Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Eurozone jobs sau Global Recruiting...va spune ceva firma asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

 L_Aura, on 06 decembrie 2012 - 14:54, said:

Buna, intentionez sa plec in Alglia pentru un loc de munca si pentri intermedierea acestuia am luat legatura cu GLOBAL JOB EXPERIENCE .
A mai plecat cineva prin intermediul agentiei SC GLOBAL JOB EXPERIENCE SRL ? Aveti idee de ea ?

Daca iti cere bani, uita-i rapid. In UK nimeni nu are voie sa ceara bani de la un candidat la angajare, este ILEGAL.
Intermediarii (daca e cazul) intotdeauna sunt platiti de angajator !

#20
L_Aura

L_Aura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.12.2012
Imi cer taxa pt dosar si taxa de intermediere, sumele sunt surprinzator de mici comparativ cu ceea ce am mai auzit ca se vehiculeaza . Tocmai de aceea si intreb in stanga si-n dreapta . ... Si problema tocmai asta e : nu spun ca as avea nevoie de un intermediar, insa fara ei cum as putea gasi un loc de munca acolo ? De aplicat din proprie initiativa la posturi in UK, am tot facut, insa cata vreme eu sunt inca in Romania nimeni nu se incumeta sa ma ia in calcul pentru vreun interviu pentru ca sunt constienti ca ulterior ar trebui sa se ocupe de formalitatile necesare pentru mine, ca si angajatori .

#21
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006
Ce formalitati crezi tu ca va face un angajator din UK pentru tine ?
Daca iti poti gasi singura de lucru, ce formalitati ai nevoie ?

Banuiesc ca esti la curent cu faptul ca romanii au restrictii la munca in UK.
Nu de alta dar dupa cum pui problema pari sa fii o viitoare victima, ori a vreunui escroc din Romania care-ti promite un job in UK, ori a unui escroc de prin UK.

Ia incearca sa te informezi mai intai din surse oficiale: www.gov.uk

#22
L_Aura

L_Aura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.12.2012
La orice oferta de job in UK undeva ca nota de subsol apare specificat : in cazul in care se pune problema unui Tier 2 Sponsorship, angajatorul nu garanteaza ca va lua in calcul si aplicatii din afara UK .

#23
Bitter

Bitter

    MU!E PSD

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,300
  • Înscris: 29.07.2006

 L_Aura, on 07 decembrie 2012 - 18:38, said:

La orice oferta de job in UK undeva ca nota de subsol apare specificat : in cazul in care se pune problema unui Tier 2 Sponsorship, angajatorul nu garanteaza ca va lua in calcul si aplicatii din afara UK .

Si asta te impiedica pe tine sa aplici ?
Baniesc ca e vorba despre NHS nu ?

#24
lore_lai

lore_lai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.01.2013
Ansa Jobs = cea mai mare teapa, astept contactele voastre , sa ne unim cu totii si sa ii dam in judecata, ca astia rad de noi pe banii nostrii, eu una m-am bagat in rahat desi am verificat firma, nu am fost in cautarea unui loc de munca prin agentie, pana la escrocii asita, si uite ca i-am angajat si am luat si teapa,.

#25
cbh

cbh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2013
Se pare ca cei tepuiti de firma ANSA se inmultesc pe zi ce trece! Probabil ca ei nu au auzit "Unde-s multi, puterea creste!" . I-am rugat sa-mi returnez banii si uit toata tarasenia! Ma ignora insa in continuare, ca atare nu am ce face decat sa- i reclam la ANPC si sa depun plangere la politie!

#26
STEVEUK

STEVEUK

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.02.2013

 cbh, on 04 februarie 2013 - 15:43, said:

Se pare ca cei tepuiti de firma ANSA se inmultesc pe zi ce trece! Probabil ca ei nu au auzit "Unde-s multi, puterea creste!" . I-am rugat sa-mi returnez banii si uit toata tarasenia! Ma ignora insa in continuare, ca atare nu am ce face decat sa- i reclam la ANPC si sa depun plangere la politie!

Salut, spune-mi te rog pentru ce pozitie te contactasera ei, recent am fost si eu contactat de aceasta companie si vreau sa fac o comparatie de situatii. Multumesc

 lore_lai, on 23 ianuarie 2013 - 21:16, said:

Ansa Jobs = cea mai mare teapa, astept contactele voastre , sa ne unim cu totii si sa ii dam in judecata, ca astia rad de noi pe banii nostrii, eu una m-am bagat in rahat desi am verificat firma, nu am fost in cautarea unui loc de munca prin agentie, pana la escrocii asita, si uite ca i-am angajat si am luat si teapa,.

Buna Lore_lai,
Recent am fost contactat de aceeasi companie insa am si eu semnele mele de intrebare, mai exact anumite lucruri par prea frumoase sa fie adevarate, vreau sa stiu cu cine ai discutat tu de la ei si mai exact cum suna oferta lor, cum s-au desfasurat lucrurile si cat timp a trecut de la termenul comunicat de ei pentru a pleca la locul de munca si nu ti-au returnat banii.  Multumesc si astept raspunsul tau

#27
cbh

cbh

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.02.2013
Oameni buni!!!
Din pacate a trebuit sa suport o paguba consistenta -pentru mine- ca sa-mi pot da seama cum stau lucrurile cu ei. Nu va lasati inselati de dl. Butiurca- un om instruit si uns cu toate alifiile. Pacat ca nu-si foloseste talentele in mod constructiv si pica examenul de caracter!!!

#28
CristinaBadescu

CristinaBadescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.04.2013
Va multumesc frumos ca ati postat aceste lucruri!
Tocmai am fost sunata de catre acest individ, insa acum recruteaza oameni din Baia Mare. Daca nu erati voi, probabil as fi mers la interviu. Job-ul postat este urmatorul: http://www.emaramure....aspx?ID=51029. Mi-am mai luat asa o teapa... Asa ca multumesc inca o daca ca ati postat informatii pretioase!!!
Sper ca lumea sa fie din ce in ce mai constienta de existenta unor astfel de persoane si sa nu se lase inselate.

#29
iliedidi

iliedidi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2014
Nu te incurca cu Global Job Experience din Satu Mare,  e o mare teapa. Exista si o plangere penala ptr  activitatea super legala ce-o desfasoara.

#30
mirceaon

mirceaon

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.08.2011
N U DATI BANII PE PROSTII LUATI BOMBOANE LA COPII.Si eu am fost un fraier ce am dat banii la o firma de mediere din sibiu human resurces tot tepari ,nu mai dati banii inainte, e teapa cu toate firmele astea de cacao tepari ordinari.Va pun de luati bilete de avion va asteapta nimeni in anglia va mancati banii si apoi veniti cu coada intre picioare saraci lipiti acasa. o firma serioasa te duce pe banii lor si le dai comision si transport dupa prima luna de munca restu tapari si jigodii ,prelucrari dosare x frecat coada pisicii bla bla bla.M i am luat teapa si m am lecuit .A IA DIN SIBIU IS CU GERMANIA iti dau ce meserie zici ca vrei din gura si le dai banii si apoi m...e.Zic ca pleci in 10 zile si ura si la gara nu ti mai raspund la tel sau te mint.Sunt peste tot firme deastea de mediere SIBIU,MURES BRASOV SATU MARE GALATI,tot mai ingeniosi sa bage fraieri botu.Au acreditari ITM dar asta nu ti garanteaza ca te duc la munca si mai au contracte  BETONfacute de avocati destepti de nu i castigi in nici o instanta din lume .Asa ca reflectati si ziceti si la altii sa citeasca,chiar daca suntem cu foamea n gat si disperati ca n avem loc de munca

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate