Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonamentul ADAC. Merita?🤨

Buton alarma neidentificata Logan...

Horizon: An American Saga

Programul GPU Teak III, de la Asus
 Motor aer conditionat

Malmö, Suedia, city break, cuplat...

Caut medic chirurg

Substante de baza la pastile de r...
 Taiere meri gradina

Inginer PNA / CNS ROMATSA

"DIY" UPS 12V - Scoate cu...

Grafic in excel
 Extensie de browser care sa reduc...

Priza smart monitorizare consum e...

Unde reclam spamul electoral?

Putem avea incredere in Victor Or...
 

boxe hi-fi

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
ombudsman

ombudsman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 14.02.2010

 grgbis, on 5th December 2009, 17:57, said:

Stau de mai bine de o saptamana pe net si caut o configuratie boxe-amplificator HI-FI, dar cu cat caut mai mut, cu atat parca intru mai mult in ceata. :deadtongue:
As vrea niste pareri depre acest subiect.
Boxele sa fie undeva la 30-35milioane, iar amplificatorul in jur de 15 milioane.
Variantele de aici pot fi un bun inceput
Amplificator Marantz PM6003
http://www.hi-fishop...-pm6003-marantz

Boxe Mordaunt Short Mezzo 2, daca preferi bookshelf
http://www.hi-fishop...-mordaunt-short

Matchingul este f bun.

#20
mihaiovidiu

mihaiovidiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 07.03.2009
am un receiver sony str-de475 5x80w. cam ce boxe de la magnat s-ar potrivi pentru o incapere de 6x10m (pentru stereo 2ch nu 5.1).
anyone?

#21
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,492
  • Înscris: 19.03.2007
Depinde ce muzica asculti. Eu as merge pe un amplificator second hand si as investi mai mult intr-o pereche de boxe noi. Amplificatoarele stereo pe care le gasesti acum sunt cam 0 (China).Singurul care "canta" este Nad-ul.

Edited by titoo, 06 March 2010 - 00:46.


#22
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

 titoo, on 6th March 2010, 00:45, said:

Depinde ce muzica asculti. Eu as merge pe un amplificator second hand si as investi mai mult intr-o pereche de boxe noi. Amplificatoarele stereo pe care le gasesti acum sunt cam 0 (China).Singurul care "canta" este Nad-ul.

Cam pausala afirmatia

#23
Csereyt

Csereyt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 02.02.2008
Buna seara

am trecut si eu prin ce treci tu acum :))
am citit o gramada de posturi pe diferite forumuri de specialitate,si am primit fel de fel de raspunsuri destepte,amplificatoare reci,calde,unele care prind"tintari"smd.
dar nici unu de care te poti folosi,s-au un raspuns concret,multi iti dau sfaturi din reviste si din auzite,uni se jura ca jbl este cel mai slab,chiar aici am vazut ca este amintit pe aceleasi pagina cu sony :)),dar in fine,fiecare cu placerea lui
eu in cluj nu prea am magazine de specialitate asa ca am mers un pic spre west,si am incercat cateva boxe,si am ales un JBL ES100 nou si un amplificator stereo harman/kardon HK6500 second luat de pe un site de licitati din tara
si pot sa spun cu mana pe inima ca sunt BESTIALE au un bass placut chiar si la un volum mai mare,la un volum mic sunt capabili sa umple un spatiu de 70mp,si depinde foarte mult cu cei dai de mancare :)),desi in pc am o placa de sunet audigy,cel mai bine se aude cu un cd player si discuri(cd) originale
si un lucru important le ele, orificiul de bass se afla in spate asa ca nu le place sa fie in colt s-au aproape de mobilier,sa ai o distanta minima de 50-50cm de pereti si mobilierul in jur altfel bassul incepe sa sune un pic ciudat :))

#24
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008

 grgbis, on 7th December 2009, 20:06, said:

MENTIONEZ CA DETIN SI UN SISTEM 5.1 LOGITECH Z 5500,
Ahaaam...si la ce e legat Logitechul  ? La pc ? Ce o sa asculti, mp3 ? :lol: Ma si mir ca nu te-a intrebat nimeni.

Edited by briigii, 09 March 2010 - 08:54.


#25
Bijaz

Bijaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,701
  • Înscris: 24.02.2010

 titoo, on 6th March 2010, 00:45, said:

Depinde ce muzica asculti. Eu as merge pe un amplificator second hand si as investi mai mult intr-o pereche de boxe noi. Amplificatoarele stereo pe care le gasesti acum sunt cam 0 (China).Singurul care "canta" este Nad-ul.

Si eu zic la fel,am facut la fel.La ~150 de euro iti iei un amplificator high end din 80-90(Marantz,Pioneer,Onkyo,Luxman) care da rusine la ce ti-au recomandat mai multi pe aici in plafonul 3 400 de euro entry level si dai mai multi bani pe niste boxe care iti plac.(alea ar cam trebui sa le asculti tu).

  Mai tre' investiti niste bani si in sursa aka DAC Hi Fi sau un Xonar D2,~200 de euro, daca asculti muzica de pe PC.

#26
B25BUY

B25BUY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.01.2007
sunt pe punctul de a alege intre
http://www.be-loud.r.../Silver_RX/RX8/
si
http://www.be-loud.r...B/New_Image_T6/

ce ma sfatuiti ??

Multumesc,

PS Le primesc cadou de ziua mea, asa ca trebuie sa ma decid in 2-3 zile ;)

#27
SA-HE75

SA-HE75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 19.04.2006

 B25BUY, on 14th March 2010, 14:18, said:


Norocosu-le! :)

Sari pe Monitor Audio clar!

Edited by antinari, 15 March 2010 - 12:19.
reducere quote


#28
titoo

titoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,492
  • Înscris: 19.03.2007

 B25BUY, on 14th March 2010, 15:18, said:


    Conteaza foarte mult ce muzica asculti, cu ce amplificator imperechezi acele boxe.La banii aia eu iti recomand Triangle Altea, sau Focal. Nu te uita dupa specificatii, boxele trebuie ascultate pentru a vedea ce sunet iti place cel mai mult.

Edited by antinari, 15 March 2010 - 12:20.
reducere quote


#29
B25BUY

B25BUY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.01.2007
Am un Harman Kardon dinainte de 1980. hk-503 hifi de 2x75 W care are un sunet super ok dupa parerea mea. Iar boxele ce le aveam erau home-made de vreo 10 ani.
*
Cred ca ma opresc la Monitor Audio - RS8 la oferta 3200 RON ...ca ma intereseaza si culoarea sa fie pe Cherry nu pe black.

#30
cristi_an2000

cristi_an2000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 25.12.2006

 B25BUY, on 15th March 2010, 13:13, said:

Am un Harman Kardon dinainte de 1980. hk-503 hifi de 2x75 W care are un sunet super ok dupa parerea mea. Iar boxele ce le aveam erau home-made de vreo 10 ani.
*
Cred ca ma opresc la Monitor Audio - RS8 la oferta 3200 RON ...ca ma intereseaza si culoarea sa fie pe Cherry nu pe black.


ce ai primit cadou pana la urma?

#31
B25BUY

B25BUY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 04.01.2007
am primit Paradigm Monitor 9 !!! :) se aud f. fain !!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate