Deci acuma pe bune,sunt unii care cred de crapa in bazaconiile astea si unii care nu dau doi bani,eu inca nu stiu in ce categorie ma incadrez fiindca astrele mereu au jucat un rol important in viata omului.
Insa ,si acuma fara suparare,daca ajungi sa stai cu frica in sange sa nu iasa aia sau aia.....
Poate sa fie Capricorn cu C mare,degeaba,daca tu il educi sa fie intr-un fel,asa va fi,poate sa fie insusi Scrooge,daca tu il inveti de mic darnic nu va iesi asa.
Deci lasati-o mai moale cu bazaconiile astea.

 marea_neagra, on 22nd January 2010, 17:14, said:

:notangel:
  SE VEDE CA ESTI UN COPIL, NU STII CA EXISTA O LEGATURA INTRE PESTE SI DUMNEZEU?
MAI STUDIAZA!
  SI SUNT F.F.REALISTA
  ESTI CUMVA SI OBRAZNIC SI....ATATSTIUTOR ????????
:notangel:  :lol:  :o  :photo:


O postare tipică pentru Pești... Deci, din trei rânduri ai reușit să strecori o idee mistică... Peștii sunt ceva de speriat la capitolul ăsta: înclinații spre religie, spiritualitate, misticism, ocultism...

  :worthy:
CE AR FI SA TE SPERII TU ?
STII CE INSEAMNA MISTICISM ?
ASTA AI INTELES DIN CE AM SPUS ?
PACAT, AM CREZUT CA AICI DISCUTA OAMENI INTELIGENTI!!!!!

Te iei de el si tu urli cu Capsu' pus,si acum faci pe Zeus.
Se vede ca esti copil...auzi la tine,copil imi cam pari tu,cu tot cu anii tai,adica ,reformulez,daca la varsta ta gandesti asa....esti mai inapta intelectual decat ar fi indicat pt oricine.
Si daca tot faceti pe smecheri si mergeti cu Dumnezeu in sus si in jos,ia zi-mi si mie,DATA in care s-a nascut Iisus.
Ce?imi zici ca mai nou 25 decembrie e in constelatia pesti?
Sau ce pe vremea aia cand foloseau Calendarul Iulian era  nascut Iisus in pesti?
I-a zi-mi exact ziua in care s-a nascut ,din zodia pesti sa vad.
Iisus este reprezentat de un peste ca SIMBOL,si vb sale,acum citez din bibile,asa ,precum copilul ce sunt.."mereti in oras,si acolo veti vedea un om cu un ulcior cu apa,urmati-l in casa in care intra"
Mari savanti cred ca el s-a referit la un VARSATOR,de aceea acum am intrat in era varsatorului,si SINGURUL motiv pt Care era pestilor se zice ca a apus este fiindca ,era a fost numita dupa nasterea lui Iisus,adica primii 2000 de ani.
Dar ce ma enerveaza e ca faci pe desteapta si raspunzi la oameni cu capsu' pus,ii faci copii,si dupa mai insulti si tot forumul si ne faci pe toti prosti
Asa ca draga mea,din toata inima iti spun ,un calduros,du-te unde vezi cu ochii ca e vai de tine.

#17
Fishhh

Fishhh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 540
  • Înscris: 24.06.2008

 marea_neagra, on 22nd January 2010, 17:14, said:

:notangel:
  SE VEDE CA ESTI UN COPIL, NU STII CA EXISTA O LEGATURA INTRE PESTE SI DUMNEZEU?
MAI STUDIAZA!
  SI SUNT F.F.REALISTA
  ESTI CUMVA SI OBRAZNIC SI....ATATSTIUTOR ????????
:notangel:  :lol:  :o  :photo:
Nu,nu stiu ca exista o legatura intre pesti si zeul tau.
Unde?
Da,normal ca esti realista,da sunt eu mai talamb si am crezut ca credinta intr-un oarecare zeu denota Irealism,cand din contra, denota IRealism.Ce sa fac...asa-s eu mai batut in cap. :dribbledrool:
Daca tu zici ca sunt, probabil...

O persoana care scrie tot textul cu MAJUSCULE,care foloseste 6 emoticoane/post,care se contrazice pe ea insasi(fara sa-si dea seama),care nu intelege un mesaj banal(referitor la ce a zis Ethera si la ce ai raspuns tu),care jigneste(da eu nu ma supar) si este înțepată-n trei litere, este o persoana matura?Daca asa e una matura,ca eu nu stiu,dasta va intreb pe voi;nu as vrea sa ma maturizez prea curand.

Edited by Fishhh, 22 January 2010 - 21:13.


#18
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009
nu stiu voi la ce va raportati cand vorbiti de zodii....dar nimeni nu e in zodia care crede ca e :D si oricum oamenii nascuti intr-o zodie pot fi la fel de diferiti intre ei ca si ziua si noaptea...asa ca nu generalizati....ca nu are rost...:D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate