Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

CONECTARE BOXE LA PC.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
topmag

topmag

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 17.12.2009
Buna, am primit acest set de boxe acum cativa ani. M-am gandit sa renunt la casti si sa incep sa le folosesc. Problema este ca nu reusesc sa le conectez la PC. (problema este a unui prieten de al meu, ii conusc pc-ul intrebati ce vreti despre el.)

#2
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
X-530 au trei mufe (am avut si eu sistemul ala acu multa,multa vreme) asa ca le trebuie o placa 5.1 sau 7.1 daca prietenul tau are o placa cu numai o iesire pt boxe pastrezi conectat la subwofer numa aia 2 sateliti fata si bagi in calculator doar mufa verde.Oricum is peste un set de casti si o sa-sdi dea palme ca nu le-a folosit.
LE:Ar fi bine totusi sa ne spui ce placa de baza sau de sunet are prietenul tau.

Edited by SpeedDemon, 03 January 2010 - 10:32.


#3
Horsie

Horsie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,372
  • Înscris: 10.06.2002
Pai depinde cate jack-uri au boxele si cate iesiri are placa de sunet din PC + setarile driverelor pt 5+1.

Asa, ca orbetii, nu te putem ajuta.

#4
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
Boxele au 3 in spus in postul anterior eu.acuma tre sa ne spuna placa de sunet sau ce placa de baza are.

#5
c14h3r

c14h3r

    Membru nesanatos..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,822
  • Înscris: 12.12.2007

 SpeedDemon, on 3rd January 2010, 14:30, said:

X-530 au trei mufe (am avut si eu sistemul ala acu multa,multa vreme) asa ca le trebuie o placa 5.1 sau 7.1 daca prietenul tau are o placa cu numai o iesire pt boxe pastrezi conectat la subwofer numa aia 2 sateliti fata si bagi in calculator doar mufa verde.Oricum is peste un set de casti si o sa-sdi dea palme ca nu le-a folosit.
LE:Ar fi bine totusi sa ne spui ce placa de baza sau de sunet are prietenul tau.


acel cablu cu 3 mufe la ambele capete se monteaza la cele 3 mufe din calculator (daca sunt doar 3) in ordinea: verde - verde, galben - roz, negru- albastru. din control panel sau din softul placii de sunet se seteaza iesire 6 ch. astfel, daca placa de sunet incorporata are doar 3 mufe, toate vor fi iesiri de sunet.
daca placa de sunet incorporata are 6 mufe, mufele sistemului audio se conecteaza la culoarea corespondenta: verde - verde, galben - galben, negru - negru. la fel, setezi iesire 5.1 (6ch) si dai un test audio.
nu stiu cat o sa te lamureasca manualul dar il gasesti aici.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate