Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

km din bord

- - - - -
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
zzeeuuss

zzeeuuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.01.2009

View PostDarkAngelBv, on 6th January 2010, 18:20, said:

A mea a avut si 999999 Km si 0 si 123.000 (astia fiind cei reali) si acum are aproape 7000 (in ultimele 3 luni) :)

Tot ce trebuie este un Tech 2 sau OPCom + Laptop si 2-3 minute pana bagi mufa OBD si navighezi in meniu pana la optiunea de ajustare Km.
Salutare, am si eu o problema si poate ma ajuti: am masina de la lucru. nu imi fac foaia de parcurs pe buna si am vreo 2000 de km in plus...cum crezi sau mai bine zis unde as putea sa reglez km...mc mult

#38
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Ce masina?
Si in primul rand, de ce ai 2000 Km in plus? te-au prins inundatiile si a trebuit sa ocolesti mult?  :rolleyes:



@Octavian___, @Evergreen stie ce spune. Capacul de la culbutori comunica cu admisia printr-un furtunas. Daca busonul este deschis si ai filtrul de aer cat de putin imbacsit, motorul va trage aer direct de afara prin acel furtunas. Acel aer nu trece prin debitmetru, deci rezulta un amestec mai sarac si posibilitatea de a merge neregulat.
Cat despre aruncat ulei... este normal sa stropeasca foarte putin (gen 2-3 picaturi fine la 4-5 secunde) mai ales cand este turata, dar nu exagerat :D

Edited by DarkAngelBv, 10 July 2010 - 23:37.


#39
petra_sergiu

petra_sergiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 23.01.2007
Stie cineva daca exista ceva dispozitiv de contorizare a kilometrilor reali la o masina? (Am o masina de taxi si vreau sa stiu cati km pe zi fac taximetristii, unii dintre ei au diferite metode de oprire a kilometrajului in bord). Vreau sa stiu cati km fac in fiecare zi!

#40
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
GPS.
Vezi cati km a facut, pe unde a mers, cate curse a facut pe comanda sau fara (apare ora la GPS), unde a stat, cat a stat. Sunt firme care se ocupa cu monitorizarea flotelor.

Vezi oricand, de oriunde, unde e masina.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate