Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Donatii/Adoptii Catei

- - - - -
  • Please log in to reply
866 replies to this topic

#1
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Am o catzelusha, Doberman, care are 2 luni.
Este un catzel de talie mare, este sanatoasa, cu vaccinarile la zi, jucausa.

Am luat-o acu' cateva zile pentru ca fata mea isi dorea foarte mult iar eu, avand in tineretile mele o pereche de dobermani, am fost de acord.
Din pacate fetei mele ii este frica (are 5 ani) si nu se pot adapta una cu cealalta oricat as incerca eu.

Daca este vreun doritor ii dau catzelusha cu cel mai mare drag totul e sa aiba grija de ea.

Stie cineva vreun doritor?


Regards,

#2
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
ai o poza cu catelusa?

#3
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Attached File  cutzu1.jpg   122.54K   970 downloads
Attached File  cutzu2.gif   152.73K   742 downloads

nu sunt ele foarte clar ca tocmai le-am facut acum.
daca e nevoie mai fac.

#4
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
:crying: vai ce dulce e...

o sa intreb prietenii daca vrea un pui e doberman. Toate bune

Edited by Tzepi, 05 July 2005 - 00:48.


#5
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

AresGod, on Jul 4 2005, 22:12, said:

Am o catzelusha, Doberman, care are 2 luni.
Este un catzel de talie mare, este sanatoasa, cu vaccinarile la zi, jucausa.

Am luat-o acu' cateva zile pentru ca fata mea isi dorea foarte mult iar eu, avand in tineretile mele o pereche de dobermani, am fost de acord.
Din pacate fetei mele ii este frica (are 5 ani) si nu se pot adapta una cu cealalta oricat as incerca eu.

Daca este vreun doritor ii dau catzelusha cu cel mai mare drag totul e sa aiba grija de ea.

Stie cineva vreun doritor?
Regards,

<{POST_SNAPBACK}>


vreau eu. da' tre' sa vad daca ametzesc gagica sa accepte inca o femeie in casa :D

#6
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Daca va hotarati imi dati un PM cu un numar de tel si va sun eu.

Thanks,

#7
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
:samui: ce dulce eeee!!!!
o sa intreb si eu daca vrea cineva puiu'!

#8
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Multumesc mult.

Sper sa gasesc pe cineva pt ca nu as vrea sa o duc de unde am luat-o pt ca se purtau urat cu  puishorii ...

#9
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Eu cred ca cateva zile, de cand ai spus ca o ai, nu este de ajuns sa te convingi ca fetita ta nu se poate adapta cu cateaua... in ce sens nu se pot adapta? Ii este frica in general de caini, sau cum? Frica nu trebuie sa iti fie cum ca cateaua va fi rea cand va creste, pentru ca o poti face cum vrei tu... cum o inveti acum de mica, asa va fi si cand va fi matura. Gandeste-te ca eu am catea Amstaff (ruda cu pitbull-ul) si merg cu ea fara lesa si fara botnita prin cartier... adica am crescut-o foarte cuminte. Inainte sa am caine si mie imi era foarte foarte frica de caini, insa acum nu mai am nici o treaba.

Succes oricum daca totusi vrei sa o dai. Nu ai mentionat insa pe unde te afli...

#10
AresGod

AresGod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 26.01.2004
Si mie mi-a fost frica cand eram mic de caini si am fost si muscat si tocmai de asta mama mi-a luat atunci un catzelush ( un Saint Bernard ) pe care l-am tinut vreo 5 luni si apoi l-am dus la "tzara" ( la un prieten care statea langa bucuresti la casa ) si apoi imediat mi-al luat o pereche de dobermani maro din germania pe care i-am tinut de atunci ('84) pana in 93 ... apoi a urmat un ciobanesc canadian (lup negru) care din pacate a fost bolnavioara din nastere ... o infectie in sange si nu am reusit de nici un fel sa o salvez (a trait doar un an si un pic - ultimele luni au fost chin pt ea ... transfuzii, tratamente, etc) .

Cu fetita mea e ceva ciudat ... ea a stat o perioada la socrii in timpul saptamanii iar acum sta tot timpul acasa. Are 5 ani.
Din pacate ai mei socrii sunt ingroziti de caini ... nu stiu de ce ... si se pare ca i-au transmis si fetei mele chestia asta.
Culmea este ca fetita mea a insistat sa luam catzel ... vreo 2 saptamani in fiecare zi ... si ea a ales doberman ... iar acum ii este frica numai cand o vede ....

sunt din bucuresti, apropo

ps: am gasit pe cineva care vrea catzelul, ma duc sambata sa vad conditiile in care o sa stea si daca e ok o dau pe dobermanitza ...

#11
adancau

adancau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 09.04.2003
..ma rog, catzelusha. Metis ciobanesc german. Am luat-o de afara, ca a fost bolnava, si s-a facut bine, si acuma imi sta pe cap in garsoniera Are pana intr-un an, nu face in casa (verificat in mai multe locuri), e desteapta, asculta si arata chiar bine. Daca cineva manifesta interes pun si poza.

#12
Phoenix_flame

Phoenix_flame

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 22.02.2006
il mai ai? poti sa pui niste poze? cred ca m-ar interesa

#13
madalinutza

madalinutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.11.2005
si mie mi-ar placea ... dar am deja unul :P

#14
kiri

kiri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.03.2006
Salut.As vrea sa iau si eu un catelus ( un pui foarte mic ) la un pret mic ,care sa se adapteze la apartament .Catzel din Cernavoda,jud. Constanta .Cine stie sa ma contacteze pe adresa  [email protected]   :coolspeak:

Edited by kiri, 19 March 2006 - 19:21.


#15
kiri

kiri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 13.03.2006
[quote name='kiri' date='Mar 19 2006, 18:51' post='1349407']
Salut.As vrea sa iau si eu un catelus ( un pui foarte mic ) la un pret mic ,care sa se adapteze la apartament .Om cu catel in domiciliul CERNAVODA ,jud. Constanta Cine stie sa ma contacteze pe adresa :[color=#FF0000] [email protected]

#16
andranedelcu

andranedelcu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.03.2006
Salut! M-ar interesa un pui de caine (preferabil metis de lup sau ciobanesc ori altceva de talie mai mare) pt curte!

#17
ananda

ananda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.11.2005
Poti te rog sa lasi un numar de telefon?

#18
ananda

ananda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.11.2005
Attached File  kiki.jpg   12.45K   115 downloads
Pe mine ma cheama kiki si am 3 luni. Stapana m-a abandonat pentru ca e handicapata si nu are un picior, deci nici mijloace sa ma intretina. Acum 2 zile au trecut hingherii pe strada, dar am reusit sa ma ascund intr-o cladire parasita. Nu stiu ce o sa se intample cu mine in urmatoarele zile... :( de m-ar adopta si pe mine un suflet milos... va rog ajutati-ma sa-mi gasesc un stapan, nu-l voi dezamagi. o sa cresc un caine mare si frumos, labutzele mele mari si pufoase spun asta... :)

Nume: cristina constantinescu
Judet: Bucuresti
Oras: bucuresti
Email: [email protected]
Telefon: 0744 511 930

Data publicarii anuntului: 3/21/2006

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate