Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Style Residence (langa Militari Residence)

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#613
praline369

praline369

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 11.01.2008
Merci de raspuns...dar totusi unde ai luat pana la urma..de curiozitate..fiind inca in cautari a ceva ce poate merita...

#614
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 anducoj, on 19 februarie 2015 - 12:55, said:

Ti-au placut? Ia uita-te la prize si intrerupatoare. Apoi da drumul la chiuveta sa vezi cum se prelinge apa in interiorul mastii. Vecinii lor, MR au prize/intr. modulare, cu vreo 20 de circuite separate. Acolo sunt 3 circuite: prize, lumini, centrala termica. Stiu ca gresia, faianta, parchetul, usile de int. par super OK. Dar daca au facut rabat la maruntisuri - cum ar fi bara de pe scari - nu vreau sa ma gandesc la ceea ce nu se vede...Oricum decizia mea a fost luata nu in urma prizelor de 1,5 lei/buc sau a scarilor de toata jena. Dar ineptiile servite la foc automat de dl dir gen m-au facut sa plec invartindu-ma. Nu ma pot incurca pe termen nedeterminat de cineva care sustine ca TVA la un apt nefinisat e de 24%, urmand ca la momentul receptiei cumparatorul sa-si recupereze diferenta pana la 5% de la stat. Sau daca un apt e liber la ora 11 dim si in urma unui ultim tur in vederea deciziei finale( care nu a durat mai mult de 15 min) acel apt se si rezervase poti usor trage concluzia ca omul nu vrea sa vanda. Gandeste-te ce iti va face daca te vei muta acolo contrar vointei luiPosted Image
Multa bafta!
Asta cu tva de 24% e prima data cand am auzit-o ;)))
Sunt curios cum treceau ei in antecontract cei 24% tva???

#615
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Nu era o problema... In antecontract trecea doar suma finala, calculata cu tva 24%

#616
Bebe_miezu

Bebe_miezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 670
  • Înscris: 23.07.2014

 nonameshadow, on 22 februarie 2015 - 08:51, said:

Nu era o problema... In antecontract trecea doar suma finala, calculata cu tva 24%
si la sfarsit mai ii dadea ala banii inapoi?
eu nu cred.

#617
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
Bineinteles ca nu ii mai dadea nimic inapoi. :)))

#618
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Am luat in Prelungirea Ghencea, chiar la intrare. Numele e off topic in aceata arie. Marele avataj e vederea si faptul ca nu se mai poate construi ceva. Dezavantaj e traficul infernal pana in centru si lipsa metroului.

#619
danym

danym

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 13.04.2004
Da-mi te rog mai multe detalii pe PM daca aici nu se poate. Ce avantaje au fost fata de Style Residence ?

Edited by danym, 22 February 2015 - 21:09.


#620
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 04.03.2006
Stai de vb cu dl. dir. gen( wow ce pompos suna) Todiras, cere-i acte, avize, caiet de santier, etc, etc, intreaba-l de TVA si alte minuni si o sa vezi avantajele ORICARUI alt bloc. In rest...daca ai ales ceva cu vedere pe N poti vedea singur, fara vreo discutie...iar daca alegi pe S, inagineaza-ti un santier cvasi-etern la fereastra ta. Mai e mult loc de construit acolo. Sau poate crezi vrajeala cu tevile de apa?

#621
victor-mihai

victor-mihai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.05.2015
Buna ziua tuturor,

Sunt nou in acest forum, deoarece am fost zilele trecute sa vizionez un ap cu 3 camere din blocul 2. Ma intereseaza foarte tare cum este nivelul traficului de pe strada tineretului si cat de tare se aude in apartamente zgomotul stradal. Inclin sa aleg un apartament la un nivel cat mai superior, pentru a nu fi deranjat de zgomotul facut de masinile care circula pe strada din fata blocului, mai ales ca strada s-a largit si o sa fie din ce in ce mai des circulata.

Multumesc

#622
aditzuuu1556

aditzuuu1556

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 02.06.2006
salutare!
De style residence 2 ,nu zice nimeni nimic? Sfaturi,pareri!

#623
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,548
  • Înscris: 09.09.2017
Mai sunt vanzari prin zona Militari Residence, ca ultima oara cand am trecut pe acolo am observat ca s-a cam terminat cu efervescenta constructiilor?
Balta nu mai are peste.

#624
Cool_Kick

Cool_Kick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 06.09.2017
Au inceput sa rasara blocuri pe toate spatiile care erau libere dintre blocurile deja construite.

#625
Rino_post

Rino_post

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2019
Buna seara! Stie cineva ceva de blocurile Tineretului Residence de pe str. Sergent Ilie Petre nr. 8 ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate