Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Californication

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#1
EoliThic007

EoliThic007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 22.09.2009
Din cate vad nu exista topic legat de acest serial.
Asadar Californication este un serial produs de Showtime(la fel ca si Dexter),un serial de comedie,actorul principal este David Duchovny.

Pana acum s-au difuzat 3 sezoane a cate 12 episoade fiecare.Un episod are 30 de minute.
Iar acum parerea mea despre serial:Un serial foarte tare din toate punctele de vedere.Comedie cat cuprinde,la fiecare episod finalul te lasa cu gura cascata,actrite frumoase,faze absolut geniale,actorii cred ca scot tot ce e mai bun din personaj,intr-un cuvant un serial de urmarit.Eu l-am terminat in 10 zile.Ce sa mai zic mesajul este UITATI-VA FRATILOR!
[ http://i48.tinypic.com/30rxlbq.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Acum despre personaje(de preferat cei care vor sa se uite la serial sa nu citeasca,dau detalii din episoade)
Hank Moody personajul principal interpretat de David Duchovny exact cel care a jucat si in The X Files,pai ce sa spun in afara faptului ca si-o pune cu tot orasul :lol: , are o "caterinca" fantastica, reuseste mereu sa intre in necazuri dar sa si iasa,vesnic indragostit de Karen(Natascha McElhone) care i-a facut si un copil, nu stiu ce sa mai zic despre el uitati-va la serial si savuratil :lol: ,a da meseria lui este de scriitor.
Karen interpretata de Natascha McElhone(arata destul de bine pentru varsta ei) este fosta/actuala/viitoarea iubita a lui Hank,este mama lui Becca(fata celor doi),tipa este destul de constanta pe tot parcursul serialului.
Cuplul Charlie Runkle-Marcy Runkle intreptat de Evan Handler respectiv Pamela Adlon fac ca serialul sa devina o "bomba".El este agentul lui Hank,este un tip chelios si mai durduliu,prietenul cel mai bun al lui Hank,intra in tot felu de incurcaturi gen se culca cu secretara lui,il prinde nevastasa in timp ce ii facea sex oral uneia(am uitat sa mentionez serialu implica mult sex, da cred ca v-ati dat seama), ce sa mai un tip plin de umor cat despre Marcy Runkle ce sa zic, cel mai tare lucru este accentul incredibil de funny,fumeaza(iarba),e prietena cu coca si cu ina :lol: ,lucreaza la un salon de infrumusetare.
Becca Moody interpetata de Madeleine Martin este fica lui Hank cu Karen.
Mia Lewis interpretata de Madeline Zima este fata unui tip care a fost cu Karen,la inceput pare destul de ok dar pe parcurs se transforma intr-o m*ista din toate punctele de vedere.
Ca actorii sezonieri il remarc pe Lew Ashby care apare in sezonul 2 si face un rol genial,interpreteaza o vedeta rock trecuta de prima tinerete.Iar in sezonul 3 apare Sue Collini care aduce inca un plus comediei din serial,ajunge sa fie sefa lui Charlie.. oricum e mult pana acolo.

IMDb
Showtime
Cinemagia

Edited by EoliThic007, 20 January 2010 - 20:58.


#2
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006
9/10 . e nemaipomenit . da cred ca dureaza vreo 1h un episod. oricum genial , chiar ai la ce sa te uiti ! hank moddy , he's easy ! :D .Madeline Zima si Natasha McElhone iti lasa gura apa! :D

#3
Solarius

Solarius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 22.07.2006
Cum ma ?  sa iti calaresti ce-a mai buna prietena ...  a lu' fica-ta  :death:


:lol:

#4
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Ma uit si eu. Imi place. Pe imdb i-am dat 10.

Sfarsitul sezonului 3 nu prea mi-a placut, da se pare ca aia de la showtime vor sa ne pregateasca cateva surprize. Nici Dexter n-a avut un final prea fericit, so, who knows... :)

#5
EoliThic007

EoliThic007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 22.09.2009
da,cei de la Showtime :thumbup:  sunt renumiti pentru finalurile de sezon.La fel ca si Dexter, Californication are un final demential.

Edited by EoliThic007, 22 January 2010 - 11:41.


#6
alextreme

alextreme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 21.05.2009

 vadergrd, on 20th January 2010, 21:11, said:

9/10 . e nemaipomenit . da cred ca dureaza vreo 1h un episod. oricum genial , chiar ai la ce sa te uiti ! hank moddy , he's easy ! :D .Madeline Zima si Natasha McElhone iti lasa gura apa! :D

N-are cum sa tina 1h un episod.25-30 de minute maxim.

#7
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
Foarte tare serialul, am vazut acum mult timp pe HBO cateva episoade si de atunci sunt hooked.

#8
EoliThic007

EoliThic007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 22.09.2009
Un filmulet facut de mine cu cele mai tari faze din sezonul 3 [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i3m49neg3ow?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
euph0ric

euph0ric

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 25.01.2007
Serialu` prezinta viata hedonistica a unui scriitor afemeiat, pe numele sau Hank Moody, ce se desparte de fosta prietena (pe care n`a cerut`o de nevasta niciodata din teama d`a nu deveni inca un "cliseu") si incerca sa pastreze o relatie cat mai buna cu fiica lor - o combinatie de gotic, emo, ocultism si adolescenta. A presupus ca "love conquers everything" pana cand i s`a demonstrat contrariul si s-a trezit inselat. Sexul, umorul, rock'n'roll-ul, sarcasmul sau replicile inteligente nu lipsesc. Trebuie sa mentionez ca nu eram tocmai cel mai mare fan al lui David Duchovny (Hank). Totusi, in rol e impecabil. Contureaza perfect portretul barbatului de societate ravnit si disputat de sexul feminin - arogant, carismatic, ignorant pe alocuri, tupeist dar in acelasi timp cu o inima de aur precum si cel al "baiatului rau" cu care fiecare barbat se poate identifica intr`o mai mica sau mai mare masura .

Nivelul limbajului este cat se poate de pretentios si provocator - lucru care adauga un plus de credibilitate scenariului. Replicile sunt credibile. Muzica e buna. Actorii sunt buni. Filmul e bun.

Pareri ?

Edited by euph0ric, 16 April 2010 - 14:09.


#10
luk4

luk4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,149
  • Înscris: 29.04.2008

 euph0ric, on 16th April 2010, 15:08, said:

Pareri ?


Decat sa scrii atata nu mai bine dadeai ca omul un search si gaseai asta?
Si da, serialul e foarte bun!

#11
edy_3dz

edy_3dz

    Rau sau bun

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.08.2008
Mie imi place mult serialul.
Cand incepe un nou sezon?

#12
euph0ric

euph0ric

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 25.01.2007

 luk4, on 16th April 2010, 14:30, said:

Decat sa scrii atata nu mai bine dadeai ca omul un search si gaseai asta?
Si da, serialul e foarte bun!

Si gaseam un post insipid ce pleaca cu "foarte tare".
Nu regret.

#13
EoliThic007

EoliThic007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 22.09.2009

 edy_3dz, on 16th April 2010, 16:09, said:

Mie imi place mult serialul.
Cand incepe un nou sezon?

in septembrie

#14
absenteist

absenteist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 19.04.2010

 EoliThic007, on 18th April 2010, 18:28, said:

in septembrie
Continua ? credeam ca`i gata...

#15
teduro

teduro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 30.03.2004

 EoliThic007, on 30th January 2010, 10:43, said:

Un filmulet facut de mine cu cele mai tari faze din sezonul 3 [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/i3m49neg3ow?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Scena 9 din ce episod e? Mai ti minte? Ca vreau sa mai vad odata episodul ala, e penaaaaaaaaal... :)))

#16
EoliThic007

EoliThic007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 22.09.2009

 teduro, on 21st May 2010, 16:13, said:

Scena 9 din ce episod e? Mai ti minte? Ca vreau sa mai vad odata episodul ala, e penaaaaaaaaal... :)))

din episodul 9 daca nu ma insel...

#17
alxag2004

alxag2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 19.01.2007
au aparut primele doua episoade din sezonul IV !

#18
Q_Man

Q_Man

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 21.06.2009

 alxag2004, on 4th January 2011, 13:56, said:

au aparut primele doua episoade din sezonul IV !
da ..tocmai ce le am vazut si eu zilele astea ..
Hack e nebun .. nu vreau sa dau multe informatii,
dar cica fac un film despre faptul ca el s a culcat  cu o minora (Mia), cartea care a aparut ulterior (actiunea din sezonu 3)
si el cica trebuie sa scrie scenariul, insa ce face baiatu .. se culca cu cea care trebuie sa o interpreteze pe Mia si
mai are si proces in acest tim, avocata o femeie frumoasa !! (nu cred ca scapa de Hank pana la urma)
care trebuie sa demonstreze ca el nu stia ca e minora
o sa fie prea tare ..abia astept urmatoarele episoade

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate