Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19802 replies to this topic

#19549
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
La orange love este ceva, la oferte speciale altceva, care defapt si la orange love tot primul an este 11 lei

#19550
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
În pagina principală dai pe butonul Oferte și apoi derulezi în jos. Va apărea ce am pus eu mai înainte...

Edited by crislacor, 20 April 2023 - 21:48.


#19551
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 17.09.2010
Asa ii facuesem si eu abonament lui tata cu 11 lei ptr tv si internet prin fibra el avand ab la telefonie mobila dar ce sa vezi din noiembrie anul trecut au scumpit fiecare serviciul cu 1 euro adica 3 euro in plus și dacă o mai fac odată anul acesta ma întreb care e oferta lor de fapt ???? Le prevăd un exit rapid din romanica dacă continua în ritmul asta .

Edited by misanul, 20 April 2023 - 22:10.


#19552
devilzone

devilzone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.03.2018

View Postmisanul, on 20 aprilie 2023 - 22:04, said:

Asa ii facuesem si eu abonament lui tata cu 11 lei ptr tv si internet prin fibra el avand ab la telefonie mobila dar ce sa vezi din noiembrie anul trecut au scumpit fiecare serviciul cu 1 euro adica 3 euro in plus și dacă o mai fac odată anul acesta ma întreb care e oferta lor de fapt ???? Le prevăd un exit rapid din romanica dacă continua în ritmul asta .

Salut !

Pe de-o parte trebuie inteleasa aceasta majorare a serviciilor datorita inflatiei .
Adica totusi trebuie sa ne gandim ca e un Business si ca la orice business nu poti iesi pe pierdere,iar atata timp cat toate preturile s-au majorat ( lumina,gaz,alimente ) este de inteles si aici aceasta majorare .
In contractul semnat de tine este mentionat faptul ca se pot aduce modificari asupra contractului avand si tu un termen de 30 de zile de a denunta contractul unilateral .

Gandeste-te tu sa fi avut un Business,ai fi procedat la fel,logic,nu? Scopul tau este de a mentine business-ul si nu de a intra in faliment,si totodata aceste majorari impacteaza si in calitatea retelei,pentru a putea imbunatati reteaua e nevoie si de bani,iar preturile cum au crescut…..daca Orange ar fi ramas la fel nu s ar mai imbunatati nimic si nu s-ar mai baga bani in aparatura + pierderea pe care Orange ar putea sa o aibe ( pierdere economica - venituri mici ) .

#19553
nicupitea

nicupitea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,037
  • Înscris: 10.07.2011

View Postdevilzone, on 20 aprilie 2023 - 22:59, said:



Salut !

Pe de-o parte trebuie inteleasa aceasta majorare a serviciilor datorita inflatiei .
Adica totusi trebuie sa ne gandim ca e un Business si ca la orice business nu poti iesi pe pierdere,iar atata timp cat toate preturile s-au majorat ( lumina,gaz,alimente ) este de inteles si aici aceasta majorare .
In contractul semnat de tine este mentionat faptul ca se pot aduce modificari asupra contractului avand si tu un termen de 30 de zile de a denunta contractul unilateral .

Gandeste-te tu sa fi avut un Business,ai fi procedat la fel,logic,nu? Scopul tau este de a mentine business-ul si nu de a intra in faliment,si totodata aceste majorari impacteaza si in calitatea retelei,pentru a putea imbunatati reteaua e nevoie si de bani,iar preturile cum au crescut…..daca Orange ar fi ramas la fel nu s ar mai imbunatati nimic si nu s-ar mai baga bani in aparatura + pierderea pe care Orange ar putea sa o aibe ( pierdere economica - venituri mici ) .
Uite ca digi nu a majorat abonamentele de vre-o cativa ani buni si merge business-ul...Astia (fostul telepom) si telepom mobil sunt singuri care o data la jumatate de an majoreaza abonamentele.cu cate 1€ de serviciu.

#19554
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postdevilzone, on 20 aprilie 2023 - 22:59, said:

Salut !

Pe de-o parte trebuie inteleasa aceasta majorare a serviciilor datorita inflatiei .
Adica totusi trebuie sa ne gandim ca e un Business si ca la orice business nu poti iesi pe pierdere,iar atata timp cat toate preturile s-au majorat ( lumina,gaz,alimente ) este de inteles si aici aceasta majorare .
In contractul semnat de tine este mentionat faptul ca se pot aduce modificari asupra contractului avand si tu un termen de 30 de zile de a denunta contractul unilateral .

Gandeste-te tu sa fi avut un Business,ai fi procedat la fel,logic,nu? Scopul tau este de a mentine business-ul si nu de a intra in faliment,si totodata aceste majorari impacteaza si in calitatea retelei,pentru a putea imbunatati reteaua e nevoie si de bani,iar preturile cum au crescut…..daca Orange ar fi ramas la fel nu s ar mai imbunatati nimic si nu s-ar mai baga bani in aparatura + pierderea pe care Orange ar putea sa o aibe ( pierdere economica - venituri mici ) .
Bla, bla, bla...Posted Image
Nu poți să-mi ceri mie un euro în plus, cînd la unu' nou venit îi dai același serviciu la prețul vechi, fără mărire! Și nici cînd la cel care face garagață îi ceri mai puțin decît a avut, doar ca să nu plece din rețea! Unde e atunci „logica”?
Sînt niște nesimțiți ordinari și se bazează doar pe inerția majorității clienților, care fie nu văd, fie nu le pasă că tre' să dea un euro în plus. Puțini se gîndesc că un euro în plus de la ei (adică, ce-i aia 5 lei pe lună?) înseamnă milioane de euro pe lună pentru firmă! Și nu am scris Orange pentru că nu sînt singurii care se comportă așa...Posted Image
Am citit ieri că i-au prelungit contractu' lu' tanti aia venită din Moldova să ne conducă Orange-u'. Na, ce vrei mai mult, deținătorii de acțiuni de la Orange îs mulțumiți de ea, le-a adus bănuți frumoși în buzunare! Din punctul meu propriu de vedere, Orange a luat-o în jos EXACT de cînd a venit „beeep” asta! Dar eu vorbesc ca client, nu ca deținător de acțiuni...Posted Image

P.S. Scuze pentru derapaj, dar nu m-am putut abține!

#19555
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009

View Postbogdangelu, on 20 aprilie 2023 - 17:18, said:

Altfel arata la mine oferta,este pentru 2 ani.
Contract pe 2 ani nu înseamnă că prețul de 11 lei este pe toată perioada contractului. Prețul de 52 lei este tăiat asta pt mine înseamnă că prețul de 11 lei e valabil o perioada, după aceasta promoție prețul devine cel standard de 52 lei.

#19556
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 17.09.2010
La soție i-am portat un nr .de la orange La digi luna trecuta ...La orange plăteam 46 lei la digi plătesc 13 lei 18 luni și 6.50 6 luni și ma sunat un berbec de la orange ca să nu portez știți voi bla blabla când i-am spus cât plătesc la digi mia închis telefonul asa de ofuscat era tipul.

#19557
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007

View Poststiinta_craiova, on 21 aprilie 2023 - 08:21, said:

Contract pe 2 ani nu înseamnă că prețul de 11 lei este pe toată perioada contractului.
Legal dar și moral prețul este de 11 lei pe toata perioada contractului încheiat din ziua când l-ai semnat. Ai posibilitatea în termen de 30 zile de la data notificării despre modificarea condițiile contractului să-l denunți unilateral.

View Poststiinta_craiova, on 21 aprilie 2023 - 08:21, said:

Prețul de 52 lei este tăiat asta pt mine înseamnă că prețul de 11 lei e valabil o perioada, după aceasta promoție prețul devine cel standard de 52 lei.
Așa și ? După terminarea contractului încheiat renunți fără alte costuri și/sau penalizări la el și te orientezi spre altă promoție.

Edited by bogdangelu, 21 April 2023 - 11:59.


#19558
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Trebuie mentionat clar ce perioada pretul este 11 lei, iar in linkul ce l-am postat mai sus nu este specificat, ci doar la oferte speciale.

#19559
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,064
  • Înscris: 16.07.2007
Din link-ul postat de tine oferta se specifică clar că este pe 2 ani

Attached Files



#19560
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postcrislacor, on 20 aprilie 2023 - 21:47, said:

În pagina principală dai pe butonul Oferte și apoi derulezi în jos. Va apărea ce am pus eu mai înainte...

Tot 2 ani! Da' cu reducere pe 12 luni...:)

#19561
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009

View Postbogdangelu, on 21 aprilie 2023 - 14:57, said:

Din link-ul postat de tine oferta se specifică clar că este pe 2 ani
Dupa mine acolo scrie clar perioada contractului 2 ani, nu cat e valabila oferta de 11 lei. Intradevar nu reiese din poza aia cat e valabila oferta la 11 lei.

Iar aici iti spune clar e valabila in primele 12 luni

https://www.orange.ro/oferte-speciale

Edited by stiinta_craiova, 21 April 2023 - 16:22.


#19562
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007

View Postmisanul, on 21 aprilie 2023 - 10:46, said:

La soție i-am portat un nr .de la orange La digi luna trecuta ...La orange plăteam 46 lei la digi plătesc 13 lei 18 luni și 6.50 6 luni și ma sunat un berbec de la orange ca să nu portez știți voi bla blabla când i-am spus cât plătesc la digi mia închis telefonul asa de ofuscat era tipul.
nu înțeleg. Pe mine m-au sunat de la Orange si mi-au promis abonament de 5,5 euro nelimitat la tot(internet, voce,sms) plus 21 lei net si cablu.

#19563
stiinta_craiova

stiinta_craiova

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,165
  • Înscris: 31.08.2009
si eu am zis, am obtinut de la un smart 17(85lei) la fun 11 cu bonus net nelimitat la 5.5 (28 lei) euro pe 2 ani. cu o zi inainte ma sunase sa imi ofere fun 13 si i-am zis sa ma sune a2a zi. Iar  a2a zi stiam ce ii spun, ca ma portez la concurenta cu 5-6 euro si cand a auzit, imediat mi-a facut oferta de mai sus.

#19564
Proful

Proful

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,302
  • Înscris: 21.12.2007
Sunt curios ce internet si tv ai tu la 21 de lei, si cat timp platesti 21 de lei sa nu te trezesti dupa 12 luni cu 51 de lei

#19565
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007


View PostProful, on 21 aprilie 2023 - 17:53, said:

Sunt curios ce internet si tv ai tu la 21 de lei, si cat timp platesti 21 de lei sa nu te trezesti dupa 12 luni cu 51 de lei
12 lei vrut sa zic.nu știu ce să zic.nu am semnat cu ei încă

Edited by geo_fly, 21 April 2023 - 19:23.


#19566
costywinner

costywinner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 04.08.2011
Eu am in momentul de fata (obtinut la retentie)

Internet 1000
IPTV grila maxima ( fara nici o extraoptiune)
2 receivere IPTV
2 x abonamente FUN6 cu bonus net nelimitat.

55 lei /luna, oferta pe 2 ani

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate