Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19802 replies to this topic

#16975
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

View PostPololica, on 17 iulie 2020 - 15:10, said:

Ceva se intampla... Incep bonusurile si la abonamente. Inca nu-l activez, am inca o luna de nelimitat. Luna viitoare poate activez (in cazul in care nu mai nelimiteaza cu vreo plata de factura).
Era cazul si pentru Orange sa mai ofere si el bonusuri. Vodafone, arunca cu TB-uri in sus si-n jos de vreo 3 ani, cred.
Vad ca au inceput cu 50, apoi 100 si acum nelimitat. Nu m-as supara daca ar tine-o si ei asa de acum incolo :)

#16976
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Sa nu-si ingenucheze reteaua. As spera sa mai promoveze si ceva extraoptiuni de roaming (non-see) mai decente. 9E pentru 60 min sau 25 pentru 1GB si nu mai stiu cate minute mi se par cam ciudate. Nu zic sa le comercializeze, dar macar la fidelizare sa ofere ceva optiuni mai de Doamne-Ajuta.

PS: stiu ca avem gusturi diferite, dar nu consumam toti atat de mult net. Mie imi ajung 4-5GB pe luna (stiu, la altii nu ajung 100), dar parca ar fi binevenita si o varietate si pe alte optiuni. Pentru mine, 10.000 unitati (min/sms/MB) din care 1.000 in roaming non SEE ar fi ceva (bine, sa nu depaseasca 10-12E).

Legat de concurenta (e bine sa ne raportam si la ceilalti): am parasit barca acum 2 ani jumatate si oferisera sotiei 100 min/sms si 500 MB (parca) pe luna in roaming (erau inainte cu cateva luni de scoaterea taxarii).

Consider fidelizarea ca un lucru castigator pentru ambele parti: clientul, primeste ce vrea, furnizorul, pastreaza clientul. Nimeni nu cere marea cu sarea, dar sa faca studii pentru ce se vrea (din care sa elimine internetul, ca ala oricum toata lumea il vrea), dar si pe baza consumului (doar se vede lunar).

#16977
iozsi

iozsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 30.05.2008

View Posttomaciprian, on 17 iulie 2020 - 15:17, said:

Era cazul si pentru Orange sa mai ofere si el bonusuri.

Da, acum arata bine cronosul la abonament de 7 euro cu internet nelimitat Posted Image Sa vedem cat o tine, probabil doar perioada concediilor. E bine si asa.

[ https://i.imgur.com/zBXAhg6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://i.imgur.com/zBXAhg6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16978
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018
Eu cred că undeva pe anul viitor, spre final, va oferi și Orange internet nelimitat chiar sub 10 euro. Am eu așa un feeling. :D

#16979
iozsi

iozsi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 30.05.2008
Daca o sa fie asa, e cam tarziu, nu crezi?

#16980
Inginerul_

Inginerul_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,946
  • Înscris: 18.02.2018
De ce sa fie tarziu?

#16981
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

View Postiozsi, on 21 iulie 2020 - 17:13, said:

Daca o sa fie asa, e cam tarziu, nu crezi?

Pentru noi,da, pentru ei,nu, fiindcă trebuie să-și scoată si ei ceva pe moment din "investiția" asta cu netul nelimitat.

View PostInginerul_, on 21 iulie 2020 - 17:24, said:

De ce sa fie tarziu?
Fiindca unii ofera deja de ceva timp net nelimitat (ca nu au semnalul & vitezele Orange-ului, asta e partea a doua) cred ca la asta se referea cand a spus ca va fi cam tarziu.
Nu vezi că mai jos nu vor să ofere pe moment? Abia-abia oferă Smart 15 cu 30% reducere.

#16982
cox2013

cox2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.01.2013
dupa 3 luni de telefoane si discutii inutile pentru o prelungire de ab la portocalii .... azi am semnat portarea la rosii ..... s-a stricat portocala si mergem la rosie ...pare mai proaspata :)))

ps. de obicei in momentul in care faceai demersul de portare .... imediat suna telefonul si auzeai textu

"sa inebunesc daca pleci ...stai putin sa te vrajesc ... stai  ca am tot ce-ti trebuie .... aia cu care am vb pena acum de la noi erau mici ... eu sunt mare si tare si iti ofer si luna de pe cer" ...

dar azi ... nimic ... liniste totala :)))

sa inteleg ca nu ii mai intereseaza de nici un fel ....daca le pleaca abonatii tocmai la concurenta :)))

jalnic orange .... de ras

:))))))

#16983
tomaciprian

tomaciprian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 921
  • Înscris: 04.05.2018

View Postcox2013, on 24 iulie 2020 - 14:18, said:

dupa 3 luni de telefoane si discutii inutile pentru o prelungire de ab la portocalii .... azi am semnat portarea la rosii ..... s-a stricat portocala si mergem la rosie ...pare mai proaspata Posted Image))

ps. de obicei in momentul in care faceai demersul de portare .... imediat suna telefonul si auzeai textu

"sa inebunesc daca pleci ...stai putin sa te vrajesc ... stai  ca am tot ce-ti trebuie .... aia cu care am vb pena acum de la noi erau mici ... eu sunt mare si tare si iti ofer si luna de pe cer" ...

dar azi ... nimic ... liniste totala Posted Image))

sa inteleg ca nu ii mai intereseaza de nici un fel ....daca le pleaca abonatii tocmai la concurenta Posted Image))

jalnic orange .... de ras

Posted Image)))))
Si ce iti puteau oferi?
Iar tu ce doreai sa primesti?
Spune-ne si aceste amanunte.

#16984
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Or sa sune luni. Oricum, e aiurea: pleci fiindca e rau, dar pentru o mica reducere ești dispus sa treci peste si să fiți din nou prieteni...

#16985
cox2013

cox2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.01.2013

View Posttomaciprian, on 24 iulie 2020 - 14:37, said:

Si ce iti puteau oferi?
Iar tu ce doreai sa primesti?
Spune-ne si aceste amanunte.

in primul rand orange trebuie sa-si schimbe atitudinea... nu se poate ca atunci cand iti maresc ab cu 2 euro sa-ti impuna gen "pumn in gura".... iar cand ai nev de ei sa nu iti raspunda 3 luni...
in al doilea rand este penibil sa ne sunam si sa zicem ca nu se poate si dupa plecare imediat se poate ....
in al treilea rand sa-si instruiasca angajatii ca atunci cand iti rapund si iti cer datele personale si se conecteaza la contul tau sa se uite dracu in trecut la miscarile pe cont si sa vada ..... ce a facut ael client in decurs de 4-6 ani gen .... ce reduceri a avut ... de ce a avut acele reduceri ...cand le-a avut ... in ce cuantum le-a avut ca sa nu mai ajungem la situaita pumn in gura ... ma portez  .... ca sa ajungem iarasi pe pozitii de negiciere.

ca sa nu mai zis ca au un IDIOT ( si imi asum ce spun ) de sef de magazin in Mall Vitan care habar nu are pe ce lume traieste si care azi nu a vrut nici macar sa stea de vb despre o prelungire .

eu cred ca sunt deja prea multe ... mult prea multe motive sa pun capat acestei relatii PUMN IN GURA.

nu vreau sa particip la un astfel de afacere in care trebuie sa ii rupi picioarele celuilalt  ca sa afle ca existi.

View Postaddelin, on 24 iulie 2020 - 14:49, said:

Or sa sune luni. Oricum, e aiurea: pleci fiindca e rau, dar pentru o mica reducere ești dispus sa treci peste si să fiți din nou prieteni...

mai vedem .... nu exista "mica reducere"...Posted Image Posted Image Posted Image

Edited by cox2013, 24 July 2020 - 15:26.


#16986
cox2013

cox2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.01.2013

View Postcox2013, on 24 iulie 2020 - 14:18, said:

dupa 3 luni de telefoane si discutii inutile pentru o prelungire de ab la portocalii .... azi am semnat portarea la rosii ..... s-a stricat portocala si mergem la rosie ...pare mai proaspata Posted Image))

ps. de obicei in momentul in care faceai demersul de portare .... imediat suna telefonul si auzeai textu

"sa inebunesc daca pleci ...stai putin sa te vrajesc ... stai  ca am tot ce-ti trebuie .... aia cu care am vb pena acum de la noi erau mici ... eu sunt mare si tare si iti ofer si luna de pe cer" ...

dar azi ... nimic ... liniste totala Posted Image))

sa inteleg ca nu ii mai intereseaza de nici un fel ....daca le pleaca abonatii tocmai la concurenta Posted Image))

jalnic orange .... de ras

Posted Image)))))


nu trec 60 min si suna orange ....
suna si ma pune pe hold .... ascult muzica ... se inchide
sun inapoi si nimeresc o nefericita care imi spune "aaaa v-ati portat ...foarte bine " si INCHIDE TEL Posted Image Posted Image Posted Image
sun inapoi vb cu ea ii spun ca ii fac plangere si sa-mi faca transferul la un superior .... raspuns : nu avem posibilitatea Posted Image Posted Image Posted Image  inchide
sun la 300 sa ii fac o reclamatie si in timp ce ma plimbam la tel cu robotu ...suna unu nr privat .... raspund cine crezi ca era .... SUPERIORUL FRATE Posted Image Posted Image Posted Image

promisiuni ... ca ascult convorbirile ... ca o fi ... ca o patii Posted Image Posted Image Posted Image

dupa prima runda nici o contra oferta .... NIMIC .

hal de videlizare ....

ps. stiu ca orange sa citeste ce se scrie aici .... HAL DE RELATIE

Edited by cox2013, 24 July 2020 - 16:43.


#16987
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,085
  • Înscris: 04.10.2005
Dar pt cati banuti te milogesti? Sau pt cati gologani ii vrei sa fi bagat in seama?

#16988
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Ce contează pentru câți, sunt banii lui. Atitudinea celor de la orice firma de telecom lasă de dorit.

#16989
cox2013

cox2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 13.01.2013

View Postkhristian78, on 24 iulie 2020 - 21:50, said:

Dar pt cati banuti te milogesti? Sau pt cati gologani ii vrei sa fi bagat in seama?

"milogesti" ..... eu cred ca nu esti prea actualizat la ce insemana telecom azi si cum trebie sa lupti pentru fiecare nr pastrat in retea.

Iar daca citeai mai sus ai fi vazut ca nu exista "mica reducere" la mine ....
Deci daca habar nu ai pe ce lume traiesti .... STAI JOS NOTA 4... NE VEDEM LA TOAMNA

#16990
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,085
  • Înscris: 04.10.2005
Mda... Stau jos..."neactualizatul" de mine... Las premiantul de tine sa vorbeasca, ca in politica... vorba ta, nu stiu pe ce lume traiesc... asa-i... asta e Romania...
Pt 2 euro in plus se milogeste 3 luni... Dar se umfla, ca nu-i "bagat in seama"...😀
Hai, spor

Edited by khristian78, 26 July 2020 - 15:01.


#16991
manu-el

manu-el

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 25.01.2016
Intr-adevar, nu par sa doreasca clienti/abonamente noi. Am un abonament si as mai fi dorit unul de internet pt tableta. Am facut solicitarea in 22.07, nici un semn.

#16992
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Iar pe mine ma suna din săptămâna în săptămâna dacă doresc servicii noi :)))))

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate