Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Rahova-Salaj Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
kio

kio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 23.03.2007
Salut,

As dori detalii despre proiectul Rahova-Salaj Residence reprezentat de cei de la DDAInvest. Fiindca tovarasul agent imobiliar a uitat sa-mi spuna la telefon ca trebuie sa semnez un contract de vizionare cu el si dupa aceea a mai avut si tupeul sa-mi spuna intr-o curata "tiganeasca" <<pai ce, tu vrei sa ma sari pe mine din schema la sfarsit???>>, am decis sa nu mai merg sa vizionez nimic cu el. De aceea ii rog pe cei care au detalii despre acest proiect, incepand cu locatia si pana la calitatea constructiei, va rog sa le impartasiti.

Va multumesc

#2
demential

demential

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 15.02.2008
vorbesti cumva de salaj rezidential poiana florilor ?

#3
kio

kio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 23.03.2007
Nu, aceea e undeva la capatul soselei Salaj. Cu asta se lauda ca ar fi foarte aproape de Sebastian  :huh:
Sunt foarte curios unde este exact. I-as da banii agentului daca nu m-ar deranja ca un fraier cu 8 clase incaseaza 2% -FARA TVA SI CHITANTA zice el- doar fiindca imi da un numar de telefon...

#4
skelter

skelter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.10.2005
cred ca e vorba de cel aflat pe calea ferentarilor pe langa statia de tramvai cibinului si intr-adevar trece tramvaiul 8 pe acolo si sunt cateva statii pana la intersectia calea rahovei cu sebastian. se pare ca poti sa te duci sa il vezi direct nu prin intermediari.

http://www.rezidenti...ahova-residence
http://www.ddainvest...anunt.php?id=70

#5
kio

kio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 23.03.2007
Multam mult skelter. Asta e. Este/Se vede de la strada?

#6
authentik

authentik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 17.10.2004

 kio, on 3rd December 2009, 15:34, said:

Multam mult skelter. Asta e. Este/Se vede de la strada?

se vede de la strada
trec zilnic pe langa el
chiar se misca lucrurile

#7
kio

kio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 23.03.2007
Am fost si am vazut. In sfarsit. Despre bloc si inauntru: OK! merita; despre zona: nasol dupa parerea mea. acolo incepe ferentariul si am avut impresia ca daca am masina de spalat sunt burghez...
Pentru cei care vor sa ajunga sa vada, se afla la doua statii de la Sebastian, pe Calea Ferentari. Statia se numeste Cibinului. Cum coborati mai aveti de mers in sus vreo 150-200m. Blocul se vede (e portocaliu).
Concluzia mea: mi-as lua casa acolo daca as avea masina si daca nu m-ar deranja vecinii tigani (in adevaratul sens al cuvantului); nu pot sa trec nici peste mormanele de gunoi din plina strada (de ce sa se dezminta???). Adaug si ca sunt crescut in Rahova, dar asa ceva este cu mult peste puterea mea de intelegere...
Fiindca am alergie la tigani (pacat de blocurile alea care-s monumente istorice) si fiindca nu vreau sa fiu fericit ca vad BGS-ul la usa, eu o sa spun pas.

ESTE O PARERE STRICT PERSONALA! Mergeti sa vedeti. PM pentru numarul proprietarului, dar il puteti lua si de la fata locului.

#8
had3z

had3z

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,031
  • Înscris: 21.11.2003
@kio: adevar graiesti. mi s-a parut suspect ca omul n-a vrut sa-mi spuna unde anume pe soseaua salaj (asa a zis la telefon) e proiectul. m-am gandit ca e agentie si nah, tine de contractul de exclusivitate, dar sa-mi pierd timpul aiurea si sa vad ca e in inima ferentariului, nici asa. so, musiu paul stefanescu de la ddaninvest, mergi de te plimba

ps: cibinului e pe calea ferentari, daca va zice ca e pe soseala salaj..ceva nu se pupa
http://www.salutbucu..._...-7046&-9679

#9
dianna44

dianna44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 01.08.2012
ce parere aveti, la momentul asta despre ce se construieste in zona? se merita sa cumperi aici? copilul ar putea ajunge, in siguranta aici cu 117-le?

#10
AlleXyS1

AlleXyS1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 05.05.2010
"Oamenii" din zona Prelungirii Ferentari cum sunt ? Am gasit o garsoniera intr-un complex la intersectia cu Toporasi , si vroiam sa stiu cum sunt localnicii ..... Ferentari parca este unul din cartierele rau famate :))))  ?

Vreau sa ma mut cu prietena acolo , si o sa mearga pe jos la ora 22:30 - 23:00 pe Bd Pieptanari de la metrou pana la viitoarea casa....sa ne fie frica sa circulam la ora aia pe strada sau nu e problema ? :)))) intelegeti voi problema , nu sunt rasist , dar nici nu pot spune ca-i am la inima prea mult

#11
ioana2002

ioana2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.03.2014
Am o prietena care a vrut sa se mute la prosper residence, sau acum south city, acum vreo 2 ani. Nu mai stiu exact dar a renuntat ca nu avea toate actele in regula, proiectele , etc. Parca l-a trecut primaria in legalitate in ultima zi inainte sa se schimbe legea, in mod sigur cu spaga mare. Deci n-a avut incredere.

#12
zeus85

zeus85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.12.2013
Am cumparat acum 2 ani un apartament cu 2 dormitoare (3 camere cum le place romanilor sa socoteasca) in South City Residence.
'Probleme' erau cu lumina si apa care au ramas pe constructor. Plata o faceam catre constructor.
Nu ma plang, tariful era mai mic decat la persoana fizica.

S-a construit cu simt de raspundere, calitate medie la finisaje.
De un an de zile am infiintat si asociatia de proprietari si am transferat apa si curentul pe persoana fizica.

S-au montat camere video in interiorul incintei (curtii)(vreo 20-30) din cate am putut numara.
Cand m-am mutat acum 2 ani, aveam paznic platit de constructor, ulterior acesta a vandut cam toate apartamentele, paznicul urmand sa fie platit de locacatari (vreo 2-3-5 ron pe luna/ ap).
Li sa parut mult asa ca am ramas fara paznic pana de curand cu camerele video.

Vad ca multi inca considera Ferentari un fel de FerenTexas unde supravietuieste cel mai puternic....nu este deloc asa :)
Nu ma apuc sa compar cu alte cartiere ...poate ca e mai bine asa, preturile raman mai scazute in acest fel in Ferentari.

#13
mog

mog

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 20.01.2009
din ce stiu, e sold out South City Residence

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate