Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

se sisteaza programul PC din ian 2010?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
zyplex

zyplex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 15.12.2009
Pe gerul asa poate ne manifestam si noi mai.. imbracati totusi....

#20
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Vaii Gugutata..ai vrea sa vezi primacasuistii asa sexy.....stieu eu.....si mai ales ca predomina femeile care au accesat un asemenea credit....
Zyplex...mai imbracati zic si eu....cu....un fes in cap, e iarna totusi, ce boalii....

#21
rohypnol

rohypnol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 26.11.2007

View Postxtine_bm, on 6th January 2010, 10:19, said:

mai e cineva in stadiul asta? mai am colegi de suferinta???
Da :) eu sunt cu al doilea dosar in derulare si momentan este blocat in banca. Mai cunosc si pe altii in aceeasi situatie.

#22
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
vesti noi pentru cei interesati... (stau cu stirile deschise toate:) )

Quote

Persoanele care au antecontracte de vanzare-cumparare a locuintelor in cadrul programului "Prima Casa" avand data pana la 31 ianuarie 2010 vor putea beneficia in continuare de garantii, potrivit Ministerului Finantelor.

Edited by gugutata, 06 January 2010 - 13:50.


#23
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009
da...dupa cum am zis..eu am sunat azi la fond si mi au zis ca asa e DAR NU primesc dosarele pana nu primesc instiintare scrisa de la guv sau mf :((((

acum sa vedem daca chiar au trimis ceva la fond sau nu
eu inebunesc cu astia

daca mai afli noutati posteaza le, te rugam
cu recunostinta, Cristina :)

#24
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
da. postez. este incredibila tara in care traim... au venit informatii noi.

speram sa citim stiri mai exacte si mai imbucuratoare.

Quote

Conform comunicatului trimis anterior de ministerul de Finante, persoanele care ar fi semnat antecontractele de vanzare-cumparare a locuintelor in cadrul programului "Prima Casa" avand data pana la 31 ianuarie 2010 vor putea beneficia in continuare de garantii.

"Printr-o Hotarare de Guvern, Executivul a decis continuarea acordarii de garantii potrivit criteriilor prevazute in legislatia actuala pentru achizitionarea locuintelor de catre solicitantii eligibili care prezinta antecontracte de vanzare-cumparare cu data certa pana la 31 ianuarie 2010 inclusiv", se mentioneaza intr-un comunicat al Ministerului Finantelor.

Edited by gugutata, 06 January 2010 - 14:14.


#25
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009
e valdescu la protv acum!!!
cica prelungesc programul pana la 15.02
dar cand se primesc dosare la fond NU ZICE NIMENIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

#26
xtine_bm

xtine_bm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 09.11.2009
de pe site ul guvernului

Programul guvernamental „Prima casă” va fi prelungit până la 15 februarie 2010 în actuala formulă, urmând ca după această dată să fie restructurat, astfel încât să se pună un mai mare accent pe construcția de locuințe noi, de la zero, a anunțat primul-ministru Emil Boc, la finalul ședinței de Guvern.
Premierul a precizat că Executivul a aprobat astăzi o Hotărâre de Guvern pentru continuarea acordării de garanții de stat, potrivit criteriilor prevăzute în legislația actuală, pentru achiziționarea locuințelor de către solicitanții eligibili care prezintă antecontracte de vânzare-cumpărare în formă autentică sau sub semnătură privată, până la 15 februarie 2010, inclusiv, cu dată certă.
„După șase luni de la lansare, Programul „Prima casă” și-a atins scopul, acela de a veni în sprijinul a 11.500 de români care astăzi și-au achiziționat locuințe prin acest program și nu mai plătesc chirie”, a afirmat șeful Executivului.
În cele 6 luni de la lansarea Programului „Prima casă” au fost soluționate aproximativ 11.500 de solicitări de garantare, în valoare totală de cca. 485 de milioane de euro.
Primul-ministru a mai precizat că după 15 februarie Programul „Prima casă” va fi restructurat. „Guvernul va veni cu o nouă formulă restructurată, în care, fără să renunțăm la componenta actuală care pune accent pe locuințele finalizate, îi vom imprima o nouă direcție. O să punem accent mai mare pe construcția de locuințe noi, de la zero, pentru a întări efectul multiplicator în economie”, a declarat premierul Emil Boc. De asemenea, modificările care vor fi aduse acestui Program au în vedere relansarea pieței construcțiilor și impulsionarea economiei prin oferirea de resurse suplimentare utilizând garanții guvernamentale.
Pentru modificarea Programului “Prima casă”, Guvernul se va consulta cu Parlamentul precum și cu reprezentanții mediului de afaceri și cu cei ai sectorului bancar și imobiliar.

a reusit s asune cneva la fond sa afle daca se primesc sau nu dosare?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate