Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

De ce am stari de voma dimineata?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
annitu

annitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.09.2009
buna..ce as putea avea :huh: ....in fiecare dimineatza cand ma trezesc  imi e rau...am stari de voma...:|de la ce??gravida nu`s:)) :lol: :lol:

Edited by adadoi, 23 November 2009 - 11:24.


#2
Stapanul_clonelelor

Stapanul_clonelelor

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,340
  • Înscris: 08.07.2008
Colecistul ar putea fi o cauza. De unde stii ca nu esti gravida ?

#3
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
Cate ore dormi pe noapte ? Treci printr-o perioada stresanta ?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Fa cateva analize la sange, urina, coproparazitologic, ecografie, vezi si ochii, incearca si o eeg. Colecistul poate fi ceva. Apendic mai ai?

#5
annitu

annitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.09.2009

 Stapanul_clonelelor, on 21st November 2009, 20:05, said:

Colecistul ar putea fi o cauza. De unde stii ca nu esti gravida ?
st virgina

 Electryc, on 21st November 2009, 20:09, said:

Cate ore dormi pe noapte ? Treci printr-o perioada stresanta ?
hmmm...9 ore...nu`s f. stresata..dar...[color="#FF0000"]nush [/color] :deadtongue:

 MembruAnonim, on 21st November 2009, 20:14, said:

Fa cateva analize la sange, urina, coproparazitologic, ecografie, vezi si ochii, incearca si o eeg. Colecistul poate fi ceva. Apendic mai ai?
nu.nu mai am :P... si nu vreau sa fac analize k am "alergie" la doctori:D :cursing:

faza e k nu am nici pofta de mancare.. :confuzzled: am si slabit saptamana asta  :naughty:

Edited by adadoi, 23 November 2009 - 11:25.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si ce medicamente ai utilizat in ultima saptamana?

#7
annitu

annitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.09.2009

 MembruAnonim, on 21st November 2009, 20:23, said:

Si ce medicamente ai utilizat in ultima saptamana?
absolut nimic :rolleyes:

#8
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
starea generala alterata asociata cu varsaturi si inapetenta (lipsa poftei de mancare) pot fi in acelasi timp, simptomele unor afectiuni banale sau simptome ale unor boli grave cum ar fi cancerul sau sida.

asa ca lasa tu 'alergia la doctori', vorbeste cu parintii si mergi si fa un set complet de analize.
daca nu, problema ta. sa nu zici ca n-ai stiut. chiar si de pe forum.

#9
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Intrebare : Te-ai apucat de fumat de curind ?

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mananci regulat, diversificat si te hidratezi suficient? Dureri de cap? Ti in ultima vreme, de vreo 3 luni vre-o cura de slabi?

Edited by MembruAnonim, 21 November 2009 - 20:31.


#11
annitu

annitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.09.2009

 spare-me, on 21st November 2009, 20:28, said:

starea generala alterata asociata cu varsaturi si inapetenta (lipsa poftei de mancare) pot fi in acelasi timp, simptomele unor afectiuni banale sau simptome ale unor boli grave cum ar fi cancerul sau sida.

asa ca lasa tu 'alergia la doctori', vorbeste cu parintii si mergi si fa un set complet de analize.
daca nu, problema ta. sa nu zici ca n-ai stiut. chiar si de pe forum.
poy. ..park sida se lua prin contact sexual...deci.. :rolleyes: nu`i cazu meu :notangel:  si ..mi`e frik  sa merg la doctor  :deadtongue:

 MembruAnonim, on 21st November 2009, 20:30, said:

Mananci regulat, diversificat si te hidratezi suficient? Dureri de cap? Ti in ultima vreme, de vreo 3 luni vre-o cura de slabi?
nu.. :lol: mananc de 4 ori pe sapt:)):)) nu tin cura de slabire ..dar..pur si simplu nu am pofta de mancare..dak vad ceva (orice) care e comestibil...vomit :confuzzled: si dureri de cap ..hmm..cam da.... :confuzzled:

 Header, on 21st November 2009, 20:29, said:

Intrebare : Te-ai apucat de fumat de curind ?
nup... m-am gandit si la asta...dar nu ..nu fumez..DELOC

aa..si inca cv..saptamana trecuta prietenul meu m`a muscat de san..
si am auzit k de la asta se face cancer...asa este? si vad ca am vanataie...(o vanataie verde inchis) are vreo treaba cu starea de voma?

Edited by adadoi, 23 November 2009 - 11:28.


#12
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

 annitu, on 21st November 2009, 20:35, said:

poy. ..park sida se lua prin contact sexual...deci.. :rolleyes: nu`i cazu meu :notangel:  si ..mi`e frik  sa merg la doctor  :deadtongue:

Nu neaparat. Mai informeaza-te  ;)

PS Renunta la limbajul mirc

#13
annitu

annitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.09.2009

 crank_, on 21st November 2009, 20:38, said:

Nu neaparat. Mai informeaza-te  ;)

PS Renunta la limbajul mirc
:huh: ok...dar prin ce se mai ia?

 annitu, on 21st November 2009, 20:41, said:

:huh: ok...dar prin ce se mai ia?
aa..prin sange...nup? :rolleyes:

#14
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
ok, shmekero, sa nu le spui parintilor si sa stai asa pana doamne fereste ce-oi pati.

sunt o multime de boli suficient de grave cat sa conteze timpul asta pierdut...dar tu stai ca ti-e frikutza de doktory.
bravo

#15
annitu

annitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.09.2009

 spare-me, on 21st November 2009, 20:43, said:

ok, shmekero, sa nu le spui parintilor si sa stai asa pana doamne fereste ce-oi pati.

sunt o multime de boli suficient de grave cat sa conteze timpul asta pierdut...dar tu stai ca ti-e frikutza de doktory.
bravo
poy...mama crede ca nu e nimic grav  :cursing:  :cursing:

#16
cipone

cipone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 717
  • Înscris: 28.10.2003
Du-te frate la doctor si fa analize. Pe forum intrebi cum modifici tonurile de apel, cum instalezi drivere, cum faci pui la cuptor si inca multe alte chestii care nu sunt VITALE asa cum este sanatatea. Ce crezi ca-ti face doctorul? 2-3 fiole de sange, pee and poo in niste borcanele si pe urma macar stii daca e laie sau balaie. Si eu aveam palpitatii la doctor dar nici nu mi-am dat seama cand mi-a luat sange pentru analize. Nu e un capat de lume. Daca Doamne fereste ai ceva nasol se poate ca fiecare zi care trece sa agraveze situatia. Du-te la doctor ca nu te taie.

#17
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 annitu, on 21st November 2009, 20:44, said:

poy...mama crede ca nu e nimic grav :cursing:  :cursing:

ok, atunci felicitari, stai linistita ca nu-i nimic.
eu nu-mi mai bat gura de pomana daca parintii tai, adica aia care poarta o anume raspundere, nu considera ca e nimic grav.

#18
annitu

annitu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 19.09.2009

 cipone, on 21st November 2009, 20:47, said:

Du-te frate la doctor si fa analize. Pe forum intrebi cum modifici tonurile de apel, cum instalezi drivere, cum faci pui la cuptor si inca multe alte chestii care nu sunt VITALE asa cum este sanatatea. Ce crezi ca-ti face doctorul? 2-3 fiole de sange, pee and poo in niste borcanele si pe urma macar stii daca e laie sau balaie. Si eu aveam palpitatii la doctor dar nici nu mi-am dat seama cand mi-a luat sange pentru analize. Nu e un capat de lume. Daca Doamne fereste ai ceva nasol se poate ca fiecare zi care trece sa agraveze situatia. Du-te la doctor ca nu te taie.
ce--ai mah?? unde am intrebat eu cum modific tonurile de apel si nu stiu ce? <_< asta e prima intrebare pe care am puus`o ;)  ;)

ce oameni... :death:

 spare-me, on 21st November 2009, 20:48, said:

ok, atunci felicitari, stai linistita ca nu-i nimic.
eu nu-mi mai bat gura de pomana daca parintii tai, adica aia care poarta o anume raspundere, nu considera ca e nimic grav.
adica..mama crede  ca e VINA MEAA :cursing: ca cica daaca nu mananc... :confuzzled: si i`am zis ca nu am pofta de mancare...si zice "aaa..zi mai bine ca vrei sa slabesti...normal ca ti`e rau daca ti`ai dat stomacu` peste cap"    :deadtongue:

Edited by annitu, 21 November 2009 - 20:55.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate