Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

accident cu victime

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
tamasluci

tamasluci

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.11.2009
BUNA AM AVUT SI EU UN ACCIDENT CARE SA PRODUS PE BANDA MEA DE MERS SI IN CARE AU FOST VICTIME (FRACTURA DE STERN (PT CA NU PURTA CENTURA CREDDEOARECE A SPART PARBRIZUL CU CAPUL)),ORGANUL DE POLITIE CARE A VENIT LA FATA LOCULUI A REFUZAT INTOCMIREA UNUI PROCES VERBAL SI TOTODATA AUDIEREA SI CELEILALTE PARTI IMPLICATE.AM DAT DOAR O DECLARATIE LA POLITIE IN CARE AM SPUS CELE INTAMPLATE SI CA NU MA DECLAR RESPONSABIL DE PRODUCEREA ACCIDENTULUI.
DUPA 3 ZILE DE LA ACCIDENT MA TREZESC SUNAT DE FIRMA LA CARE AM RCA PT A DA NISTE DECLARATII DEOARECE CEALALTA PARTE SA PREZENTAT LA DANSII CU ASIGURAREA RCA A MASINII MELE CARE PROBABIL CA LE-A DAT-O POLITISTUL(AVEAU VOIE SA II DEA RCA-UL MEU FARA STIREA MEA SI DACA NU MI SA INTOCMIT PROCES VERBAL?).
CE AR TREBUI SA FAC EU IN CAZUL ASTA


MULTUMESC ANTICIPAT

#2
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 23.06.2004
In primul rand, ai o tasta pe care scrie CAPS LOCK si care activeaza/dezactiveaza modul de scris cu litere mari. Incearca sa nu fie activ cand scrii ceva (incearca sa citesti ce ai scris tu si dupa aceea ce am scris eu si vezi care text e mai usor de citit si de ce).
Legat de problema ta, da si tu mai multe detalii, eu poate nu sunt in masura sa te ajut cu cele mai bune sfaturi, dar altii sigur da. In ce conditii s-a produs accidentul, care au fost cauzele care au dus la producerea lui? Ce declaratie ai dat la politie? Ce hartii ai semnat? Din moment ce politistul ti-a luat RCA-ul(probabil a facut o copie dupa el, nu?) iar ceilalti au ajuns cu el pentru a-si repara masina, se pare ca tu ai fost considerat vinovat de accident. Celalalt sofer, pentru a-si repara masina, are nevoie si de PV-ul de la politie la dosar, ai putea merge la firma la care ai RCA-ul si sa-i intrebi daca poti vedea dosarul si mai ales, PV-ul (aproape sigur vor sari sa te ajute daca exista vreun indiciu ca ar putea sa nu plateasca despagubirile).

#3
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Daca o persoana care a fost implicata intr-un accident rutier a suferit o minima vatamare corporala (fractura de stern este considerata, oricat de profan ai fi, vatamare corporala) conducatorului autovehiculului implicat in accidentul rutier, in mod obligatoriu, i se intocmeste dosar penal...
Daca la politie ai dat o declaratie (in care chiar daca ai scris ca nu te consideri vinovat de producerea accidentului) este clar ca ti-a fost intocmit un dosar penal pentru comiterea infractiunii de vatamare corporala din culpa!
Angajeaza-ti un avocat si vezi care e treaba.....!!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate