Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Excursie scurta dar ieftina

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#55
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006

View Postadiliki222, on 18th January 2010, 18:28, said:

Se numeste Hotel Aurelius. Il gasesti pe Booking. A avut o oferta cu 43 Eur/Noapte/Camera dubla. La cateva zile dupa ce am rezervat mi se pare ca a urcat pretul la 50 euro. E de 4 stele, nu glumesc:).
ai dreptate, am vazut... dar e o oferta cumva pe extrasezon, de pasti e pe la 160 euro / noapte...

distractie placuta!

#56
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Hotelul e in zona Cavour.



Hello,

we do have 10 beds on the required date, the price will be 20 euros per night per person with breakfast included, if you want to reserve we need your credit card number to guarantee your reservation then you will pay by cash at arrival time.
We can give you 2 rooms of 5 beds.

regards,


===============
> Hello,
> We are 10 people (6 girls, 4 guys) and we come to Rome on Thursday, 22 April and we leave Monday, 26.
> We are looking for a place to stay for this 4 nights (22-25).
> We found informations about your Hotel over the internet and I send this e-mail to check the availability and prices.
> We are interested in something not so expensive, we accept a dormitory (mixed or not) and we don't mind a share bathroom (the price is important because, as everybody on  this planet, we're in a little crisis).
> What would you offer us (10 people, 4 nights)?
> Thank you!


-------

So, excursia de 100 de euro va costa undeva pe la 150 de euro...

#57
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Incearca si pe villarents
http://www.villarenters.com/advert.aspx?ref=70999&tab=5

#58
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009
Pt ce doritori de escapade ieftine Blue Air  are promo Buc-Luton  din 28.martie la 14.99e/sens cu taxe incluse. Oferta de Oferta

#59
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postroth, on 19th January 2010, 21:42, said:

Pt ce doritori de escapade ieftine Blue Air  are promo Buc-Luton  din 28.martie la 14.99e/sens cu taxe incluse. Oferta de Oferta
Sa mai adaugarti vreo 15-20 de lire transferul in oras. (dus si intors).
Tot e bine!

#60
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009
Am luat  deja biletele  pt septembrie 30e/om, citesc si vad cu restul de cheltuieli ce fac.
La prima strigare pass-ul lor e chiar ok

#61
rizzuca

rizzuca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 16.06.2006
Si eu le-am cumparat chiar in noaptea in care am primit oferta:vom pleca in perioada 12 -16 mai.
In afara de cei 30 euro/pers dus-intors, au mai fost 6 Euro taxa rezervare on-line. si am mai platit (optional) 1 Euro de zbor pentru alegerea locurilor.
Inainte mi se parea un pret f bun sa zbor in Londra cu 70 Euro/pers, dus-intors. Acum am platit acesti bani pt 2 persoane!

#62
Aliceee

Aliceee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 26.01.2010
Si eu am calatorit destul de mult pe aceeleasi principii ca si voi ... sa fie cat mai ieftin. Pntru cei ce doresc Maroc ( incercati un low cost pana in barcelona, roma etc si de acolo JET4YOU e tot low cost si merge pe Maroc, eu am fost in oct cu 163 euro dus - intors / pret pe 3 persoane cu bagaj la cala ) pentru Maroc va pot da multe informatii, in ultimii 2 ani, am fost acolo acumulate cele 4 dati, jumatate  de an.
La jumatatea lui februarie ma voi duce in Italia cu 65/eu de pers asta include :
Transport avion- CLUJ- PISA si retur, cazare Pisa ( 1 noapte cu mic dejun in cam dubla ) si Florenta ( 3 nopti in cam dubla, mic dejun ar fi 3 eu/ zi ) si transportul cu trenul Pisa-Florenta si retur. Eu ma duc cu sotul .... inseamana 130 eu de amandoi.
Calatorie placuta si vacanta cat mai frumoasa la toata lumea!!!!

Edited by Aliceee, 28 January 2010 - 12:35.


#63
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Am rezolvat cu cazarea la Roma: 17 euro/noapte de persoana...
E langa Vittorio Emanuelle = nu prea ne vor trebui bilete de autobuze.

So, "excursia de 100 de euro" a ajuns la 123 de euro (mic dejun inclus)...  Cred ca ne vom opri la cat spuneam: 150 de euro/4 nopti la Roma (all inclusive).

Edited by ciureanuc, 01 February 2010 - 11:56.


#64
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View Postciureanuc, on 1st February 2010, 11:56, said:

Am rezolvat cu cazarea la Roma: 17 euro/noapte de persoana...
E langa Vittorio Emanuelle = nu prea ne vor trebui bilete de autobuze.

So, "excursia de 100 de euro" a ajuns la 123 de euro (mic dejun inclus)...  Cred ca ne vom opri la cat spuneam: 150 de euro/4 nopti la Roma (all inclusive).

Cum se numeste hotelul?

#65
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postadiliki222, on 1st February 2010, 12:18, said:

Cum se numeste hotelul?
Cherry Hostel:  Location: Via Napoleone III, 75/1st floor, la statia de metrou V. Emanuelle

Pun aici si e-mail-ul pe care l-am trimis "echipei" mele de 10 oameni cu care ma duc:


Quote

Salut,
Pentru cine nu stia, a fost tatal Alinei (locuieste si lucreaza in Roma) si a facut rezervarile. A platit cash si i s-a eliberat chitanta fiscala... So, totul ar trebui sa fie bine.
Dupa spusesele lui, hostelul e "in zona mafiei africane si a mafiei chineze"... si hostelul arata... "in loc de cartoane pe jos, e ok".  Dar sa nu uitam ca omul nu a locuit niciodata la un hostel - si faptul ca cel la care unde vom sta noi nu are receptie si lobby a contat mult pentru opinia lui. LOL
Partea pozitiva este ca e la 5 minute de "centru". Mai precis: "daca mergi 5 minute intr-o directie ajungi in zona cu africani, daca mergi 5 minute invers, ajungi in zona Vittorio Emanuelle".
Asta inseamna ca nu ne vor trebui bilete de transport in comun. (aici respectam oarecum targetul de bani)
-----------
Nu eu fac programul, dar daca l-as face eu, v-ar recomanda sa ajungem si la locatia initiala - Re di Roma - asta ca sa vedem ce am pierdut, si sa vedeti cum traiesc italienii de rand - fiind un carier mai putin turistic (si FOARTE fain). Sau/si va mai recomand zona unde locuieste mama Alinei - la cateva statii de tramvai de unde vom locui noi - care iar, nu e zona turistica (totusi e un sediu de minister in zona, o cladire foarte frumoasa).
Si daca as decide eu pentru toti, v-as duce si intr-o zona cu adevarat muncitoreasca, Tiburtina, o zona unde stau oameni obisnuiti. Ajungand intr-o zona de tipul asta, ati putea sa va faceti o impresie mai exacta a vietii de zi cu zi in Roma, poate ati gandi altfel cand ati auzi "e mai bine in afara" (nu ca nu ar fi).
C.C.


Pozele sunt din zona Tiburtina.

Attached File  Roma_mic04_2009_113.jpg   207.74K   65 downloads  Attached File  Roma_mic04_2009_132.jpg   134.44K   58 downloads
Attached File  Roma_mic04_2009_125.jpg   116.01K   56 downloads   (panou de la magazinul romanesc din zona)

Edited by ciureanuc, 01 February 2010 - 13:01.


#66
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
pentru luna mai am programat Dublin (avionul costa 40 de euro cu toate taxele), in iunie ma gandesc la Viena (40 de euro cu toate taxele).
Hostelurile sunt tot pe la 10-15 euro (cu un maxim de 20, daca iei camera de 4)...

#67
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005

View Postciureanuc, on 12th February 2010, 16:24, said:

pentru luna mai am programat Dublin (avionul costa 40 de euro cu toate taxele), in iunie ma gandesc la Viena (40 de euro cu toate taxele).
Hostelurile sunt tot pe la 10-15 euro (cu un maxim de 20, daca iei camera de 4)...


Salut...Cu ce companie ai luat zbor de 40 euro dus intors la Viena?

#68
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

View PostFireSky, on 12th February 2010, 19:47, said:

Salut...Cu ce companie ai luat zbor de 40 euro dus intors la Viena?
  incearca blue air au ceva oferte de gen

sa mai incercam  o iesire scurta si ieftina

larnaca  29 mai-01 iunie  bilet blue air  45e/om
cazare   easy hotel in centrul larnacai  30e/om (3nopti fara mic dejun)

total pana in prezent 75e/om  restul vedem .
sigur voi depasii sa zicem 100e/om fiindca vreau sa inchiriez masina, dar asta decid mai aproape, deviz total la intoarcere.

cu noile oferte de la blue sa tot pleci pe ici pe colo.

Edited by roth, 20 February 2010 - 23:41.


#69
eklor

eklor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.01.2010

View Postciureanuc, on 14th January 2010, 08:29, said:

Hello,

"Din startul inceputului" trebuie sa stiti ca mi se spune "vanatorul de reduceri". LOL
Am reusit sa vad jumatate de Europa cu bani foarte putini, alegand solutii de compromis, pe tipul: "nu conteaza unde stai si ce mananci, conteaza ce vezi".


Am deschis subiectul pentru ca mai mult de jumatate din colegii mei cred ca sunt putin deplasat cu ideea asta...  Asa sa fie oare?
Felicitari! Consider ca este foarte important sa faci cat mai multe excursii pentru a vedea, a te bucura de peisaje, orase, etc Pentru posibilitatile financiare reduse ale majoritatii, chiar nu este important sa platesti pt un hotel scump, ca si asa nu te duci sa stai in camera... Povesteste pe unde mai calatoresti...

#70
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009
Buna
Hai sa vedem unde am pleca pt o zi si de ce?  Merita efortul?  Cu ce companie?
Incep  cu  Roma  zbor dimineata tur  si seara retur, cu Wizz. Aterizare aeroport Ciampino. Timp  de plimbat ~ 9 max 10 h (la limita).

ce  poti face?  
1. Tur cu bus turistic si plimbare la pas pe Corso
2. Vatican  cu tot cu muzeu si capela
3. Cumparaturi, dar nu sunt fan

astept idei ,  chiar as vrea in noiembrie sa plec 1zi .

#71
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005

View Postroth, on 14th March 2010, 11:34, said:

astept idei ,  chiar as vrea in noiembrie sa plec 1zi .
Pentru o zi nu e fain. Cred ca un "week-end prelungit" e o varianta mult mai corecta, daca pot spune asa.
In vest se practica aceste libere: pleci de joi si vii marti (2 zile extra) sau cu numai o zi extra (plci de joi vii luni).

#72
foxman

foxman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.04.2010
Postez pentru a atrage atentia tuturor celor care doresc sa se cazeze in Roma la hostel. Atentie la rezervarile facute prin intermediul internetului. 90% din rezervari au probleme. Attention, sunt firme care nu exista si carora le platiti in avans un procent din cazare si cand ajungeti la locul de cazare constatati ca nu exista. Deasemenea, pteti avea sansa sa faceti rezervarea si cand ajungeti la locatie e plin tot hostelul, va promit ca gasesc alta locatie si stati in asteptare cu bagajele langa voi vreo 5 ore. daca aveti noroc de alta locatie pt cazare e bine. Daca nu fluierati si ramaneti cu ele pe strada.
Atentionez toti turistii sa nu se cazeze la Cherry Hostel, adresa Via Napoleone III, 75/1st floor - ROME.
E infect,  inimaginabil de murdar, sunt nesmtiti si mincinosi. Promit ca gasesc alta locatie si cand intrebi de manager, patron sau director spun ca ei sunt angajati si nu stiu cine este responsabilul. NU MERGETI!!!!!!!!!
Pe site-uri gasiti doar vorbe de lauda, dar acestea sunt scrise de ei si la receptie pe afise tot ei au scris multumirile si felicitarile.

Post to draw attention to all those who wish to accommodate the youth hostel in Rome. Attention to bookings made through the Internet. 90% of reservation problems. Attention, there are companies who pay in advance and a percentage of housing and accommodation when you arrive to find that there. Also, you can chance to make a reservation and when you arrive at the hostel location is filled with everything, will promise to find another location and stay in tune with their luggage near you about 5 hours. If you are lucky to another location for accommodation is good. If you do not whistle and stick them on the street.
Warn everyone not to accommodate tourists to Cherry Hostel, address Via Napoleone III, 75/1st floor - ROME.
It's vile, dirty unimaginably they are stupid and liars. Promise to find another location and when you ask about  director, owner or manager say they are employees and do not know who is responsible. DO NOT GO !!!!!!!!!
Sites only find words of praise, but they are written on posters and doing everything they wrote thanks and greetings.

Edited by foxman, 12 April 2010 - 12:07.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate