Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Home cinema VS reciever+boxe

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008
Salut, doua "probleme" am: 1. vreau sa achizitionez un sistem home cinema si nu prea stiu ce e mai bun. Televizorul e samsung si as fi preferat sa fie si HC-ul tot samsung, dar asta evident daca exista ceva de calitate, daca nu sunt deschis si la alte variante. Ma uitam la modelul asta: Home Cinema Samsung HT-TZ225R la Domo.ro, Home Cinema sa mi spuneti va rog cum vi se pare. Bugetul ar fi de 1500ron maxim. (daca as gasi reciever si boxe in banii astia, ar fi superb)

2. Am un dvd player samsung hdmi, ceva mai vechi de 2 ani cred. Ca sa il folosesc, din cate stiu eu ar trebui sa cumpar o statie (amplificator) si un sistem de boxe, dar e cam scumpa varianta asta. Intrebarea e: pot sa mi iau un logitech 5.1 pt PC, si sa l conectez cumva la DVD player?? Eu unu stiu ca nu (mufele in dvd player sunt altfel), dar am tot auzit in ultima vreme ca se poate.

MULTUMESC FRUMOS!
Gaby

am mai gasit si asta: http://www.consumer....3377_12/prd/ro/ poate are cineva vreo idee

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,431
  • Înscris: 08.12.2006

View Postgabytro, on 8th January 2010, 18:50, said:

Bugetul ar fi de 1500ron maxim. (daca as gasi reciever si boxe in banii astia, ar fi superb)
Magnat Monitor 990 + un receiver SH
2xMMS 200 + 2xMMS100 + 1xMMS250 center + un receiver care intra in ce bani raman (probabil tot sh, sau un receiver mai ieftin, nu prea le am cu aritmetica...)
Sony SS-FCR4000 + un receiver tot Sony


View Postgabytro, on 8th January 2010, 18:50, said:

Am un dvd player samsung hdmi, ceva mai vechi de 2 ani cred. Ca sa il folosesc, din cate stiu eu ar trebui sa cumpar o statie (amplificator) si un sistem de boxe, dar e cam scumpa varianta asta. Intrebarea e: pot sa mi iau un logitech 5.1 pt PC, si sa l conectez cumva la DVD player?? Eu unu stiu ca nu (mufele in dvd player sunt altfel), dar am tot auzit in ultima vreme ca se poate.
Depinde de ce tip de iesiri ai la dvd player, spune-ne ce tip de player e (cu un link ar fi minunat) sau ataseaza o poza cu mufele (la o rezolutie la care sa se vada si ce scrie pe langa ele).

#3
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008

View Postantinari, on 9th January 2010, 13:52, said:

Magnat Monitor 990 + un receiver SH
2xMMS 200 + 2xMMS100 + 1xMMS250 center + un receiver care intra in ce bani raman (probabil tot sh, sau un receiver mai ieftin, nu prea le am cu aritmetica...)
Sony SS-FCR4000 + un receiver tot Sony



Depinde de ce tip de iesiri ai la dvd player, spune-ne ce tip de player e (cu un link ar fi minunat) sau ataseaza o poza cu mufele (la o rezolutie la care sa se vada si ce scrie pe langa ele).
am gasit magnat monitor 990: http://www.homesound...tor-p-1235.html, de asemenea si de la sony: http://www.domo.ro/A...ony_SS-FCR4000#

dar n am inteles ce cu mms-urile alea

ah si daca stii un magazin SH sa mi spui si mie unde sa ma duc, ca n am nici o idee, merci mult de tot pt informatii

http://img.clubic.co...to/00129076.jpg  asta dvd ul meu: samsung hd950

#4
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008
http://reviews.cnet....7-31413619.html alt link mai bun ..cu poze

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,431
  • Înscris: 08.12.2006
MMS = Magnat Monitor Supreme
sunt diverse site-uri pe unde poți găsi diverse oferte, de ex aici: http://forum.softped...cala/index.html
dvd playerul respectiv are cam toate posibilitățile de conectare, deci se poate conecta și la un sistem z5500 (analog stereo/surround sau digital optic/coaxial) și la orice receiver av

#6
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Nu cred ca ai gasit MM990, alea nu se mai fabrica din 2008 ... poti gasi numai SH acum.

#7
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008

View PostFC72, on 10th January 2010, 08:20, said:

Nu cred ca ai gasit MM990, alea nu se mai fabrica din 2008 ... poti gasi numai SH acum.

http://www.homesound...tor-p-1235.html

uite linkul 950ron sau cat scrie acolo

#8
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,628
  • Înscris: 06.03.2005
Exista o diferenta esentiala intre ce scrie si ce exista, pierzi banii de apel daca incerci sa intrebi daca exista, siteul ala nu a fost actualizat de la...1 sep 2008.
Incercati sa nu luati de bune ofertele online nici ca disponibilitate nici ca pret, considerati-le doar informative.

#9
melcmlc

melcmlc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 17.08.2008
Chiar nu mai exista sistemul ala...era interesant la acest nivel de pret; l-am cautat si eu zilele astea, dar nu se mai fabrica.
Pana la urma am optat pentru 5 incinte Monitor Audio si un AV Onkyo.

#10
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008

View Postmelcmlc, on 10th January 2010, 23:19, said:

Chiar nu mai exista sistemul ala...era interesant la acest nivel de pret; l-am cautat si eu zilele astea, dar nu se mai fabrica.
Pana la urma am optat pentru 5 incinte Monitor Audio si un AV Onkyo.
si la ce pret ai iesit cu toate astea? lasa si tu niste linkuri de la produsele respective, te rog mult! Esti multumit de ele?

#11
cozma75

cozma75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.11.2009
sa ne spui ce boxe ai luat de la monitor audio ca si eu am un onkyo si nu stiu ce monitor audio sa cumpar pt ca am vazut ca sunt foarte laudate, eu m-am grabit sa cumpar sony 6000 astea sunt bune pentru filme pentru ca nu iti mai trebe subwoofer sau pt jocuri pe playstation 3  suna f bine ,dar pt muzica nu le recomand,asa ca as vrea sa iau alte fronturi
sa ne tii la curent cu monitor audio

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate