Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

exista extraoptiuni pentru internet pe telefon la abonament cosmote?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
shifty_rous

shifty_rous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.11.2009
am si eu o problema:am abonament la cosmote si m-ar interesa sa intru pe internet de pe telefon dar nu stiu care ar fii tariful...exista extraoptiuni care pot fii activate in acest sens?eu am vazut ca ar fii ceva dar nu stiu cam cat inseamna un trafic de   "n" Mb...adica in cat timp o sa ii consum,pentru ca nu am nici o idee ca sa pot sa imi dau seama daca se merita sau nu...mentionez ca o sa folosesc mai mult messenger,mail,citit ziare,in general browing,adica navigare pur si simplu pe situri,nu neaparat sa downloadez de pe net...si de asemenea stiu ca telefonul care urmeaza sa-l iau (nokia 5800) se conecteaza in multe cazuri singur sa-si caute update-uri si alte chestii si ma gandesc sa nu imi faca un cost suplimentar mare fara sa imi dau seama...astept si oferte de la alti operatori daca cunoasteti,m-ar interesa daca mai exista cum era la orange wap unlimited,adica trafic nelimitat,dar nu pe wap, ci pe internet..

#2
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Servicii de Date

Wireless Internet
Viteză și mobilitate! :lol:

http://cosmote.ro/ro...ns=-10000#17252
Spre sfarsitul paginii.

#3
shifty_rous

shifty_rous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.11.2009

View Postdanutz1, on 9th December 2009, 17:05, said:

Servicii de Date

Wireless Internet
Viteză și mobilitate! :lol:

http://cosmote.ro/ro...ns=-10000#17252
Spre sfarsitul paginii.
    am vazut ce mi-ai indicat tu,dar acum nu stiu cam ce inseamna de exemplu 12 mb de trafic...adica in cat timp se duc?

#4
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
se duc f. repede daca folosesti tel. pe post de modem la calculator. asa pentru mess si mail ar trebui sa-ti ajunga.

#5
shifty_rous

shifty_rous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.11.2009

View Postaum, on 9th December 2009, 20:12, said:

se duc f. repede daca folosesti tel. pe post de modem la calculator. asa pentru mess si mail ar trebui sa-ti ajunga.
   nu vreau sa folosesc telefonul pe post de modem la calculator,vreau pur si simplu sa intru pe net pe telefon atunci cand nu am ce face,sa navighez,sa vorbesc pe mess,chestii d-astea...

#6
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
sa vb. pe mess da, sa-ti verifici mail-ul da dar sa navighezi pe youtube nu. e putin traficul. il "spargi" in mai putin de un videoclip.

#7
shifty_rous

shifty_rous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.11.2009

View Postaum, on 9th December 2009, 21:28, said:

sa vb. pe mess da, sa-ti verifici mail-ul da dar sa navighezi pe youtube nu. e putin traficul. il "spargi" in mai putin de un videoclip.
   inteleg...si cam cat ar trebui sa fie ca sa nu stai cu graija ca depasesti,asa la o utilizare zilnica,nu exagerata,atunci cand te plictisesti?celelalte retele ofera ceva mai bun?exista vreo oferta la vreo retea cu trafic nelimitat?

#8
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
da, exista si cu trafic nelimitat. pentru a sta complet linistit iti recomand un ab. de 10 euro nelimitat de la orange care poate fi pus peste orice ab. de voce (de 3 euro de ex.)

#9
shifty_rous

shifty_rous

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 19.11.2009

View Postaum, on 9th December 2009, 21:40, said:

da, exista si cu trafic nelimitat. pentru a sta complet linistit iti recomand un ab. de 10 euro nelimitat de la orange care poate fi pus peste orice ab. de voce (de 3 euro de ex.)
   of,pai o sa ma omoare abonamentele,adica asta 13 euro cum zici tu plus al meu la cosmote in 18...stii cumva de oferta aia la orange prepay,unlimited,mai exista?este si pentru internet sau doar pentru wap?

#10
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
E la RDS o ofertă de 2 euro + 10 lei pentru net nelimitat. Și ai și primele 3 luni gratuit. Și nici nu trebuie să semnezi pe 2 ani (doar pe unul singur) dacă la Orange/Vodafone/Cosmote ți se pare scump. Vezi pe topicul dedicat.

#11
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
daca te intereseaza internet pe mobil fara abonament exista la vodafone optiunea e-mail pe mobil cu 200 mb inclusi la un pret de 2 euro/luna(prima luna gratuita). pentru ce ai tu nevoie e suficient. daca iti trebuie totusi mai mult ai optiunea internet pe mobil cu 500 mb inclusi la 4 euro/luna. mentionez ca e internet pur nu wap

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate