Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19802 replies to this topic

#14581
necularobertctc

necularobertctc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.04.2014

View Postaltair_xms, on 07 martie 2019 - 20:31, said:

daca as primi si eu oferta asta as porta si eu un nr din reteaua Vodafone ...
Ceea ce a primit utilizatorul de mai sus este jalnic, pentru ca, unde-i cvadruplul de date? Daca lui ii ajung acei 5 GB .. + 2 pentru vechime, este fix treaba lui, dar mie nu-mi ajung nici 40+..

https://www.orange.r...oferta-portare/ cam astea sunt ofertele standard, poate, poti negocia, cu ce-i de la ofertare, pentru altceva mai bun, in functie de ceea ce cauti tu, mai intai, fa o cerere la Orange Helper sau pe chat-ul lor si te ajuta cineva cu asa ceva. La vodafone este jalnic ce se ofera mai nou.. Acel nelimitat la pass-uri, si streaming-ul video nu depaseste 480p, adica la un 720, cum este HD-ul, deja se blocheaza..

#14582
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Buna oferta. Fața de ce se oferea anul trecut la 5 euro...

#14583
silviubs

silviubs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 01.12.2009
Puteai sa faci cu 20 gb net, fara 2 luni gratis

#14584
altair_xms

altair_xms

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,282
  • Înscris: 29.10.2007

View Postnecularobertctc, on 07 martie 2019 - 21:06, said:

Ceea ce a primit utilizatorul de mai sus este jalnic, pentru ca, unde-i cvadruplul de date? Daca lui ii ajung acei 5 GB .. + 2 pentru vechime, este fix treaba lui, dar mie nu-mi ajung nici 40+..

https://www.orange.r...oferta-portare/ cam astea sunt ofertele standard, poate, poti negocia, cu ce-i de la ofertare, pentru altceva mai bun, in functie de ceea ce cauti tu, mai intai, fa o cerere la Orange Helper sau pe chat-ul lor si te ajuta cineva cu asa ceva. La vodafone este jalnic ce se ofera mai nou.. Acel nelimitat la pass-uri, si streaming-ul video nu depaseste 480p, adica la un 720, cum este HD-ul, deja se blocheaza..

am si eu un fix: nu dau un cent in plus peste 5eur (am fost client orange 15ani stiu ce vb, s-au calicit la 300mb ... apoi au sarit si cu telefonul dorit vazand ca am facut portarea)

#14585
necularobertctc

necularobertctc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.04.2014

View Postaltair_xms, on 08 martie 2019 - 15:27, said:


am si eu un fix: nu dau un cent in plus peste 5eur (am fost client orange 15ani stiu ce vb, s-au calicit la 300mb ... apoi au sarit si cu telefonul dorit vazand ca am facut portarea)

Eu sunt de 18+, si indrumat alte inca cateva zeci de persoane sa sune si sa refaca in prezenta mea abonamentul, vorbit si rugat frumos, totul este sa aiba mana libera de la sefi, sau ce-i de la marketing sa puna astfel de oferte in miscare, altfel.. ce interes au? S-au facut si abonamente fara niciun fel de contract, durata contractuala... am inteles ca au fost 1000-1500 de abo facute astfel, din cele vorbite cu respectivii consultanti. Nimeni nu are interesul sa isi piarda clientii, doar ca, uneori prinzi pe cineva in toane foarte proaste.. care n-are niciun chef de nimeni,  nu si-a atins targetul specific si nu vrea sa-ti dea clar si raspicat, iar alteori sunt incepatori care eu unul nu cred ca au acces la astfel de posibilitati, sa ofere la toata lumea.

#14586
danif

danif

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 13.01.2008

View Postnecularobertctc, on 07 martie 2019 - 21:06, said:

Ceea ce a primit utilizatorul de mai sus este jalnic, pentru ca, unde-i cvadruplul de date? Daca lui ii ajung acei 5 GB .. + 2 pentru vechime, ...
Te bagasi in seama ....
Daca persoana ce foloseste acel abonament renegociat nu foloseste mai mult de 2 maxim 3 GB de date lunar ... pentru ce sa nu fi beneficiat de reducerea de 10 Euro ?!?!
Doar ca sa poata spune ca are posibilitate de a folosi zeci de GB ???
A mai fost facuta pe acest thread recomandarea de a cantari cu atentie resursele de care aveti cu adevarat nevoie INAINTE de a face renegocierea abonamentelor cu cei de la retentie.
Jalnic ar fi fost sa nu beneficieze de gratuitatea oferita pt cele doua luni si sa scoata din buzunar 2 x 5 Euro pt ceva ce cu siguranta nu va folosi.

#14587
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Ieri am vorbit cu tipul care se ocupa de firma mea si mi-a recomandat o optiune super interesanta . 20 de euro pt trafic nelimitat 4G . Fiind baiatul cu care eu colaborez de mult timp mi-a si recomandat sa inchid optiunile curente si ies mai ieftin ca ce plateam inainte . Consum undeva la 150 de gb lunari eu :)) si cred ca as consuma mai mult daca as avea .

#14588
Mariust09

Mariust09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.07.2011
Salutare,

Revin si eu cu oferta primita la retentie si acceptata (prelungire pe 24)
- 2 abo Orange Me de 10 euro (nelimitat national, 6gb - 3gb in SEE) cu 2 telefoane Huawei Mate20 lite la pret de 70 ron bucata (ron, nu euro)
- 3 abo Orange Me Start de 5 euro - astea le-am prelungit pt membrii din familie, oricum erau de vreun an iesite din perioada contractuala, si nu se dorea cartela.

Miscarea am facut-o in ideea in care pot beneficia de Orange Family, mai exact de 50gb net si 500gb Cloud. Problema de care m-am lovit e ca pt Orange Family nu sunt eligibile abo de 5, deci am nevoie de un abo de minim 7 euro. Am intrebat specific pe consultant daca cu cele de 5 pot intra in oferta asta si a zis da. De aceea am acceptat. Acum cei din shop imi zic ca nu se poate.

Daca nu reusesc sa ma inteleg si sa ajung la o solutie, ma gandesc sa reziliez contractele. Dar am o intrebare: daca am deschis cutiile pt telefoane si am aplicat si folia de protectie, oare le vor mai primi inapoi? Sau trebuie sa fie in starea in care le-am primit? A trecut cineva prin asta?

Edited by Mariust09, 11 March 2019 - 08:53.


#14589
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011

View Postnecularobertctc, on 07 martie 2019 - 21:06, said:

...
dar mie nu-mi ajung nici 40+..
...

View PostSiraugustin, on 09 martie 2019 - 20:21, said:

...
Consum undeva la 150 de gb lunari eu Posted Image) si cred ca as consuma mai mult daca as avea .
...

Scuzați-mi indiscreția, dar sunt tare curios ce faceți de consumați așa mult trafic pe mobil? :)

#14590
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Descarcă torrente

#14591
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,485
  • Înscris: 29.10.2007
Sau fac teste de viteză :D

#14592
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Sau vede filme online.

#14593
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Filme pe un ecran de 5" (aproximativ 13 cm)? Cam da cu virgula. Serios, ecranul e prea mic si te cam chiorasti pe termen lung, nu mai spun ca e intr-un fel sa te uiti la filme cu zecile de minute.

On topic: abonamente fara minute internationale (din alea pe mobil) se ofera? Mai am pana imi expira, dar poate are cineva informatii.

#14594
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Cine a zis că se uită pe ecranul telefonului la filme? Conectează telefonul la televizor sau la video proiector. Sau poate la casca virtuala,mai știi ce face omul cu telefonul lui...

Edited by popascu, 11 March 2019 - 17:20.


#14595
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Hotspot? ;)

#14596
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Sau 😂

#14597
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 01.03.2010
Îmi cer scuze ca intervin, in legătura cu 150 gb ai domului consumați, exista o cutie cu 3 antene care se bagă un fir de net sau o cartela și “dă” net .
Se numește wireless

#14598
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Fac absolut tot pe telefon si rar ma conectez la wireless pt ca imi reseteaza niste setari la vreo 3 aplicatii cu care lucrez . Fiecare face ce vrea pe banii lui consider eu, doar am adus in discutie ceva folositor pentru mine si probabil altii . Cred ca 20€ pt nelimitat 4g fara limita viteza, e super, in conditiile in care inainte plateam 20 de euro pe abonament fix cu 150 gb pt birou .

Pentru colegul Marius: pe juridica daca ai 3 abonamente si unul e me start, primesti 2 euro reducere la cel me start . Deci teoretic poti face un me start 8 si sa fie redus la 6 euro, merita intrebat .

Edited by Siraugustin, 14 March 2019 - 10:36.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate