Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Sistem audio---BLUET00TH

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
spiridusul_0591

spiridusul_0591

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.03.2009
Salut toturor!
De curand am auzit de la un prieten de-al meu care a fost plecat in germania si acolo a gasit un fel de sistem de transmitere a informatiei audio de la PC(laptop) la amplif care cica functioneaza prin bluetooth.
Exista 2 componente:una la PC(se conecteaza prin usb), iar acea de-a doua la amplif (se conecteaza pe una dintre intrarile amplifului/AUX).
Prietenul meu nu prea a stiut sa-mi explice exact despre ce era vorba la acel sistem pentru ca nu cunoaste limba germana si nu a reusit sa vorbeasca cu reprezentantii magazinului.
Va intreb pe voi, ati auzit de asa ceva?
Stiti de unde se poate cumpara de la noi din tara?
Multumesc :D

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,433
  • Înscris: 08.12.2006
Am auzit de ceva în genul ăsta pt iPod http://reviews.cnet....g=mncolBtm;rnav
Doar am auzit, nu știu nimic despre ele, nici dacă se găsesc (sau similar) în ro și nici despre calitatea finală a semnalului audio. Poate apare vren user mai informat/interesat de astfel de gadgeturi :)

#3
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
Era acum vreo jumate de an in Selgros un sistem Home Cinema de la Samsung si avea Bluetooth. Baiatul de la raion punea muzica de pe telefonul lui.

#4
spiridusul_0591

spiridusul_0591

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.03.2009
sisteme audio cu bluetooth am vazut si eu, dar m-ar interesa doar acel adaptor pentru a-mi face eu sistemul prin bluetooth :D
Multumesc pentru interes!
Daca cineva sti ceva in plus...e asteptat sa ne spuna.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate