Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

[DE] sudor bavaria

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
oli_mr

oli_mr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.11.2009
Buna,am si eu  intrebare ,daca sunteti in cunostiinta de cauza sa ma ajutati cu un raspuns.
Un sudor si-ar gasii de munca in Bavaria?Germana la nivel incepator.Am mai lucrat in Ue dar cu engleza.

#2
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postoli_mr, on 14th November 2009, 13:46, said:

Buna,am si eu  intrebare ,daca sunteti in cunostiinta de cauza sa ma ajutati cu un raspuns.
Un sudor si-ar gasii de munca in Bavaria?Germana la nivel incepator.Am mai lucrat in Ue dar cu engleza.

Uite cum faci:

1. www.google.de

2. "Schweißer gesucht"

3. Intre alte rezultate: http://de.gigajob.co...g..._€__h.html

Succes!

#3
oli_mr

oli_mr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.11.2009
Multumesc de raspuns,job-uri am vazut ca sunt,dar ma intereseaza daca am vreo sansa  fara Germana,cineva mi-a propus un job ,dar nu in domeniu si m-am gandit sa merg si dupa un an sa incerc in domeniu.Acum sunt in Finlanda si imi este cam frica sa nu-mi stric rostul de aici.Stiti cumva cum merg salariile in domeniu?


Net ,ma intereseaza. Nu stiu exact cum se impoziteza in Gemania sub suma aceea  care depaseste cu putin 50000.

#4
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postoli_mr, on 15th November 2009, 06:25, said:

Multumesc de raspuns,job-uri am vazut ca sunt,dar ma intereseaza daca am vreo sansa  fara Germana,cineva mi-a propus un job ,dar nu in domeniu si m-am gandit sa merg si dupa un an sa incerc in domeniu.Acum sunt in Finlanda si imi este cam frica sa nu-mi stric rostul de aici.Stiti cumva cum merg salariile in domeniu?

Nu cred ca merge fara cunostinte de limba, macar minime. Asta petru ca la nivelul respectiv nu prea vei gasi cunoscatori e lb. engleza si in afara de asta trebuie sa intelegi, ce vor aia de la tine
Net ,ma intereseaza. Nu stiu exact cum se impoziteza in Gemania sub suma aceea  care depaseste cu putin 50000.

Uite asa la repezeala:

http://www.gehalts-c...steuersatz.html

Deci sub 52152 vei avea 24%, peste si inclusiv la suma respectiva (52152) constant 42% pina la plafonul de 250000

#5
oli_mr

oli_mr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 14.11.2009
Interesant este ca la noi in Romania se gasesc sudori care se pot descurca in engleza,ma gandeam ca si in Germania se poate.

#6
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
nemtii , din punctul asta de vedere , imi par cam incuiati

eu unu am ramas uimit sa vad ca mai nimeni nu vorbea engleza .. decat maxim sa inteleaga ce intrebi si eventual sa gesticuleze in ce parte sa te duci ..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate