Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Cosmote news

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
64 replies to this topic

#1
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
hai sa ne organizam... :)

Cosmote a lansat o extraoptiune roaming
cred ca noua extraoptiune se pozitioneaza in topul celor mai avantajoase tarife in roaming oferite la noi.

o initiativa de laudat, atat ca si aspect practic/ pecuniar, cat si ca aspect concurential... Cosmote trece din nou la atac...

:peacefingers:

#2
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
In sfarsit ceva de la COSMOTE care nu face parte doar din aria minute multe in retea, si cu 10 minute nationale peste concurenta la acelasi pret!

Optiunea o fi valabila si la cartela? Se fac referi in articol doar la postpaid dar sa speram ca o baga si pe prepay.
Pe prepay nu vad nimic la *100#, cei cu abonament puteti verifica?

Am trimis mesaj la 1234. Extraoptiunea este valabila doar la abonamente. Personal am renuntat la abonament acum 3 luni si nu prea as avea motive sa revin, pot sa ma descurc in continuare cu Vodafone pentru roaming. Cu ocazia asta poate schimba si Vodafone-ul oferta la Passport ca in UK dau 60 de minute la acelasi pret ca la noi, unde dau doar 10 minute.

Edited by MasterC, 04 December 2009 - 07:56.


#3
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Ceva similar au si cei de la Vodafone, cam aceeasi poveste  cu primele x minute la tarif normal plus o taxa de initiere de apel, dar o au de foartet multa vreme (stiu cand aveam Vodafone, acum 2-3 ani o foloseam)....asa ca nu va mai agitati de pomana, nu au inventat cei de la Cosmote "apa calda".

Parerea mea...mai bine ar pune mana si ar face ceva in privinta relatiei cu publicul si al magazinelor ca sut praf la capitolul asta, mai ales la magazine ...plus ca INCA au un site de prezentare deosebit de jalnic (nu tu plata a facturii on-line, nu tu reancarcare pre-pay in-line...nimic, varza) fata de concurenta care deja sunt la a 2-a sau a 3-a generatie de site.. Sper sa preia din toate cate putin de la Zapp. Asta ar trebui sa isi rezolve in primult rand, sa umble la imagine sa poata atrage cu adevarat clienti la care ulterior sa le vanda acest service, ca daca nu ai cui sa vinzi, poti scoate sute de optiuni si bla...bla-uri ca degeaba.

Edited by cuculea, 04 December 2009 - 08:34.


#4
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Cine a zis ca a inventat COSMOTE apa calda? Macar ai citit ce s-a scris inaintea ta?

Edited by MasterC, 04 December 2009 - 09:36.


#5
sly_d

sly_d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 771
  • Înscris: 19.03.2006
@cuculea...  :deadtongue:

o optiune asemanatoare au si vodafone..nu s-a inventat apa calda? nu s-o fi inventat dar cu siguranta s-a ieftinit!
daca iesi din tara cu optiunea vodafone asteptam cu interes factura de zeci de euro generata de apa calda de la ei....

intre timp vezi exact ce propune Cosmote si hai sa ne limitam la stirile (news-ul prezentat) ca asa o luam prin balarii...

(apropos...pentru ce sa faca 2-3 versiuni de site cand ei au un task colosal de integrare a intregilor operatiuni detinute + iminenta venire T-mobile. Cosmote nu a atras masa de clienti prin servicii sofisticate, doar prin: servicii voce ieftine si telefoane puternic subventionate. punct.)

#6
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMasterC, on 4th December 2009, 09:30, said:

Cine a zis ca a inventat COSMOTE apa calda? Macar ai citit ce s-a scris inaintea ta?
Da, am citit...ce am vrut sa zic este ca nu ar trebui sa ii felicitam pentru ceea ce au introdus acum...nu e nimic revolutionar, este cevsa normal  care trebuia sa introduca cu multa vreme in urma

#7
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postcuculea, on 4th December 2009, 10:05, said:

Da, am citit...ce am vrut sa zic este ca nu ar trebui sa ii felicitam pentru ceea ce au introdus acum...nu e nimic revolutionar, este cevsa normal  care trebuia sa introduca cu multa vreme in urma
E o chestie de laudat pana la urma! Daca te gandesti un pic mai mult... :D

#8
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Da, este interesant si foarte bine ca a aparut si pe Cosmote.

Seamana întradevar cu Vodafone Passport, sau mai bine zis cu o optiune care nu exista înca la divizia VDF din RO : "Vodafone Europe".
Este vorba de exact acelasi concept (platesti o taxa de conectare fixa / apel, si toate minutele se consuma din cele incluse în abonament), este tot gratuita, singura diferenta fata de VDF Passport este ca nu functioneaza decât în retelele din Europa.

#9
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Cosconor, Vodafone Europe e pentru apeluri internationale din tara, nu pentru roaming. Cel putin asa e la Vodafone Romania. Din cate stiu, la Vodafone pentru roaming e Passport si World. Passport-ul depinde de tara, la unele e pentru EU (cum e la noi), in alte tari e doar pentru tarile care au divizie Vodafone (cum e in Irlanda, cum e ca aici lipseste Vodafone Romania). La SFR e altfel?

Revenind la COSMOTE, oferta e buna. Numai sa mai tina de abonatii aia ca sa mai aiba cine sa beneficieze de ea.

Edited by MasterC, 09 December 2009 - 00:32.


#10
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Aaa, le știai deja sub numele de cartele de reîncărcare ? Sigur că da, că doar te-au ajutat de câteva ori să îți încarci cartela Cosmote, cea mai tare combinație. Acum e rândul tău să le încarci pe ele. Încarcă-le de stilul tău!

Trimite până la 15 decembrie 2009 la adresa [email protected] propunerea ta pentru a face din aceste cartele cele mai colecționate obiecte. Așteptăm idei trăznite, haioase, inteligente, amuzante, nemaivăzute, nemaîntalnite cu: mesaj și/sau grafică ambalaj, spot TV, spot radio și orice altceva crezi tu că îi va face pe toți să alerge după ele, să le “vâneze”, să le colecționeze.

Cele mai bune idei vor fi premiate cu internship-uri de o lună la super agenția de publicitate Brandstalk, parte a The Group, popularizate și cel mai important, implementate.

Să te tot dai mare la toți prietenii (dacă nu sunt prea ocupați să alerge dupa vouchere)!  :huh:

http://cosmote.ro/ro...t...0&cid=19980

#11
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003

View PostMasterC, on 8th December 2009, 23:29, said:

Cosconor, Vodafone Europe e pentru apeluri internationale din tara, nu pentru roaming. Cel putin asa e la Vodafone Romania. Din cate stiu, la Vodafone pentru roaming e Passport si World. Passport-ul depinde de tara, la unele e pentru EU (cum e la noi), in alte tari e doar pentru tarile care au divizie Vodafone (cum e in Irlanda, cum e ca aici lipseste Vodafone Romania). La SFR e altfel?
Da, totul depinde de divizia Vodafone. La SFR France ai VDF Passport pentru toate tarile din EU (indiferent de operator) si alte tari cu parteneri Vodafone, minutele fiind tarifate în plus ; iar acum câteva luni au lansat optiunea Vodafone Europe, o copie a VDF Passport (dar numai pentru EU) avantajul fiind ca minutele în roaming sunt scazute din minutele nationale.


View PostMasterC, on 8th December 2009, 23:29, said:

Revenind la COSMOTE, oferta e buna. Numai sa mai tina de abonatii aia ca sa mai aiba cine sa beneficieze de ea.
De acord, este o oferta foarte interesanta pentru roaming.

#12
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009
Nu stiu daca intereseaza pe cineva, dar de maine intra Samsung Omnia II ca si promotie la Cosmote!
O sa-l promoveze la 499 lei la CRO560... la CRO370 o sa coste 699, iar la CRO 280 o sa coste in jur de 800 lei!

Edited by d1ab0l33k, 10 December 2009 - 00:29.


#13
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
In seara asta am discutat cu un bun amic , pe care nu l-am mai vazut de multa vreme, ce lucreaza la o companie mare si consacrata de publicitate. Din vorba in vorba, am ajuns sa discutam cu ce se mai ocupa el , cu ce ma mai ocupe eu, etc....

Ce mi-a zis...compania la care lucreaza el a semnat un contrac destul de "gras" cu cei de la Cosmote pentru productia publicitare, cica reclamele (de toate felurile, afise, reviste etc) si spoturile tv vor fi total diferite la cei de lqa Cosmote, ca si cele de pana acum, vor adopta o noua tendinta si o noua imagine in privinta reclamei si a imaginii proprii. Ceea ce m-a pus pe ganduri, este faptul ca au semnat cu COSMOTE si nu cu T-Mobile, dar cica la negocieri, discutii si semnarea contractului, au luat parte aproximativ 80% omaneni din T-Mobile (nemti de origine).

Inca nici amicul meu nu stia exact de cand vor fi publicate noile reclame, oricum, cert este ca ei ca si companie media in general, se vor apuca serios de treaba incepand de anul viitor de la jumatatea lui Ianuarie. Cica le-ar fi comunicat si noile strategii si servicii ce vor intra pe viitor la Cosmote, deoarece spot-ul trebuie facut si terminat cu aproximativ 2 saptamani inainte ca service-ul sa se lanseze, dar nu a stiut sa imi zica ce le-a comunicat, totul fiind strict secret iar cei din conducerea Cosmote au tinut mortis sa fie secret totul.

Mai multe nici el nu a stiut. Oricum, el nu este un om foarte important din aceasta companie, dar nici cel mai de jos...Ce va fi adevarat din ce mi-a zis...vom vedea.

#14
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005

View Postd1ab0l33k, on 10th December 2009, 00:28, said:

Nu stiu daca intereseaza pe cineva, dar de maine intra Samsung Omnia II ca si promotie la Cosmote!
O sa-l promoveze la 499 lei la CRO560... la CRO370 o sa coste 699, iar la CRO 280 o sa coste in jur de 800 lei!


A mai intrat in promotie omnia 2?daca da ...da-ne un link ceva...

#15
Im2good4U

Im2good4U

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 07.04.2006
A intrat in promotie.. dar nu cred ca gasesti un link pe undeva..
Cel mai bine mergi la un magazin.. ;)

#16
lucianteo6

lucianteo6

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,088
  • Înscris: 27.09.2005
Numai la magazinele cosmote?sau si la germanos si internity?

#17
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postlucianteo6, on 14th December 2009, 01:19, said:

Numai la magazinele cosmote?sau si la germanos si internity?
La Germanos (1099 lei/CRO150) e deja, probabil si la Internity (asa ar fi logic)... doar ca o sa-l gasesti mai greu pentru inceput!

Edited by d1ab0l33k, 14 December 2009 - 02:35.


#18
Marcuss

Marcuss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 10.12.2005

View Postcuculea, on 13th December 2009, 18:45, said:

Ceea ce m-a pus pe ganduri, este faptul ca au semnat cu COSMOTE si nu cu T-Mobile, dar cica la negocieri, discutii si semnarea contractului, au luat parte aproximativ 80% omaneni din T-Mobile (nemti de origine).

1. Deutch Telecom va mai dura pana isi va lansa divizia mobila (T-mobile) in Romania, dar atata timp cat Deutch Telecom este actionar majoritar la OTE, care detine Cosmote, e normal sa participe T-Mobile la semnarea contractului
2. E normal ca s-a semnat cu Cosmote, T-mobile nu exista ca firma in Romania

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate