Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 

Trecere numar de abonament pe cartela preplatita

- - - - -
  • Please log in to reply
105 replies to this topic

#37
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,894
  • Înscris: 25.01.2007

Quote

cartela nu se inchide dupa 3 luni de inactivitate, ci dupa mult mai mult- 12 luni de activitate redusa sau vreo 7-8 de inactivitate totala.


cum adica activitate redusa?????

#38
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
asta este o mare marlanie! cica daca nu folosesti 3 luni cartela ti se dezactiveaza CHIAR DACA ai credit de 1000 de euro activ in momentul respectiv!

nesimtiti! :puke:

#39
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 aum, on 30th November 2009, 09:45, said:

@opop: se poate face trecerea pe prepay DACA ii ameninti ca portezi numarul. altfel se pare ca noua politica a celor de la orange este sa te forteze sa stai in retea pe abonament prin orice mijloc posibil, apeland chiar la minciuna.

deci spune-le ca portezi si ca prin minune o sa se poata opera si trecerea pe cartela. :)

Faptele nu vorbele te fac sa fi mare  :P deci trecerea numarului la alta retea e inevitabila chiar daca la expirarea contractului revin inapoi pe orange :D

la mine e situatia schimbarii abonamentului si cum, nu se poate de nici o culoare (mers la orange shop/ telefoane) adio abonat :)

Edited by opop, 30 November 2009 - 15:44.


#40
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
pai porteaza, asa le vei forta sa te lase pe prepay.

#41
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Am un abonament de 3 Eur cu opt. de 6e - 180 min. seara+3 numere favorite nelimitat si am iesit de sub perioada contractuala in 28 noiembrie.
Am sunat la RC sa imi spuna la ce as putea sa trec si un consultant mi-a spus ca pot trece la Pantera, Delfin, orice 12 EUR, pe cand alt consultant mi-a spus ca sub nicio forma nu pot avea un abonament mai mic de 16 E, pentru ca valoarea facturilor e mare!

Ei bine, desigur ca nu ma lasa sa dezactivez nici cacaturile de optiuni pe care le are abonamentul, caci nu mai tine de competenta lor sa faca modificari la optiuni... trebuie sa intru in webcare, dar surpriza, in webcare nu imi confirma ca se dezactiveaza optiunea, ci sta tot activa... degeaba tot debifez acolo.

In 2 am data de facturare, dar nu stiu ce sa fac, ca am nevoie de un abonament bun.
Sa sun la Retention? Si daca imi fac o oferta, ei pe cat timp mi-o fac? Vreau sa cumpar telefon din webshop la fidelizare cu puncte thank you. Mai beneficiez deci de fidelizare daca imi fac oferta cei de la Retention?
Si sa zicem ca imi fac o oferta pe 12 luni, ma lasa sa imi iau si telefon, beneficiile abonamentului pana cand raman daca implicit se mai prelungeste abonamentul cu 12 luni din cauza OTY?

#42
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
sunt obligati sa-ti dezactiveze optiunile pe care le ai pe abonament la cererea ta. daca tu esti undeva unde nu ai acces la internet cu lunile ce faci? nu mai dezactivezi optiuni?

deci suna din nou si intra tare in ei, sa vezi cum se inmoaie imediat.

#43
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 lk1, on 30th November 2009, 15:57, said:

In 2 am data de facturare, dar nu stiu ce sa fac, ca am nevoie de un abonament bun.
Sa sun la Retention? Si daca imi fac o oferta, ei pe cat timp mi-o fac? Vreau sa cumpar telefon din webshop la fidelizare cu puncte thank you. Mai beneficiez deci de fidelizare daca imi fac oferta cei de la Retention?
Si sa zicem ca imi fac o oferta pe 12 luni, ma lasa sa imi iau si telefon, beneficiile abonamentului pana cand raman daca implicit se mai prelungeste abonamentul cu 12 luni din cauza OTY?
O cunostinta a avut abonament din 2004/5 a mers la un partener orange, si-a schimbat abonamentu si a luat si un telefon :D [recent]

Edited by opop, 30 November 2009 - 16:06.


#44
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Eu totusi v-am zis, as vrea un abonament mai bun, cu extra feature-uri :lol:.
Si din cate am observat, doar la retention se poate asa ceva, dar oare mai pot cumpara un telefon din Webshop? Ma mai lasa aia de la retention?

Edited by lk1, 30 November 2009 - 16:09.


#45
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
am vrut sa trec si eu abonamentul pe cartela, insa mi s-a facut o oferta buna.
pt 4 euro cu tva inclus am asa:
200 min orange la orice ora
40 min nationale
5 numere favorite orange nelimitat.
nu am putut sa o refuz, asa ca voi renunta la cartela pe care o foloseam alternativ.
si, cand a fost vorba de prelungirea contractului, mi s-a oferit o perioada de 6 luni!
daca vroiam si tel, trebuia sa prelungesc pe un an.
probabil depinde mult si de ce persoana dai la retention.
am avut parte de o domnisoara foarte amabila.

#46
sharyn

sharyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 09.01.2008

 lk1, on 30th November 2009, 16:09, said:

Eu totusi v-am zis, as vrea un abonament mai bun, cu extra feature-uri :lol:.
Si din cate am observat, doar la retention se poate asa ceva, dar oare mai pot cumpara un telefon din Webshop? Ma mai lasa aia de la retention?

Cere oferta cu tot cu telefon .. pret cu prelungire pe 12/24 ani poti sa vf pe net.
Si ca sa ai ce obtine, cauta si tu inainte sa sti ce vrei si ce sa ceri ... 12 euro, 16 euro, xk euro.
Ia site la "puricat", in 15-20 min orice persoana rationala poate sa isi faca o parere ... punde dupa aia mana pe tel (vezi sa suni in timpul orelor de program retention .. nu-l stiu, dar cu siguranta au cel putin de luni pana vineri intre 9-18), cand raspunde asistentul cere la retention ca vrei sa te "prelungesti". La retention cand vb, zi direct ca vrei sa faci un deal .. dai cu pixu pe 12/24 luni si vrei <insereaza aici ce ai vazut pe net> si aia e!

Bafta, la multe minute! (ai grija daca iti dau reportabile sau nu ;))

#47
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Gata.
Am primit si eu 700 orange, 150 nationale, 5 numere favorite nelimitat la 8 euro. Minute nereportabile, contract prelungit cu 24 de luni.

Sunt multumit. Si i-am zis ca sa faca tot posibilul sa introduca noua oferta de maine, dar a zis ca nu stie, si o sa incerce... Daca nu, din 1 ianuarie 2010 va fi valabil noul abonament.

#48
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
wow, felicitari. daca as putea beneficia si eu de oferta asta m-as abona instant. :w00t:

Edited by aum, 30 November 2009 - 17:24.


#49
suicid3u

suicid3u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 10.10.2007

 aum, on 30th November 2009, 17:24, said:

wow, felicitari. daca as putea beneficia si eu de oferta asta m-as abona instant. :w00t:

a primit delfin 8+ oferta retention 5 numere nelimitate in orange.
oferta cu numere nelimitate e doar pentru clienti existenti iesiti din perioada.
ca sa mai zica cineva ca nu sunt oferte mai bune pentru clientii vechi. ;)

#50
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Sunt, dar ar putea sa le ofere si daca nu ii ameninti cu rezilierea contractului.

#51
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Le-am zis ca mie nu imi convine sa trec la un abonament de 16 euro sau 12 euro cum mi s-a spus la serviciul clienti, si ca in acest context vreau sa reziliez, caci sunt oferte mult mai bune pentru cartela.

M-a intrebat cam la ce ma gandesc si am zis ca Delfin 8 dar nu ma lasa sa trec la acest abonament. Ei bine, mi-a zis ca se uita sa vada... si mi-a zis despre Pinguin dar am zis ca nu vreau acel abonament, ca nu are destule minute in Orange si are doar 2 numere nelimitate pe cand eu citisem pe forum ca se dau 5 la delfin 8.
Asa ca mi-a zis de ultimul best-effort deal si am zis: ASA DA! E... BINE!

Ar fi foarte îmbucurător sa intre oferta de maine; a zis ca incearca, dar nu promite nimic.
Mie imi place Orange pentru ca:
- se poate negocia, chiar si putin
- sunt oferte(prepay) speciale, nu pentru toti (vezi 800&+50 la 4 e)
- pot cumpara credit la 3,5 lei(De 50 de lei imi iau 14 euro, nu 10...)
- da 300 de mesaje la prepay
- are oferte Young avantajoase, pentru cine vrea
- are OTY
- totul e friendly, exact cum e acum la ING

#52
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Deci ti-a dat pana la urma delfin 8 ? :)))))))))

#53
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Da. Delfin 8

am o singura nelamurire... ce fac daca abonamentul nu intra in vigoare de maine?
mai pot sa imi iau telefon la puncte thank  you?

Edited by lk1, 30 November 2009 - 22:24.


#54
Moon_Fire

Moon_Fire

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,402
  • Înscris: 14.11.2005
A intrebat aici cineva si vad ca nu i s-a raspuns. Ce se intampla daca vrei sa treci la abonament nou si telefon la fidelizare? Mentionez ca sunt iesit din perioada contractuala. Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate