Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

CinemaTube, media player HD

- - - - -
  • Please log in to reply
2648 replies to this topic

#1333
timebandit

timebandit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 10.10.2007

 kingul, on 2nd December 2010, 16:27, said:

Pe scurt...te uiti in /www/cgi-bin/scripts/util si inlocuiesti unul de acolo cu ce font vrei...dar redenumit cu acelasi nume. Sau si mai simplu poti sa inlocuiesti direct ARIALUNI.TTF din usr/local/bin/Resource
mersi, nu stiam calea


/www/cgi-bin/scripts/util # rm -rf arialblack.TTF
rm: unable to remove `arialblack.TTF': Read-only file system

Edited by timebandit, 02 December 2010 - 15:41.


#1334
timebandit

timebandit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 10.10.2007

 timebandit, on 2nd December 2010, 16:31, said:

mersi, nu stiam calea


/www/cgi-bin/scripts/util # rm -rf arialblack.TTF
rm: unable to remove `arialblack.TTF': Read-only file system


LE fixed: mount -o,remount,rw /

#1335
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 22.07.2005
care-i faza cu canalul de adulti, exista user si parola?

#1336
kingul

kingul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 02.01.2006
Parola este 1325

#1337
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 22.07.2005
ha... ce noroc am ca te-am prins la ora asta!
Kingule datorita voua am putut scrie postul asta:

 floraur, on 3rd December 2010, 00:37, said:

sunt aproape sigur ca nu ai un MP, daca ai fi avut nu mai puneai problema asa...
Cum adica sa nu ai MediaPlayer doar pentru ca este consumator de energie prin definitie?! Pai eu asta vreau, o gramada de consumatori de energie... bani sa am sa cumpar ca ma descurc eu cu energia electrica.

Hai sa-ti spun eu ce am facut astazi cu MP-ul:
nu am vazut niciun film, insa am urmarit cateva emisiuni de pe money.ro difuzate pe TMCTV, apoi am urmarit un episod din documentarele City By City (HD), de pe Travel international. Am intrat pe youtube si am vazut cele mai recente episoade din equals 3 a lui Ray William Johnson.
Am mai intrat pe Bestofyoutube.com unde am urmarit cateva din cele mai tari clipuri postate pe internet.
Am vazut cateva albume foto de pe Picasa, impreuna cu mai multi prieteni si crede-ma e mult mai lejer asa, decat sa se inghesuie toata lumea pe un singur ecran de laptop.
Am mai urmarit seminar de la Harvard Business, in care se trata cea mai mare greseala pe care o poate face un lider (de ex.) Am acces si la Nassa TV, Berkeley, etc. Deasemenea exista directii spre cele mai importante meciuri de bix transmise de HBO de-a lungul timpului, si cred ca gasesc cate ceva din toate sporturile, inclusiv videostiri cu referire la echipele de fotbal romanesti.

Nevasta-mea s-a uitat dimineaza la Food&Drinks pentru a viziona un clip pentru o reteta cu paste italiene...
Acum eu caut un film XXX si nu-mi dau seama exact care-i faza, am nevoie de user si parola si toata lumea doarme  nu prea am pe cine sa intreb, canalele sunt acolo, eu trebuie sa am cum sa intru acolo.

Ce zici, e chiar un consumator inutil?


#1338
doru_manda

doru_manda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 01.09.2008
Salutare,
Sunt in cautarea un media player mai ieftin.Acesta pare super dar inca nu am vazut cam ce viteze de download sunt acum cu noul soft.
Multumesc.

#1339
kingul

kingul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 02.01.2006
Mediaplayer-ele sunt folosite in general pentru a viziona continut multimedia, nu pentru download. Clientul de torrent este o functie aditionala, un fel de moft.

#1340
doru_manda

doru_manda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 01.09.2008
Corect.Doar ca acum folosesc playerul din TV,si cum nu stie nici DTS pe langa faptul ca trebuie sa le copiez pe hard mai trebuie sa le si transform sunetul in AC3.Mi se pare mult mai simplu ca playerul sa faca download si cand vin seara acasa sa am filmul pregatit.

O zi buna.

#1341
kingul

kingul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 02.01.2006
da..daca te astepti sa descarce un film in mai mult de 3 ore e bine, ai sanse sa gasesti filmul descarcat atunci cand vii acasa ;)

#1342
doru_manda

doru_manda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 451
  • Înscris: 01.09.2008
Este perfect..Multumesc.

#1343
apa plata

apa plata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 15.04.2005

 doru_manda, on 3rd December 2010, 12:35, said:

Salutare,
Sunt in cautarea un media player mai ieftin.Acesta pare super dar inca nu am vazut cam ce viteze de download sunt acum cu noul soft.
Multumesc.

La mine se invarte in jurul la 800 KiB/s. Uneori atinge si 1MiB/s. Nu-mi dau seama daca is MBps sau Mbps, dar la calcule pare sa fie MBps.

#1344
mosoo

mosoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 28.01.2008
mie nu mi se pupa downloadul deloc cu cinematube-ul. transmission nu imi salveaza in lista de download nici un torrent daca se opreste, chiar daca le incarc direct de pe hardul atasat; resume nu face daca moare netul... e cam a pain in the butt.

#1345
bicustean

bicustean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.04.2010

 apa plata, on 3rd December 2010, 18:29, said:

La mine se invarte in jurul la 800 KiB/s. Uneori atinge si 1MiB/s. Nu-mi dau seama daca is MBps sau Mbps, dar la calcule pare sa fie MBps.

la mine merge cu toata banda platita la clicknet. in plus fata de fw original are avantajul major ca pot folosi aparatul in timp ce transmission isi face treaba, ceea ce cu fw original nu era posibil. pentru cei care iau filme cu peste 10mb/s este enervant , dar pentru cei  cu viteza mica la downl din cauza conexiunii este un mare avantaj. eu de exemplu am acceasi viteza pe torrent cu cinematube si cu oricare PC din reteaua interna, doar ca asta are consumul minim ;)

#1346
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007
Am instalat si eu fw.
Arata super bine si are multe functionalitati.

O singura problema : nu imi merge sa dau pauza in timpul unui film. Pe telecomanda de la Cinematube e acelasi buton cu cel de Play.

Pbb. ca la AcRyan e alt buton. Care ar fi acela ?

Multumesc mult.

#1347
kingul

kingul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 02.01.2006

 kingul, on 9th November 2010, 14:55, said:

Cinematube firmware bazat pe versiunea r4415 de la A.C.Ryan Playon!hd mini

Informatii:
Au fost redefinite cateva taste de pe telecomanda pentru compatibilitate :
ASPECT=TV MODE
 CH+=BROWSER
 CH-=FILE_COPY
 L/R=PAUSE


#1348
poki

poki

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 04.12.2004
citeste acele filme de 47 gb ?

#1349
kingul

kingul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 02.01.2006
Normal ar fi sa le citeasca, eu nu am probat fisiere asa mari.

#1350
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,318
  • Înscris: 22.07.2005

 poki, on 4th December 2010, 23:08, said:

citeste acele filme de 47 gb ?

Nu cred ca e ceva care sa ii dai si sa nu citeasca, eu i-am dat vreo cinci fisiere mai mari de 40GbB si nu am avut niciun fel de problema.
Pot sa-ti spunca firmware-ul nativ, nu vede formatele Blu-ray...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate