Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Portarea numarului de la o cartela cosmote la alta

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008
Vreau si eu mai multe detalii despre portabilitate, adica de exemplu: daca am o cartela cosmote cu oferta actulala, si peste 2 luni apare o alta oferta mult mai buna, vreau sa cumpar noua cartela dar sa imi portez numarul de pe cea veche, se poate asa ceva? Daca da, e gradis portarea sau costa?

#2
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
De ce nu citești tu portabilitate.ro să te lămurești ce este cu portabilitatea asta?

Edited by kineceler, 15 November 2009 - 11:47.


#3
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View Postgandrei3, on 15th November 2009, 11:44, said:

Vreau si eu mai multe detalii despre portabilitate, adica de exemplu: daca am o cartela cosmote cu oferta actulala, si peste 2 luni apare o alta oferta mult mai buna, vreau sa cumpar noua cartela dar sa imi portez numarul de pe cea veche, se poate asa ceva? Daca da, e gradis portarea sau costa?
Pai ...cum adica??? Tu vrei sa portezi un numar de cosmote tot in cosmote??? Nu am mai auzit asa ceva

Oricum, daca ai o cartela pre-pay cosmote si ai un plan tarifar (oferta sa zicem), in momentul in care apare o alta oferta , tot pe aceeasi cartela si acelas numar poti activa noua oferta (cu regulile de rigoare)...nu trebuie sa schimbi numarul si cartela pentru a beneficia de noile oferte.

Din cate observ, esti mult prea nou in domeniul telefoniei mobile, nu ai mai avut asa ceva pana acum? Doar intreb, nu dau cu parul, a nu se intelege vreo aroganta sau jicnire...imi cer scuze.

#4
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008

View Postcuculea, on 15th November 2009, 12:28, said:

Pai ...cum adica??? Tu vrei sa portezi un numar de cosmote tot in cosmote??? Nu am mai auzit asa ceva

Oricum, daca ai o cartela pre-pay cosmote si ai un plan tarifar (oferta sa zicem), in momentul in care apare o alta oferta , tot pe aceeasi cartela si acelas numar poti activa noua oferta (cu regulile de rigoare)...nu trebuie sa schimbi numarul si cartela pentru a beneficia de noile oferte.

Din cate observ, esti mult prea nou in domeniul telefoniei mobile, nu ai mai avut asa ceva pana acum? Doar intreb, nu dau cu parul, a nu se intelege vreo aroganta sau jicnire...imi cer scuze.

Este adevarat, nu ma prea pricep la cartele.
Am avut cartela vodafone si trebuia sa o schimb de fiecare data cand apareau oferte noi deoarece acestea erau valabile doar pentru noii utilizatori.
Am vazut ca la Cosmote sunt oferte mult mai bune si vroiam sa stiu daca imi cumpar o cartela mai trebuie schimbata la urmatoarea oferta ?

#5
Bavarezu

Bavarezu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 24.12.2004
nu mai e necesar.pur si simplu activezi noua oferta iar cea veche se va opri automat cand intra cea pe care o activezi tu

#6
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postgandrei3, on 15th November 2009, 14:25, said:

Este adevarat, nu ma prea pricep la cartele.
Am avut cartela vodafone si trebuia sa o schimb de fiecare data cand apareau oferte noi deoarece acestea erau valabile doar pentru noii utilizatori.
Am vazut ca la Cosmote sunt oferte mult mai bune si vroiam sa stiu daca imi cumpar o cartela mai trebuie schimbata la urmatoarea oferta ?

Nu trebuie sa cumperi o cartela de fiecare data cand apare o oferta noua la Cosmote. Pentru ca la ei ofertele prepay sunt valabile pentru toti clientii , nu numai pentru clientii noi. Nu se fac diferente intre utilizatorii noi si cei vechi ca la Vodafone si orange. Cel putin nu pentru moment, cand va intra T-mobile pe piata se schimba ecuatia.

#7
gandrei3

gandrei3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 25.01.2008

View Postvasilemadalincristian, on 15th November 2009, 14:33, said:

Nu trebuie sa cumperi o cartela de fiecare data cand apare o oferta noua la Cosmote. Pentru ca la ei ofertele prepay sunt valabile pentru toti clientii , nu numai pentru clientii noi. Nu se fac diferente intre utilizatorii noi si cei vechi ca la Vodafone si orange. Cel putin nu pentru moment, cand va intra T-mobile pe piata se schimba ecuatia.
Multumesc ! Asta vroiam sa aflu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate