Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

Problema cu placa de sunet

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
tahoo

tahoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.01.2010
Am si eu o problema sper cu placa de sunet sau driveru-l ei: de fiecare data cand bag un microfon in spate imi apare o eroare care imi spune cam asa "WARNING This device type is not suported!".
Am uitat sa spun ca am o placa de sunet on board de la realtek.
Acest mesaj il primesc la orice microfon pun in spate, nu conteaza felul lui ( am 5 microfoane in casa ).
Am reinstalat sistemul de operare si tot imi da acel mesaj stupid.

Daca stiti cum as putea sa repar aceasta problema va rog ajutati-ma si pe mine.

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,434
  • Înscris: 08.12.2006
Cate mufe ai la placa de sunet? Daca ai doar 3 (verde, roz, albastru) seteaza placa in mod stereo - 2 speakers si incearca cu microfonul in mufa roz.

#3
tahoo

tahoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.01.2010
Am 6 mufe in spate si 2 in fata.

#4
buncar

buncar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 15.04.2005

View Posttahoo, on 9th January 2010, 12:55, said:

Am si eu o problema sper cu placa de sunet sau driveru-l ei: de fiecare data cand bag un microfon in spate imi apare o eroare care imi spune cam asa "WARNING This device type is not suported!".
Am uitat sa spun ca am o placa de sunet on board de la realtek.
Acest mesaj il primesc la orice microfon pun in spate, nu conteaza felul lui ( am 5 microfoane in casa ).
Am reinstalat sistemul de operare si tot imi da acel mesaj stupid.

Daca stiti cum as putea sa repar aceasta problema va rog ajutati-ma si pe mine.
Ma gandesc, ca daca partea audio a placii de baza este ok, atunci exista posibilitatea ca acea mufa(mic in) sa aiba mai mult decat functia de intrare de microfon, de exemplu ar putea sa mai aiba functia de digital_out iar pe default sa fie pe digital_out.Zic si eu, ca si prosibilitate....uita-te prin setarile mixerului audio daca nu ai o astfel de functie cumva.Daca nu reusesti nicicum sa te descurci da-mi un PM(Private mesage).

#5
tahoo

tahoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.01.2010
problema rezolvata .....
dati va rog un TC

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate