Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 

Battlefield : Bad Company 2

- - - - -
  • Please log in to reply
77 replies to this topic

#1
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
EA e pe terminate cu continuarea seriei Battlefield, si pregăteșțe pentru prima jumătate a 2010 Bad Company 2.
Jocul se anunța foarte palpitant, avand noi vehicule , arme, si alte lucruri interesante pentru jucător.
Jocul va avea și campanie Single Player și, desigur, MP.
Imagini aici:
http://media.pc.ign....744/imgs_1.html
Sper ca BC2 să aducă o campanie SP mai solidă.
Și sper să termine odată Battlefield 1943 pentru PC.

Edited by mattbaker, 01 January 2010 - 18:58.


#2
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009
un joc care se va bate cap la cap cu cod6!

#3
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
....și își va lua o bătăiță frumoasă de la MW2 dacă o să lase același Single Player anemic din jocurile anterioare Battlefield.

#4
ColtAlb

ColtAlb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,639
  • Înscris: 11.01.2008

 androcks, on 2nd January 2010, 14:21, said:

un joc care se va bate cap la cap cu cod6!

Și dacă iese mai bun, totuși, e un an diferență.  :rolleyes:

#5
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007
mai multe informatii despre single player:
http://www.gametrail...r...p;ch=1&sd=0

spun pe undeva in video ca SP va avea vreo 10 ore de  gameplay.
ce imi place la el e posibilitatea de demolare aproape completa a cladirilor (cu inamici inauntru :D).

#6
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009

 graymer, on 22nd January 2010, 23:52, said:

mai multe informatii despre single player:
http://www.gametrail...r...p;ch=1&sd=0

spun pe undeva in video ca SP va avea vreo 10 ore de  gameplay.
ce imi place la el e posibilitatea de demolare aproape completa a cladirilor (cu inamici inauntru :D).
toti camperi o sa urasca chestia asta :lol:

#7
zone23

zone23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 11.06.2009
cred ca o sa fie un joc reusit

#8
PoZNashu

PoZNashu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.08.2008
Battlefield o sa bata la fund MW2-ul la capitolul multiplayer pentru ca ofera ceea ce orice fan Cod a apreciat foarte mult si MW2 nu a mai oferit: servere dedicate si Mod Tools. Succcesul jocului va fi dat in proportie de 90% de multiplayer, campania singleplayer conteaza mai putin, desi si la capitolul asta s-ar putea sa depaseasca MW2 care a dezamagit prin cele 4-5 ore de campanie singlepayer.

#9
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007

 mattbaker, on 2nd January 2010, 16:45, said:

....și își va lua o bătăiță frumoasă de la MW2 dacă o să lase același Single Player anemic din jocurile anterioare Battlefield.

Nu prea cred, dar e normala afirmatia ta pentru ca nu ai jucat Bad Company nicio data (exclusiv console). Este un joc foarte tare !

#10
graymer

graymer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 19.02.2007
eu mi-am facut pre-order la gameshop pt 140 ron.
cumpar varianta simpla pt ca toate acele arme si optiuni in plus din cea Limited pot fi obtinute jucand si facand Unlock la ele.
noob-ii probabil se vor arunca la ea pt. avea cateva avantaje ;) .
pana cand apare bag MW2 cat pot :D.

#11
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008

 Tom_Cat, on 2nd February 2010, 09:29, said:

Nu prea cred, dar e normala afirmatia ta pentru ca nu ai jucat Bad Company nicio data (exclusiv console). Este un joc foarte tare !
Extraordinar, ți-ai facut un hobby de a te lua de mine pe unde mă prinzi, domnule Tom Cat?
Nu, nu am jucat primul BC.
Eu vreau să aibă campanie SP calumea. E aiurea sa pui 4-5 ore de SP și, după aia, îți bagă MP repede în față. Poate unii nu  au net bun, ca mine. Sau au și alte așteptări de la seria asta(în afară de 10 hărți, câteva arme în plus pe Multiplayer) , care de la început s-a bazat doar pe MP .
GTA IV de exemplu nu s-a bazat direct pe acel MP fenomenal, a făcut și o poveste superbă pentru SP.
La fel si MW, MW2.
Oricum om trăi și om vedea. Jocul nu pare prea scump, dar apare într-o perioadă de foc a lansărilor, între AC2 pe PC și GTA:EFLC, deci probabil nu o să îl cumpăr de la lansare.

#12
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009

 mattbaker, on 2nd February 2010, 16:39, said:

Extraordinar, ți-ai facut un hobby de a te lua de mine pe unde mă prinzi, domnule Tom Cat?
Nu, nu am jucat primul BC.
Eu vreau să aibă campanie SP calumea. E aiurea sa pui 4-5 ore de SP și, după aia, îți bagă MP repede în față. Poate unii nu  au net bun, ca mine. Sau au și alte așteptări de la seria asta(în afară de 10 hărți, câteva arme în plus pe Multiplayer) , care de la început s-a bazat doar pe MP .
GTA IV de exemplu nu s-a bazat direct pe acel MP fenomenal, a făcut și o poveste superbă pentru SP.
La fel si MW, MW2.
Oricum om trăi și om vedea. Jocul nu pare prea scump, dar apare într-o perioadă de foc a lansărilor, între AC2 pe PC și GTA:EFLC, deci probabil nu o să îl cumpăr de la lansare.
tu măcar te-ai uitat ce grafica si physics nu mai zic de audio,aș putea zice că la ora actuală e cel mai avansat joc dpdv al claritatii și varietății de sunete.
chiar dacă sp va fi scurt,măcar va fi de 10x mai incitant decat mw2.

#13
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Am văzut destule trailere, și nu mi se pare așa revoluționar.Bine, dacă tu crezi că videourile EA nu sunt "aranjate"  ca să arate mai bine...
Sincer, aștept mult mai mult GTA:EFLC și MoH Afganistan din anul ăsta.

#14
androcks

androcks

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 669
  • Înscris: 20.11.2009

 mattbaker, on 3rd February 2010, 16:09, said:

Am văzut destule trailere, și nu mi se pare așa revoluționar.Bine, dacă tu crezi că videourile EA nu sunt "aranjate"  ca să arate mai bine...
Sincer, aștept mult mai mult GTA:EFLC și MoH Afganistan din anul ăsta.
eu nu ziceam de trailere,uita-te la gemplay JEEZ!  :thumbdown:

#15
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
Am văzut destule și din alea, domnule androcks.Alea tot de EA sunt scoase, că nici un om de rând nu pune mâna mai devreme pe joc, și tot sunt aranjate un pic, la fizică nu, la grafică da.Bine, vedem noi în martie ce grafică are jocul.Mai ales pe PC, unde nu toți au PC de rezoluții mari.
Văd că ești foarte mare fan Battlefield, și DICE :rolleyes: . Am mai avut și eu mega așteptări de la EA, și m-au dezamăgit
Oricum, sper din tot sufletul să greșesc, și eu aș vrea un shooter revoluționar.

#16
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Asa cum am spus, se vede ca nu ai jucat Bad Company, un joc cu o campanie Single foarte inghegata si cu un multiplayer foarte bun(dar mult mai tactic decat MW) si cu posibilitati mult mai mari (vehicule, elicoptere, barci, jeep-uri, posibilitatea de a distruge orice cladire) plus spatiile imense.

Campania Single Player de la sera Call of Duty cred ca este singurul lucru care ii se poate reprosa.

Si inca ceva, nu te mai victimiza, afirmatia mea este evidenta, nu inteleg ce esti asa recalcitrant? Sincer, preferam ca si BC1, BC2 sa fie tot exclusiv console, PC-ul nu prea merita jocuri bune...

#17
mattbaker

mattbaker

    Random

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,227
  • Înscris: 15.04.2008
De ce? Îți place așa de mult auto-aim? Mie chestia asta mi-a dat multe bătăi de cap în VCS de exemplu, vroiam să elimin un inamic și Vic Vance trăgea în pietoni câteodată :lol: .
Eu înteleg să fii de partea consolelor, dar să nu dorești să se lanseze jocurile pe alte platforme....
Îmi amintește acest lucru de XBOX 360 fanboys, țipau peste tot când EFLC s-a anunțăt și pe PC / PS3.

Edited by mattbaker, 04 February 2010 - 08:56.


#18
Tom_Cat

Tom_Cat

    Aproape acolo

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,159
  • Înscris: 01.01.2007
Auto-Aim se scoate, este doar o simpla optiune (care am vazut ca exista si la jocuri pe PC, de exemplu Half-Life). E greu la inceput pentru un jucator pe PC, dar cu timpul ajunge sa joace foarte bine (plus ca este mai distractiv).

Nu compara ergonomia unui controller de consola gen PS3 sau X360 cu cea a unei console portabile (nu este acelasi lucru si oricum, nu cred ca experienta ta in domeniu este relevanta, asadar tu nu esti un exemplu bun de dat).

Nu trebuie sa intelegi daca sunt de partea consolelor sau nu, insa pe PC o sa apara un joc foarte bun, dar care o sa fie piratat, hack-uit si cel mai important plin de "codati" - lucru care se intampla si cu MW sau MW2. O sa se strice atmosfera jocului, dar acum pe timp de criza merge. Oricum grosul vanzarilor si comunitatii o sa fie pe console.

Episoadele din GTA4 pot sa le lanseze unde vor cei de la Rockstar, faptul ca au fost exclusive pe o consola pentru o perioada de timp a dus la cresterea vanzarilor. Oricum, eu nu pot sa inteleg mandria unora, sau mai degraba repezeala cu care sar sa iti reproseze : " Vezi ma, ce tot ziceai tu de console si PC-uri, uite aici ma joc si eu pe PC ce te jucai tu acum un si mai bine pe consola! Succker!" ~ hai sa fim seriosi  :lol:

Edited by Tom_Cat, 04 February 2010 - 09:14.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate