Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cati bani iei pe click?

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View PostRigips, on 16th November 2009, 12:53, said:

7-8000$ pe luna?
La un CTR de 0.05% (realist) si o medie de 0.1$/click (medie buna, zic eu), inseamna ca ai aproximativ de 14.000 de clickuri pe luna, deci peste 1.400.000 vizite unice pe luna.
Daca nu cumva administrezi softpedia, ejobs, cancan etc.... permite-mi sa am retineri.

In mod normal daca ai face atatia bani din Adsense, site-urile respective ar trebui sa-ti aduca lejer cel putin inca 40.000$ din alte servicii.

Cum ai ajuns la concluzia ca are CTR 0.05% si media de $0.1 / click ? Eu, de exemplu, am CTR putin peste 3% si $0.70 / click, deci am nevoie de MULT mai putine clickuri.

#38
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.05.2009
La ce atata tam tam pe treaba cu cat iti da google pe click si alte chesti, Trebuie sa se inteleaga odata si chestia asta (Eu am inteleso si o accept) daca nu ai un site cu un trafic calumea atunci nu faci bani si gata, Site-uri cu 2-3 k aduc bani frumos, si nu se vorbeste de medii per click, pentru ca poti avea azi click-uri de 1 cent si maine de 60-70 centi (mi-sa intamplat)

Intr-adevar depinde nisa, o nisa pe care se bat multi adversiteri sau putin difera, Dar nu de mult timp am auzit si de nisa remediilor naturale, Prostii, 7-8 centi click, Visez la click-urile de 60-70 centi, nu sta totul in nisa, sunt multi factori, dar factorul principal pentru a avea acea medie e traficul natural obtinut prin munca multa la site si la content. Punct, mai citesc posturi si pe alte 2 forumuri de webmasteri din .ro si am inceput sa observ din ce in ce mai multi dezbat problema asta, Adsense nu plateste, adsense asa si asa, Sunt si aici pe forum persoane care au site-uri mari, Dar ei nu se plang de adsense, Oare de ce ? Munca multa = venituri total estimate pe azi $$$$$$$$.

#39
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
Si de unde stii tu cine are siteuri mari si cine nu ? Se plange cui ii merge prost, pentru ca difera enorm CTR si CPC chiar in aceeasi nisa. Conteaza foarte mult sursa traficului, plasarea reclamelor, continutul si alti factori.

View Posttosin, on 11th April 2010, 20:49, said:

La ce atata tam tam pe treaba cu cat iti da google pe click si alte chesti, Trebuie sa se inteleaga odata si chestia asta (Eu am inteleso si o accept) daca nu ai un site cu un trafic calumea atunci nu faci bani si gata, Site-uri cu 2-3 k aduc bani frumos, si nu se vorbeste de medii per click, pentru ca poti avea azi click-uri de 1 cent si maine de 60-70 centi (mi-sa intamplat)

Intr-adevar depinde nisa, o nisa pe care se bat multi adversiteri sau putin difera, Dar nu de mult timp am auzit si de nisa remediilor naturale, Prostii, 7-8 centi click, Visez la click-urile de 60-70 centi, nu sta totul in nisa, sunt multi factori, dar factorul principal pentru a avea acea medie e traficul natural obtinut prin munca multa la site si la content. Punct, mai citesc posturi si pe alte 2 forumuri de webmasteri din .ro si am inceput sa observ din ce in ce mai multi dezbat problema asta, Adsense nu plateste, adsense asa si asa, Sunt si aici pe forum persoane care au site-uri mari, Dar ei nu se plang de adsense, Oare de ce ? Munca multa = venituri total estimate pe azi $$$$$$$$.


#40
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
pe februarie 1/28 aveam : 1.181 click = 1,117,20 $
in aprilie... ..1/12 am       : 768    click = 75,71 €

#41
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005

View Postcocoi89, on 12th April 2010, 01:50, said:

pe februarie 1/28 aveam : 1.181 click = 1,117,20 $
in aprilie... ..1/12 am       : 768    click = 75,71 €

Cam slab CPC-ul :) E nisa divertisment ?

#42
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
nu, health

#43
ChimiMoC

ChimiMoC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 13.06.2009
Imi permit sa postez si eu... Am un site care are 500-2.000 vizitatori pe horoscop ... castig? CTR 4% - CPM 0.45%- Venit Aproximativ 17euro. (1.400-17euro)
Am un prieten care si-a facut si el cont google ads de 2ani el strange 50 de vizitatori castigul lui se apropie de al meu... venitul pe click la mine rar in zilele cele mai faste are 0.02.... prietenul meu prinde ceva de genu' 7clickuri 0.50centi... 20 clickuri - 1,03$ insa eu am in euro el are in dolari... tot este o diferenta semnificativa

Ceea ce ma face sa cred ca google ia in calcul vechimea contului ads... atunci nu-mi explic.... am avut probleme cu siteu streangeam 100 de vizite si aceas metoda de plata

#44
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
@ChimiMoc - depinde de nisa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate