Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 votes
  • Please log in to reply
17578 replies to this topic

#14023
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,833
  • Înscris: 26.08.2006
Beavis, ce abonament aveai înainte? Mai ai și alte abonamente? Ai sunat la ei? Mulțumesc!

#14024
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,662
  • Înscris: 10.04.2009
ce am în prezent, din 2015 când am portat din Orange
[ https://images2.imgbox.com/8d/63/CAxGgPMb_o.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

- e singurul abonament
- am sunat la ei când am primit acel sms cu trecerea la un abonament mai mare, de €6

cu plăcere ;)

#14025
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,833
  • Înscris: 26.08.2006
Mulțumesc!

#14026
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011

 adair, on 29 aprilie 2021 - 13:20, said:

Eu am cerut prin Facebook la Vodafone sa fiu sunat de cineva de la retentie. In 30 minute a sunat telefonul, am cerut WOW 2 pentru tata si s-a rezolvat.

Ce conține?

#14027
adair

adair

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,712
  • Înscris: 29.05.2011
WOW 2 are minute/SMS nelimitate in reteaua Vodafone, 100 minute/sms in national si 2 GB net.

#14028
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 29.04.2010
Abonamentul Red 6 Exclusiv se poate opta pt el doar online, este 6 euro lunar cu tva, din ce vad (cel mai ieftin abonament existent). Ce nu pricep, cum are afisat acest abonament inclusi 60GB de internet mobil in 4G+?! In timp ce abonamentele mai scumpe au 10, 15GB etc. E cumva o eroare?
Pe de alta parte site ul VF e foarte sarac in oferte de abonament. Abonamente tip Family chiar nu exista in oferta curenta? Cu nr principal si nr secundar? Deloc, deloc?!
Ciudat. Ma interesa pt parinti.

Edited by dincadan78, 12 May 2021 - 23:25.


#14029
broris

broris

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,556
  • Înscris: 08.12.2017
Are 10 GB din abonament Red 9 și 50 GB dintr-o opțiune gratuita. Asa sunt distribuite resursele de net.

#14030
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 dincadan78, on 12 mai 2021 - 23:24, said:

Abonamentul Red 6 Exclusiv se poate opta pt el doar online, este 6 euro lunar cu tva, din ce vad (cel mai ieftin abonament existent). Ce nu pricep, cum are afisat acest abonament inclusi 60GB de internet mobil in 4G+?! In timp ce abonamentele mai scumpe au 10, 15GB etc. E cumva o eroare?
Pe de alta parte site ul VF e foarte sarac in oferte de abonament. Abonamente tip Family chiar nu exista in oferta curenta? Cu nr principal si nr secundar? Deloc, deloc?!
Ciudat. Ma interesa pt parinti.

Din ce am văzut, abonamentul de 6€ de care zici, e nou și pare sa fie perioada limitată (teoretic).

Legat de abonamentele de familie, am văzut ca nu mai au Red4All (abonamentele de familie). Poate doar sa se ofere in magazine (Trendul e pentru abonamente individuale). Când am plecat din Vodafone aveam 3 abonamente, din care 2 Red4All cu 1GB la comun, pe lângă resursele individuale.  

Pe orange am abonament de familie (3 numere) și am 50GB la comun (pe lângă resursele individuale), dar măcar ei au oferta oficială pe site.

#14031
balazscsaba

balazscsaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 28.11.2009
Primit oferta, pt 2 nu ere, pe firma, pe 1 an:
Red Infinity Optim la 4.5 euro + TVA:



•             Nelimitat minute/SMS-uri in Vodafone

•             Nelimitat minute nationale

•             Date roaming SEE pana la 2.80GB

•             400 minute internationale ( SEE)

•             22 Gb trafic internet national

•             250 SMS-uri nationale si internationale ( SEE)

Ce parerea aveti?

Ps. Fara achizitie terminal mobil

#14032
iva

iva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 04.09.2003

 balazscsaba, on 14 mai 2021 - 09:51, said:

Primit oferta, pt 2 nu ere, pe firma, pe 1 an:
Red Infinity Optim la 4.5 euro + TVA:



• Nelimitat minute/SMS-uri in Vodafone

• Nelimitat minute nationale

• Date roaming SEE pana la 2.80GB

• 400 minute internationale ( SEE)

• 22 Gb trafic internet national

• 250 SMS-uri nationale si internationale ( SEE)

Ce parerea aveti?

Ps. Fara achizitie terminal mobil

Asta mi-au ofertat si mie tot pe Pers Juridica pt 24 de luni.
Nu am acceptat ... si nici nu a mai revenit tipa respectiva cu o alta oferta.

#14033
Nek14

Nek14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.04.2010
Buna seara, cu cate luni inainte sa expire un abonament se poate reinnoii acesta? Si a beneficia de un nou telefon?

#14034
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
De obicei, între 3 și 6 luni. Ofertele mai bune se de prin portare. Asta e trendul, din păcate.

#14035
Nek14

Nek14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 01.04.2010

 Pololica, on 18 mai 2021 - 20:42, said:

De obicei, între 3 și 6 luni. Ofertele mai bune se de prin portare. Asta e trendul, din păcate.
Sunt client la ei de când se numeau Connex am același nr deci nu prea m-aș porta 😂

#14036
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
Voua in cate zile de la aceptarea ofertei s-a activat noua oferta? Ca la mine nu s-a activat nimic, iar cand m-am uitat pe contract am vazut  ca activarea se face peste o luna (la telefon am intrebat daca se poate face activarea chiar din ziua convorbirii, mi s-a spus ca "DA" dar in contract scrie altceva).

#14037
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,759
  • Înscris: 06.03.2018

 stlk, on 18 mai 2021 - 22:26, said:

Voua in cate zile de la aceptarea ofertei s-a activat noua oferta? Ca la mine nu s-a activat nimic, iar cand m-am uitat pe contract am vazut  ca activarea se face peste o luna (la telefon am intrebat daca se poate face activarea chiar din ziua convorbirii, mi s-a spus ca "DA" dar in contract scrie altceva).

Niciodata nu o sa intre fix dupa apel, deoarece daca nu ma insel ai acele 14 zile in care te poti razgandi...

#14038
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,439
  • Înscris: 15.07.2008
Sunt 14 zile de retragere, dar am inteles ca se poate activa  mai devreme si daca totusi te retragi, platesti doar zilele cat ai folosit oferta noua dupa care te trec la oferta veche fara alte taxe. Credeam ca la voi le-au activat mai repede, astept pana luna viitoare.
Ca tot nu am scris, eu am obtinut la retentie un WOW 6 Special, a pus  beavis03 un screenshot AICI
Si un WOW 5 Special care este la fel ca WOW 6 Special doar ca care 500 SMS national, 30 GB trafic national date si 100 minute internationale, ma uitam ca la WOW-urile astea nu scrie nimic de Social nelimitat.

Edited by stlk, 18 May 2021 - 23:26.


#14039
craciuncostel

craciuncostel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,108
  • Înscris: 03.04.2005

 Nek14, on 18 mai 2021 - 21:07, said:


Sunt client la ei de când se numeau Connex am același nr deci nu prea m-aș porta 😂

Off topic, Așa am fost și eu și cu ce te ajută? Cei 20+ ani în rețea sunt fix pix, am primit oferte de toată jena când am cerut și eu o ofertă mai bună.
La portare vei rămâne cu același număr. Ofertă mai bună, preț mai mic, avantaj tu. Totul se reduce la banii pe care îi plătești pentru aceleași servicii în mare parte.
Iar ca client Orange după 20+ ani de Connex Vodafone, îți spun sincer că nu sufăr. Din contra, am făcut alegerea bună. Iar în două luni portez și ultimul abonament, al treilea.

#14040
gabriel_ro

gabriel_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 04.06.2004

 adair, on 29 aprilie 2021 - 13:20, said:

Eu am cerut prin Facebook la Vodafone sa fiu sunat de cineva de la retentie. In 30 minute a sunat telefonul, am cerut WOW 2 pentru tata si s-a rezolvat.

Nu stiu cum ai reusit...
Am facut acelasi lucru si mi s-a spus la telefon ca WOW 2 este exclusiv pentru clientii care initiaza portarea catre un alt operator. Altfel cea mai mica oferta este WOW3. Am incercat sa le explic ca nu are logica doarece oferta WOW2 este mai ieftina si cu mai multe beneficii si mi-au spus foarte senin ca singura optiune este ca initiez portarea si atunci imi vor putea oferi WOW2, altfel WOW3 e tot ce se poate pentru un client cu mai bine de 15 ani vechime

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate