Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...
 COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune
 Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.
 

OFERTE RETENTIE

* * * * * 10 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
17578 răspunsuri în acest subiect

#10819
nacks

nacks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 68
  • Înscris: 06.07.2007

View Postgradulian, on 03 noiembrie 2017 - 12:54, said:

Am găsit ceva folositor în următoarele negocieri, ofertă Ilex (partener Vodafone), pentru trecerea de la cartelă la abonament sau portare: minute și mesaje naționale nelimitate, 15 GB (4G) contract pe 12 luni sau 20 GB (4G) contract pe 24 de luni. Toate acestea pentru 9 euro.
Stau și mă întreb, de ce noi la retenție primim doar între 6 GB până la maxim 12 GB ? Uitasem de cele 300 minute internaționale pe mobil.
Ce fel de retenție este asta ?Attachment IMG_20171103_123238977.jpg

Pentru cei interesati, oferta asta nu include Roaming!

#10820
dan_baciu

dan_baciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 22
  • Înscris: 02.02.2012
Am acceptat oferta facuta pentru P10 lite,cu 10 GB,la abonament de 17.6 euro,plus 25 de euro.Daca scad pretul telefonului,vine ab. la 8 euro si ceva.

#10821
farausername

farausername

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.661
  • Înscris: 04.01.2017
Scump, daca te portai ieseai undeva la 6,4 euro! Cu aceleasi beneficii!

#10822
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 14.113
  • Înscris: 20.01.2007
Are consultanti buni Vodafone.

#10823
scaiba

scaiba

    Pastafarian

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 12.602
  • Înscris: 03.11.2006
Ăia-s vânzători de care zici matale, consultanții țin și ei cu ursu', da' mai puțin.
Să nu bată la ochi Posted Image

#10824
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 30.11.2005

View Postdragoscosmin17, on 31 octombrie 2017 - 12:09, said:

Salut!
Ma intereseaza daca pentru un abonament Red care e pe persoana juridica se poate adauga Music Pass sau/si Social Pass ca si extraoptiune.

Extraoptiunile Music Pass, Social Pass si Video Pass sunt disponibile doar la abonamentele pentru persoane fizice.

Editat de macsfx, 04 noiembrie 2017 - 19:42.


#10825
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsarighiol, on 21 octombrie 2017 - 18:38, said:


Chiar dacă ești Ăźn perioada contractuală, poți migra oricĂąnd la un abonament cu preț mai mare. La un abonament cu preț mai mic nu poți trece decĂąt după expirarea contractului.
Atunci cĂąnd cei de la Retenție ne conving pe noi clienții să acceptăm abonament cu preț mai mare, primesc punctajul cel mai bun.
Mai am inca 5 luni pana la final de contract, pe un an facut.
Am un red10 fara telefon si NU vor sa urce abonamentul, cu prelungire pe doi ani plus achizite terminal, pe motiv ca sunt sub incidența contractuala... noaptea mintii!
Nu le trebuie bani, plus ca service-ul Regenersis a returnat telefonul pe celalalt contract cu rezolutie defect sim, el fiind trimis cu defect de casca...asta e alta magarie.
Asa îmi dau suturi in dos sa plec la alt operator si asta am sa fac.

Editat de Ares14, 04 noiembrie 2017 - 20:20.


#10826
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.212
  • Înscris: 07.08.2003

View PostAres14, on 04 noiembrie 2017 - 20:18, said:


Mai am inca 5 luni pana la final de contract, pe un an facut.
Am un red10 fara telefon si NU vor sa urce abonamentul, cu prelungire pe doi ani plus achizite terminal, pe motiv ca sunt sub incidența contractuala... noaptea mintii!
Nu le trebuie bani, plus ca service-ul Regenersis a returnat telefonul pe celalalt contract cu rezolutie defect sim, el fiind trimis cu defect de casca...asta e alta magarie.
Asa îmi dau suturi in dos sa plec la alt operator si asta am sa fac.

Și eu am avut Red10 fara telefon și am portat deși mai aveam 3 luni de contract. Nici macar nu m-au sunat sa mă întrebe de ce. Așa că dacă vrei să îți iei terminal, porteaza-te liniștit.

#10827
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.526
  • Înscris: 30.11.2005
Ares14: Regenersis Romania e cel mai prost (ca sa nu spun infect) service de telefonie mobila. Mereu dau rezolutii care n-au nicio treaba cu realitatea ca sa se scoata de la inlocuirea device-urilor.

Toate echipamentele trimise de mine in service s-au intors inapoi cu rezolutii aberante. Si mereu a trebui sa escalez cazul direct catre cei de la Vodafone ca sa se rezolve.

Si ei sunt constienti de problemele astea, dar n-au gasit un furnizor de service la fel de mare cu care sa poata colabora.

daniel28: unde te-ai portat si pe ce oferta?

#10828
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.212
  • Înscris: 07.08.2003

View Postmacsfx, on 04 noiembrie 2017 - 21:35, said:

Ares14: Regenersis Romania e cel mai prost (ca sa nu spun infect) service de telefonie mobila. Mereu dau rezolutii care n-au nicio treaba cu realitatea ca sa se scoata de la inlocuirea device-urilor.

Toate echipamentele trimise de mine in service s-au intors inapoi cu rezolutii aberante. Si mereu a trebui sa escalez cazul direct catre cei de la Vodafone ca sa se rezolve.

Si ei sunt constienti de problemele astea, dar n-au gasit un furnizor de service la fel de mare cu care sa poata colabora.

daniel28: unde te-ai portat si pe ce oferta?

Orange Me 17 fara telefon: 20GB, 600 internationale, nelimitat național.

Editat de daniel28, 04 noiembrie 2017 - 22:10.


#10829
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View Postmacsfx, on 04 noiembrie 2017 - 21:35, said:

Ares14: Regenersis Romania e cel mai prost (ca sa nu spun infect) service de telefonie mobila. Mereu dau rezolutii care n-au nicio treaba cu realitatea ca sa se scoata de la inlocuirea device-urilor.

Toate echipamentele trimise de mine in service s-au intors inapoi cu rezolutii aberante. Si mereu a trebui sa escalez cazul direct catre cei de la Vodafone ca sa se rezolve.

Si ei sunt constienti de problemele astea, dar n-au gasit un furnizor de service la fel de mare cu care sa poata colabora.

daniel28: unde te-ai portat si pe ce oferta?
Concret, am trimis aparatul Blackberry Q20 cu defect de casca, se auzea metalic/distorsionat, am fost anuntat prin mesaj sa iau legatura cu ei, am luat si mi-au spus ca le apare insert SIM!!!
...ori nu asta era defectul reclamat de client, pentru ca NU era defect.
La intoarcea din service, dupa ce s-au plans la magazin ca nu le raspund la telefon sa accept inlocuirea aparatului cu cheltuiala clientului, doar 1.004 lei(el fiind achizitionat pe abonament cu 1094 lei de 1 an), surpriza era ca SIM-ul nu a mai fost recunoscut.
La plecarea in service, s-a testat telefonul de consultant pentru a confirma presupusa defectiune, prin efectuare de apel, si a fost OK apelul, mai putin sunetul din casca telefonului.
Strigator la cer cum procedeaza un operator cu clientii.
Deceptionat, mahnit si revoltat m-am simtit de atitudinea fata de client a marelui Vodafone.
Deci cum sa mai vrei sa te numeri printre clientii lor?

#10830
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 768
  • Înscris: 04.05.2004
iar legatura cu oferte retentie e...

#10831
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.554
  • Înscris: 08.10.2015

View PostCatalinr, on 05 noiembrie 2017 - 13:56, said:

iar legatura cu oferte retentie e...
Aici ciudate ape mai sunt, la retentie.
Sun in septembrie, ma cert cu una acolo sa ma contacteze cineva de la retentie si o face dupa fix 10 zile, lucratoare,  spunandu-mi ca mai am inca 37 inaintea mea pe care trebuia sa ii sune in aceea zi, de parca mi-ar fi facut ceva favor..., ma rog.
Dupa milogeala clientului spre consultant, se gandeste ala, cauta acord la sefi si mi ofera un P10 Lite la 280 lei(cu aprox) pentru un Red 18 redus la 14,4(asa e si la Orange moda cu 14,4 euro) si reducerea telefonului cu punctele mele si darurile Vodafone-ului erau de 60 euro total.
Cer timp de gandire, sa judec cum ar fi peste 2 ani, unde voi fi cu pretul terminalului si al abonamentelor, daca nu ma avantajeaza un card de cumparaturi/rata pe telefon plus o cartela Vdf de 7 Euro etc....si sun inapoi dupa cateva zile.
Pe consultant cica l-au promovat, si a raspuns alt domn, daca mi-a spus ca vechea oferta nu mai e valabila, mai mult sunt inca sub incidenta contractuala si NU poate sa imi ofere nimic, pana in ultimele 3/4 luni de contract, deoarece am semnat eu, in magazin vodafone in septembrie nu stiu ce act de prelungire, ori in magazin nu am fost deloc.
Adica, papagalii, domniile lor au schimbat in sistem in septembrie trecand la implementarea unui nou sistem de al lor, gen Posada dupa Cristos, si au resecurizat contul, aruncand vina pe client.
Hello Vodafone, pe ce lume traiti?
Tot clientul e cel prost,, uituc ca semneaza nu stiu ce acte, si de fapt s-a facut in sistem pentru toti clientii miscarea migrarea la noua platforma.
Dupa ce nu au vrut sa mai repare si Blackberry, ce as putea accepta la o ipotetica oferta de retentie, distonocalm?Posted Image

Editat de Ares14, 05 noiembrie 2017 - 16:43.


#10832
reflavius

reflavius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.181
  • Înscris: 26.01.2007
Regenersis vei găsi si la Orange, din păcate, toate ofertele sunt partial reale, vei obtine oriunde cu putin mai mult, daca esti dispus la adaptare , respectul e invers proportional cu sederea intr-o retea , mai bine văzut vei fi , daca vei migra la timp...
Te-ai uitat la ofertele de la Telekom ?!

Bafta!

Editat de reflavius, 05 noiembrie 2017 - 17:22.


#10833
sorinu

sorinu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.162
  • Înscris: 01.02.2003
coduri VF:
Oferta 6 la 2 luni: SMS la nr 321 cu textul Gratuit6 (4000min retea + 200min nat + 300mb net)
Oferta 5 la 2 luni: sms la nr 321 cu textul Promo5 (2000min retea + 100min nat + 50mb net)
Oferta redusa (3euro): sms la 321 cu textul oferta redusa (nelimitat VDF+500 Nationale + 300MB net). Luna viitoare este 5 euro dar daca se dezactiveaza cu 1 zi inainte, se activeaza din nou cu 3 euro (datele sa fie oprite)

Editat de sorinu, 05 noiembrie 2017 - 17:47.


#10834
Catalinr

Catalinr

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 768
  • Înscris: 04.05.2004
acum am oferta redusa, insa la bonusuri&optiuni imi apare urmatoarea optiune: oferta5
la voi e la fel?

Editat de Catalinr, 05 noiembrie 2017 - 18:47.


#10835
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.212
  • Înscris: 07.08.2003

View PostCatalinr, on 05 noiembrie 2017 - 18:42, said:

acum am oferta redusa, insa la bonusuri&optiuni imi apare urmatoarea optiune: oferta5
la voi e la fel?

La mine nu.

#10836
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.787
  • Înscris: 10.01.2017

View PostCatalinr, on 05 noiembrie 2017 - 18:42, said:

acum am oferta redusa, insa la bonusuri&optiuni imi apare urmatoarea optiune: oferta5
la voi e la fel?
aici pe un numar cartela Vdf nu apare.
In sfarsit, Vodafone se pare ca a inceput sa faca oferte personalizate, speciale , pentru fiecare in contul MyVodafone.Asta este un lucru bun dar a durat cam mult si sper sa extinda treaba asta pentru ca sigur functioneaza.Sper sa vina pentru majoritatea cu oferte de nerefuzat intru-cat, parerea mea este ca sunt cei mai buni din piata la ora actuala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate