Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

stomatologi buni in cluj?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
alanegruderespiragreu

alanegruderespiragreu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.12.2006
salut, dupa multe experiente cu multi stomatologi, m-am decis sa cer totusi niste recomandari in vederea gasirii unui stomatolog stabil si bun. dupa ce am constatat ca site-urile care contin (sau ar trebui sa contina) feedback de la pacienti nu sunt de mare ajutor, am decis sa cer ajutor privind aceasta problema aici.
va rog deci sa imi recomandati mie si coforumistilor clujeni care se afla in situatia mea niste nume si de ce nu sa relatati experientele bune/rele avute cu acesti medici.
va multumesc.

Edited by alanegruderespiragreu, 25 November 2009 - 16:25.


#2
xxsfantu

xxsfantu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.03.2009
Subscriu. :)

Si eu am nevoie de un dentist bun. Sunt recent mutat in Cluj si nu cunosc stomatologi buni.

Eventual daca ati putea lasa si un nr de telefon pentru a ne face programare, ar fi super util.
Multumim.

#3
MDD777

MDD777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 06.04.2009
Eu cunosc un stomatolog bun.Are cabinet  in Manastur .Se numeste Neamtu Aurel. Am uitat adresa dar am sa revin mai tarziu cu ea si cu numarul de telefon.Peste aprox. 30 min. Please wait !

#4
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007
El este:

http://forum.softped...hp?showuser=985

#5
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007

 kosty91, on 25th November 2009, 15:46, said:

e in anu 6 ;)

Edited by Ivanna, 25 November 2009 - 17:59.


#6
xxsfantu

xxsfantu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 16.03.2009

 MDD777, on 25th November 2009, 17:38, said:

Eu cunosc un stomatolog bun.Are cabinet  in Manastur .Se numeste Neamtu Aurel. Am uitat adresa dar am sa revin mai tarziu cu ea si cu numarul de telefon.Peste aprox. 30 min. Please wait !

Eu inca astept pentru nenea Aurel :P

#7
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

 Ivanna, on 25th November 2009, 17:58, said:

e in anu 6 ;)
So what?  :D

Sunt o grămadă buni, o grămadă specialiști...

#8
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Asa simpla e intrebarea si e asa de greu de raspuns... :) de ce ? hai sa luam un exemplu : merge un prieten la domnul x si ii face o plombita , el " uau ce bun e medicul cutare , in 10 minute a terminat si a costat doar atit " alti prieteni vor da aceleasi exemple traite cu tot atitia medici  :D .
Problema este ce lucrare doresti sa faci ? sunt chirurgi buni , ortodonti buni , etc . Daca doresti o banala plombita , o extractie , un detartraj parerea mea este sa mergi la cel care este mai aproape de tine . Economia de piata nu te lasa nici in acest domeniu de activitate sa ti un cabinet daca te faci de ris , clientul aduce clienti , o gresala te costa enorm ca medic pentru ca si aici zvonurile merg rapid . Nu te lua de virsta medicului , de multe ori te poti insela , cei tineri folosesc tratamente moderne , doresc sa se afirme si lucreaza exemplar si nu in ultimul rind au aparatura foarte performanta .

#9
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Una foarte buna e Caloianu Monica are cabinet la parterul unui bloc de zece etaje langa Profi Grigorescu, dezavantajul e ca are lista de asteptare mare desi mai are 2 angajate...

#10
mntoader

mntoader

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 21.04.2006
Salut,

Eu sunt din cluj, si chiar citesc multe forumuri cu acest subiect.

Am de facut o lucrare de 9 elementi e vorba de dintii frontali de sus, doresc clar pe zirconiu sa fie structura, ma intereseaza cine lucreaza cat mai bine si perfect estetic. Pe cine imi recomandati.. daca mai stau mult, e  posibil sa-mi pierd unele radacini.

Multumesc

#11
bogdan78

bogdan78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 874
  • Înscris: 29.06.2005
Recomandare: Dr. Radu Seceleanu, are cabinet pe strada Ciucas in Cluj, numar de telefon: 0264-566775. E un medic bun, cu rabdare, umor, profesor universitar. Daca vreti dotari super, exista in Zorilor clinica Bote-san clinique, dar si preturile pe masura. Site-ul si date de contact pe google.

#12
escuuu

escuuu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 26.01.2010
Dr. Moldovan Iuliu, medic specialest chirurgie orala, maxilofaciala si implantologie. Clinica BMF II de pe Pavlov sau CMI pe Fantanele nr.8

Eu il recomand mai ales pentru cei care recurg la implante dentare.

#13
augsbt

augsbt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.12.2011
Daca doriti profesionalism vi-l recomand pe doctorul Pop Petru-Bogdan. Am parodontoza si la 36 de ani riscam sa imi pierd dintii. Am tot incercat diverse remedii (am fost pe la alti stomatologi care mi-au indicat tratament cu propolis si alte prostii pe care am mai si platit o caruta de bani), dar in final cineva mi-a recomandat acest medic. Mi s-au explicat pe-ndelete procedura, riscurile, posibilitatile de tratament ceea ce m-a impresionat in mod placut. Omul vorbeste frumos, se vede ca stie meserie. Mi s-a pus un os artificial iar acum dupa aproape 5 luni dintii sunt mult mai stabili. E drept a fost si destul de scump, dar efortul a meritat. Din cate mi-a spus face in special chirurgie orala.

#14
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Dr Buduru Smaranda de la Stomestet (calea Manastur) si doctorii din familia Rotaru (Mogosoaia). Eu merg in special la Rotaru si sunt extrem de multumita. Probabil ca sunt mai multi buni, dar eu cu acestia am avut experiente.

#15
rxd

rxd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2009
Recomand Dr. Barbos Dan

#16
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010
Dr. Ceroi Cristina
Str.Galaxiei nr.13 , Cluj
0753376351
Orar L-V:14.30-17.30

Este o doamna cu un caracter bland, foarte foarte simpatica si cu multa rabdare. Am inceput sa merg la ea de 2 luni, trebuie sa scot dinti si nervi, tratamente pe canal, trebuie sa imi pun vreo 14 coronite de portelan, din care 4 coronite deja le-a pus si arata exceptional. In fine, cel mai mult imi place ca lucreaza fara durere, eu avand o frica nedescrisa de dentisti, si de asemenea este foarte flexibila cu banii in sensul ca pe langa faptul ca platesc in rate, are niste preturi foarte mici spre deosebire de unde am mai fost. Daca vreti mai multe detalii sau vreti sa vedeti cum arata o lucrare de-a dumneai, da-ti pm. Eu o recomand cu incredere.

Edited by Business_style, 12 July 2013 - 20:18.


#17
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Si pentru mine ar fi foarte important sa stiu.
Nu pentru mine, pentru altcineva apropiat care are probleme mari si grele, si scumpe.
Va necesita mai multe interventii foarte serioase.
Am fost sfatuiti sa mergem la Stomestet, am auzit de bine de ei, dar mai vreau pareri.

#18
searcher-star

searcher-star

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,274
  • Înscris: 07.01.2009
Nu stie nimeni nimic?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate