Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Vreau sa pun la un HC boxe mici, se poate?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
amadeus1789

amadeus1789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.08.2006
Am un home theater Panasonic SA-PT 850 (5.1) si vreau sa schimb 4 boxe satelite care sunt prea mari cu boxe mai mici. Boxele sunt cu impedanta 3 ohm si imput power G 125W max (asa scrie pe ele). Credeti ca se poate? Si de unde sa le iau in Bucuresti? S-ar potrivi boxele stand alone? Un amic imi spunea ca s-ar putea sa nu se potriveasca daca sunt boxe comprimate sau nu stiu de ce fel. Boxele ar trebui sa aiba aceleasi specificatii cu cele pe care le inlocuiesc? Nu ma prea pricep si va cer sfatul.

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,433
  • Înscris: 08.12.2006
Nu boxe comprimate ci pe compresie si nu, nu cred ca vei obtine un rezultat satisfacator, e similar cu: http://forum.softped...m...t&p=7657354

#3
amadeus1789

amadeus1789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.08.2006
Mersi! Cred ca o sa renunt.... In mod normal ar trebui sa se poata ca nu sunt decat niste boxe, dar sunetul s-ar putea sa sufere.

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,433
  • Înscris: 08.12.2006
Păi de pus se pot pune, ideea e dacă se aude mai bine sau nu... rezultatul e imprevizibil (deci există, totuși, și posibilitatea să iasă bine).

#5
amadeus1789

amadeus1789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.08.2006
Sa zicem ca as fi dispus sa risc niste bani, mai bine nu se poate auzii dar mai prost e posibil, ce boxe ar trebui sa iau? Cred ca sunt watti RMS, m-as duce la un magazin cu boxe sa probez dar nu stiu. Am cautat pe net ceva magazine, dar ce am gasit asa sunt boxe profesionale si vreau totusi ceva comparabil ca pret si calitate cu HC iar boxe cu 3 ohmi mai rar. Poate imi recomandati un magazin cu boxe

#6
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
nu conteaza wattii decat la subwofer. la sateliti te uit si tu sa fie dif de minim 11 cm. nici cu impedanta nu e o problema pt ca boxele de hc au un randament de 2 lei (86-88db). ohmul ala in plus al unor boxe pe 4 ohmi va fi compansat de diferenta de db.

Edited by undercoverbrother, 18 January 2010 - 22:55.


#7
amadeus1789

amadeus1789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.08.2006
Nu inteleg ce diferenta sa fie de 11 cm. La ce? Deci as putea sa iau boxe cu 4 ohmi si 200 W RMS de exemplu?. Singura treaba e ca le vreau cat mai mici.

#8
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
asa e. diametru am vrut sa zic. pot fi si de 10000 de w.

#9
amadeus1789

amadeus1789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 27.08.2006
Mersi! S-ar putea sa le schimb daca proba o sa ma convinga, singura chestiune e ca nu stiu la ce magazin sa ma duc. La Media Galaxi s-o putea?

Imi recomanda cineva de pe forum un magazin unde sa probez boxele?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate