Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Style Residence (langa Militari Residence)

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#1
sebi7

sebi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.12.2009
Salut,

Are cineva detalii despre Style Residence? E cineva care si-a luat apartament / locuieste in acest ansamblu?

Multumesc!

#2
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009

 sebi7, on 21st December 2009, 19:14, said:

Salut,

Are cineva detalii despre Style Residence? E cineva care si-a luat apartament / locuieste in acest ansamblu?

Multumesc!


buna
eu am fost sa le vad
sunt dragute ...putin cam prost impartite dar draguta
ceea ce ma facut sa nu iau acolo a fost pretul...
nu mai situ exact cat era un apartament parca undeva la 70 000eur
daca vrei caut oferta si o atasez

veiz ca nu cred ca au canalizare

#3
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009

 sebi7, on 21st December 2009, 20:14, said:

Salut,

Are cineva detalii despre Style Residence? E cineva care si-a luat apartament / locuieste in acest ansamblu?

Multumesc!

da.. eu stau cam de o luna
cam ce ai vrea sa stii?

si canalizare este.. nu ne facem nevoile in fundul curtii :)

Edited by ddodu, 21 January 2010 - 21:32.


#4
sebi7

sebi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.12.2009

 ddodu, on 21st January 2010, 21:28, said:

da.. eu stau cam de o luna
cam ce ai vrea sa stii?

si canalizare este.. nu ne facem nevoile in fundul curtii :)

Salut,

Cum e in noua locuinta... ai intampinat probleme?
Eu sper sa fie un caz fericit Style Residence... am citit multe plangeri referitoare la alte ansambluri rezidentiale.

Racordul la gaze e ok? Apa calda este, temperatura in camera se pastreaza? Exista container pentru gunoiul menajer?

Edited by sebi7, 21 January 2010 - 21:55.


#5
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009

 sebi7, on 21st January 2010, 22:46, said:

Salut,

Cum e in noua locuinta... ai intampinat probleme?
Eu sper sa fie un caz fericit Style Residence... am citit multe plangeri referitoare la alte ansambluri rezidentiale.


stiu de plangeri.. am fost initial sa imi iau in planorama.. bine ca nu am facut prostia aia
aici ce pot sa zic.. love at first sight (nu, nu lucrez pt ei).. am fost sa vad mai multe locuinte, si noi si vechi, si intr-un impuls de moment (mutumit ca arata infinit mai bine decat ce vazusem) am luat.

probleme nu am intampinat.. un pic parchetul umflat care a fost rezolvat de ei in jumatate de ora..si undeva pe 20 decembrie m-am mutat
nu au fost probleme cu caldura si apa calda, in parcarea subterana intru cu masina

eu zic sa vii sa vezi cu ochii tai pt ca eu pot parea subiectiv

cu gazele au terminat.. doar ca mie nu imi place ca am o teava care trece prin casa.. personal as fi preferat sa nu existe gaze in casa (exista alternative electrice)

da..am vazut de curand ca exista si container.. pana acum duceam gunoiul cu masina :)

Edited by ddodu, 21 January 2010 - 22:07.


#6
sebi7

sebi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.12.2009

 ddodu, on 21st January 2010, 22:02, said:

eu zic sa vii sa vezi cu ochii tai pt ca eu pot parea subiectiv

L-am vazut si mi-a placut. Insa am fost surprins ca nu am gasit prea multe informatii / comentarii pe net despre acest ansamblu.

Ceva costuri la utilitati pana acum?
Cum a fost la evaluare? (daca l-ai luat prin credit)

#7
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009

 sebi7, on 21st January 2010, 23:18, said:

L-am vazut si mi-a placut. Insa am fost surprins ca nu am gasit prea multe informatii / comentarii pe net despre acest ansamblu.

Ceva costuri la utilitati pana acum?
Cum a fost la evaluare? (daca l-ai luat prin credit)


cel mai important lucru, din punctul meu de vedere, este ca sunt oameni mutati. eu nu am vazut forumul pana acum ca iti raspundeam mai devreme
utilitatile o sa le platim la dezvoltator (cristi) dar inca nu a zis nimic.. astept cu ceva emotii

am luat credit prima casa si evaluarea a fost ok... si la mine si la un coleg de munca cu un ap cu 2 camere.. nu cred ca o sa ai probleme aici (mai ales ca te poti intelege usor cu evaluatorii)

#8
sebi7

sebi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.12.2009

 ddodu, on 21st January 2010, 22:27, said:

utilitatile o sa le platim la dezvoltator (cristi) dar inca nu a zis nimic.. astept cu ceva emotii

Sper sa nu fie prea mult... totul e contorizat din cate stiu...

Eu am dosarul la Banca Romaneasca si am inteles ca evaluatorul e ceva mai exigent... sper sa iasa bine...

Pentru internet ai avut de unde alege sau e doar o firma?

#9
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009

 sebi7, on 21st January 2010, 23:39, said:

Sper sa nu fie prea mult... totul e contorizat din cate stiu...

Eu am dosarul la Banca Romaneasca si am inteles ca evaluatorul e ceva mai exigent... sper sa iasa bine...

Pentru internet ai avut de unde alege sau e doar o firma?

evaluatorii sunt si ei oameni si au slabiciunile lor
deocamdata au venit cei de la injoy.. cu o oferta destul de buna.. luni au zis ca imi dau drumu..desi io sunt sceptic
pana acum au tras fibra optica in scara.. ramane de vazut cand aduc restul de echipamente

unde ti-ai luat?

#10
sebi7

sebi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.12.2009

 ddodu, on 21st January 2010, 22:49, said:

unde ti-ai luat?

Vreau sa iau in sc. 5, ap. 16
Tu?

Edited by sebi7, 21 January 2010 - 22:54.


#11
vytamyna

vytamyna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 22.01.2010
Salutare,
Din ceea ce observ eu ca se discuta aici,imi permit in cunostiinta de cauza sa adaug cateva detalii.Astfel ca povestea incepe in felul urmator:

Cam prin luna August 2009 am cautat sa achizitionez un imobil.Prin intermediul unui prieten am ajuns mai intai la blocurile din dreapta celor de la Style Residence.In primul rand nu ma atras forma si culoarea acestui ansamblu.K am zis sa trec peste acest aspect si sa vedem si interioarele.Sincer am ramas dezamagit deoarece acestea erau foarte micute ca spatiu,dar balcoanele aferente foarte mari(lungime).Finisajele lasa de dorit,dar sa spunem ca acest detaliu este minor.Tot acest prieten ma dus si in stanga acestui ansamblu si anume la Style.Am ramas placut impresionat de ceea ce am vazut,in primul rand ma interesat constructia in sine,structura de rezistenta(am avut posibilitatea sa vad toate etapele de constructie).Cam pe la sfarsitul anului am semnat.Probleme foarte mari au fost la evaluare.Am nimerit un evaluator care ma tras in jos foarte mult si practic mi-a "mancat" toate resursele(bani,timp,nervi)la bani mai putin ca i-am recuperat.Acum sunt fericit de aceasta realizare.Poate ca sunt probleme minore de genul finisaje dar proprietarul Todiras Cristi este un om de mare caracter :thumbup: .Nu neg ca le are si el pe ale lui dar in momentul in care discuti cu el si iti promite ceva se onoreaza de promisiune.In mare ce sa spun-Foarte multumit.Sper sa reusim sa ne gospodarim singuri(toti locatarii)acolo.Ma bucura faptul ca suntem marea majoritate tineri.
Mentionez ca am achizitionat in scara 3.

Sa auzim numai de bine,

Zi buna!

Daca doriti sa stiti si alte detalii nu ezitati sa intrebati.

#12
ddodu

ddodu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 12.08.2009

 sebi7, on 21st January 2010, 23:51, said:

Vreau sa iau in sc. 5, ap. 16
Tu?

tot in sc 5, ap 1
stii ca ziceam ca sunt sceptic ca o sa traga net (luni aveam termen de instalare).. bineri (ieri) seara aveam netul tras

#13
teduro

teduro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 30.03.2004
Salut,
ma bucur sa imi cunosc vecini aici, in scara 3 mi-am achizitionat si eu un apartament cu 3 camere.
Pana acum sunt incantat de complex (desi finisajele sunt low cost), oricum a fost cela mai bun raport pret-calitate pe care l-am gasit.
Sper sa raman la fel de incantat si pe viitor...

Edited by teduro, 25 January 2010 - 14:01.


#14
cubbusiness

cubbusiness

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 15.11.2006
ne spune si noua cineva cat costa mp in acest complex  ?

#15
sebi7

sebi7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 21.12.2009
Depinde de suprafata apartamentului la mine a iesit in jur de 1050 E / mp util (2 camere la ~70 mp utili)

Edited by sebi7, 25 January 2010 - 14:25.


#16
teduro

teduro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 30.03.2004
Undeva sub 800 euro pe metrul patrat construit.

#17
jadah

jadah

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.08.2007
Buna.
Am fost la acest complex si mi-au placut apartamentele.Sper sa ii placa si sotului meu.A achizitionat cineva prin Prima Casa?
Cum se procedeaza, avand in vedere ca nu mai sunt apartamente finisate si trebuie sa astept pana in martie, aprilie cand se finalizeaza.
Am nevoie doar de antecontract la fond ? Sau trebuie sa vina evaluatorul sa il evalueze si dupa aceea pleaca la fond.
Din cate am inteles, evaluatorii au subestimat apartamentele din acest complex si nu inteleg de ce.
Ati platit utilitatile ? Cat v-au costat pe luna decembrie ? Exista taxa de management ? Dar asociatie de proprietari ?
Sunt multe intrebari, dar poate gasiti timp sa imi raspundeti.
O seara buna.

#18
fogardi

fogardi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 15.04.2009

 sebi7, on 25th January 2010, 14:20, said:

Depinde de suprafata apartamentului la mine a iesit in jur de 1050 E / mp util (2 camere la ~70 mp utili)

Salut,
am fost si eu in week si am vazut despre ce este vorba.
Sincer mi-a placut mai mult decat in alte complexe (finisaje, ferestre mari, balcon mare).
Vroiam tipul 1 sau 1' dar mi-au cerut 76.500 TVA inclus si la plata 100% CASH 75.000 TVA inclus, adica 966,6 Euro/mp construit, sau 1.157,2 Euro/mp util. Cam mult, dar nu am insistat cu discounturile.
Partea proasta este ca daca iei apartamentul pe fata, acum vezi catre Auchan si este OK, dar la 7m (la ochi...) de bloc incepe proprietatea nustiucui, care probabil va tranti un bloc ce va lua toata privelistea si probabil si intimitatea daca-l face aproape de limita de proprietate, iar daca nu-l face acest proprieter, lotul imediat urmator este tot al celor de la Style, care sigur ca vor dezvolta ei ceva acolo. Aceste doua lucruri m-au cam indecis...

Voi ce preturi ati obtinut? Dupa ce mai studiez piata cred ca o sa fac o negociere si as vrea sa stiu cam pe unde sa tinntesc.

Merci!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate