Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Mozilla Firefox 3.6x

- - - - -
  • Please log in to reply
460 replies to this topic

#37
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007

 ear1976, on 23rd January 2010, 21:14, said:

Eu l-am upgradat de la 3.5.7. Poate instalat 'pe curat' se comporta altfel?
La fel am făcut și eu (upgrade din „Ajutor”>„Caută actualizări”) însă se comportă diferit, ciudat.

#38
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008
eu am 3.6 cu WIN 7 x64
3.5.7 imi mergea cam naspa , in sensul ca folosea foarte mult RAM. ceva de genul 200 MB pentru 2 taburi; asta se intampla cand deschideam multe taburi, iar cand inchideam nu isi mai revenea, ci ramanea la foarte mult RAM. 3.7 in schimb merge bine, imi place.
insa cred ca au bagat astia o optiune cu spelling ca tot textul apare subliniat cu rosu, ca la word   :P

#39
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,304
  • Înscris: 02.02.2006
Opțiune de spelling există de mult, doar că era dezactivată implicit.

#40
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,021
  • Înscris: 01.05.2004
La mine, cu 3.6, nu merge sa scriu in forumul asta, insa in alt forum merge insa am observat ca pe raspuns rapid merge sa scriu, da' nu mai pot sa dau quote.

L.E. Nici macar nu editeaza, numai pe editare rapida!

Edited by dcr, 23 January 2010 - 21:43.


#41
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Mie imi merge bine peste tot, pe orice forum. Firefox 3.6 , WIN7 ULTIMATE32. Problema este de la voi, vreo incompatibilitate ceva.

#42
dcr

dcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,021
  • Înscris: 01.05.2004

 ady_chesnoiu, on 23rd January 2010, 21:45, said:

Mie imi merge bine peste tot, pe orice forum. Firefox 3.6 , WIN7 ULTIMATE32. Problema este de la voi, vreo incompatibilitate ceva.


   E ceva cu HTML, ca daca dezactivez HTML, merge.

#43
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,304
  • Înscris: 02.02.2006
Poftim? Dezactivezi HTML? :huh:

#44
msmihai

msmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,271
  • Înscris: 02.09.2006

 dcr, on 23rd January 2010, 21:54, said:

E ceva cu HTML, ca daca dezactivez HTML, merge.

clar . si eu, daca imi comentez tot programul, se compileaza fara probleme :rolleyes:

#45
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Mie imi merge bine, nu am intampinat probleme (XP SP2 si 7 Ultimate - ambele 32bit) - Mozilla Firefox 3.6 + 15 Add-ons.

#46
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nici eu nu pot raspunde calumea pe forum! Si nici cu ff safe mode nu merge :(.

#47
Gabyyy93

Gabyyy93

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 17.12.2009
Din cate am observat eu Firefox 3.6 RC2 e acelasi cu Finalul. Am avut RC2 si cand am dat check for updates imi zicea ca am ultima versiune, asta dupa o zi de cand aparuse finalul.:D

#48
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
La mine e absolut ok dupa upgrade, pe laptop am dat restore la un backup facut cu MozBackup si e la fel ca la desktop. Backup-ul il fac de mult, aceleasi setari de multa vreme.

LE: Totusi am o problema: Si la mine un nou tab se deschide langa cel activ, nu la sfarsit. :huh:

#49
Kakashi-Hatake

Kakashi-Hatake

    I am from New York. I will kill to get what I need!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,703
  • Înscris: 16.09.2008

 d4m4g3, on 24th January 2010, 12:54, said:

La mine e absolut ok dupa upgrade, pe laptop am dat restore la un backup facut cu MozBackup si e la fel ca la desktop. Backup-ul il fac de mult, aceleasi setari de multa vreme.

LE: Totusi am o problema: Si la mine un nou tab se deschide langa cel activ, nu la sfarsit. :huh:
Asa e la toti, deci nu e bug or someting. Eu nu avem probleme, tot asa, dupa un upgrade de la 3.5. Insa am revenit pe Chrome, mi se blocheaza FF plus ca imi incarc YouTube-ul ca ...

#50
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Da, atunci poate ca e o chestie inteligenta. Daca deschizi un link se presupune ca ai avea nevoie de el acum, asa ca se pune aproape de tabul activ, sa poate fi accesat usor (asta mai ales in cazul in care ai multe taburi deschise). :P

#51
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
My bad.
La click pe link, tab-ul se deschide langa tab-ul activ, la ckick dreapta>open in new tab (cum folosesc de obicei), se deschide la sfarsit.

Deci e ceva schimbat in ordinea de deschidere a tab-urilor (remarcat inca de la varianta beta, speram sa o rezolve la versiunea finala).

#52
yooman

yooman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 13.02.2007
Daca nu va place noua modalitate de deschidere a taburilor, e usor sa reveniti la vechea varianta:

In address bar, tastati about:config, cautati tabs.insertRelatedAfterCurrent si dati dublu-click pentru a-i schimba valoarea in false.

Edited by yooman, 24 January 2010 - 23:05.


#53
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005
folositi Tab mix plus si se rezolva problema cu tabul. Extensia va permite sa personalizati comportamentul taburilor in windows si anumite actiuni ale acestora la click, scroll click, etc.

#54
vdingo11

vdingo11

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 24.08.2005
Salutare.
  Am un sistem cu win xp sp3 si dupa ce instalez mozzila firefox (ultima versiune) care decurge fara probleme cand incerc sa deschid browser nu imi apare nimic pe ecran. Cand incerc sa o dezinstalez imi spune ca ruleaza. (dupa un restart o pot si dezinstala)
Deci de instalat si dezinstalat merge fara problema dar nu se deschiude.
Aveti idee unde ar fi buba?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate