Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
WTF !Comunicare cu animale mo...

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita
 Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC
 Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA
 Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...

salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€
 

rds targoviste

- - - - -
  • Please log in to reply
472 replies to this topic

#19
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Da, da se aplica ca vor sa se bage peste concurenta. E logic :)

#20
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.06.2007
salut
dintre softex,next-gen si RDS ce firma de internet ati alege?
momentan am UPC si as vrea sa scap de ei

#21
cosmin_targoviste

cosmin_targoviste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.12.2007
Momentan iNetul e cel mai bun din oras, dar personal cred ca RDS o sa fie cel mai bun peste o perioada scurta de timp.

Se merita sa renunti la televiziunea de la UPC pentru cea de la RDS?

#22
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 22.06.2007
nu la televiziunea ma refeream,la internet

#23
Crysis

Crysis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.06.2007

View Postcosmin_targoviste, on 18th November 2009, 11:27, said:

Momentan iNetul e cel mai bun din oras, dar personal cred ca RDS o sa fie cel mai bun peste o perioada scurta de timp.

Se merita sa renunti la televiziunea de la UPC pentru cea de la RDS?
Da,se merita sa treci de la televiziune UPC la televiziune RDS deoarece, are un pret mai mic si din cate am auzit se vad foarte bine canalele. Si apropo ma faci sa rad,INet e cel mai slab internet din Targoviste!

#24
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007
Salutare!
Eu sunt Lucian I. cel despre care spunea un user mai sus ca sunt de treaba(mersi apropo). :)
Pentru contracte oriunde in Targoviste la RDS-RCS ma puteti contacta.
Deocamdata RDS nu instaleaza decat la bloc; pe viitor si la case dar momentan nu.
Pt. grila de programe mergeti aici http://www.rcs-rds.r...de-2/promo.html. Pe langa acelea vor mai fii si cele locale, in total aprox 65. Si nu cred ca mai e nevoie sa zic, dar tot o s-o fac: RDS are GSPtv si DIGISPORT, in exclusivitate.
Pt internet exista 2 pachete pt Targoviste, momentan.:
- la max 30 mbps - 28 lei
- la max 50 mbps - 39 lei
Netul l-am testat personal si merge foarte bine. Este pe fibra optica pana in scara blocului, la cutie, iar de acolo pe utp. Un mare avantaj este faptul ca infrastructura nu poate fii afectata de intemperii (fulgere de ex.); dupa cum bine stiti fibra nu conduce curent iar cablul utp, care este conductor de curent, se afla in intregime in interiorul scarii.
Un alt avantaj la RDS este telefonia (fixa si mobila), care este gratuita si bonus. Pe viitor cand mai multa lume va trece la RDS se va vorbi absolut gratuit la telefon.

Daca aveti nevoie de lamuriri sau doriti sa incheiati un contract va rog sa ma contactati.

Edited by Lucio, 18 November 2009 - 19:19.


#25
necko

necko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.12.2005
Salut,

La un moment dat am vorbit la telefon in legatura cu o eventuala cablare a blocurilor situate in cartierul ANL-Sagricom. Atunci mi-ai spus ca nu este momentan in plan. Au aparut elemente noi in legatura cu acest subiect?

In alta ordine de idei, in Tirgoviste vor fi disponibile serviciile de Iptv, care acum sunt in teste la nivelul tarii? Sunt cateva idei exprimate legat de calitatea acestui serviciu, care, dupa cum spuneam, momentan este in teste. Concluziile sunt favorabile. :coolspeak:

Multumesc.

#26
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Sa se faca distinctie intre disponibilitatea serviciului si disponibilitatea echipamentelor, ceva foarte drag la RDS, dar ii intelegem :D
Io zic RDS va face transporta stream-urile IPTV prin inelul de FO la nivel national, singura conditie fiind reteaua GPON pe last-mile, adica pana la client in casa/scara.
Pana atunci scanati cablu tv cu un tv LCD cu tuner DVB-C incorporat pentru 64 canale digitale FTA :)

#27
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View PostLucio, on 18th November 2009, 19:18, said:

Salutare!
Eu sunt Lucian I. cel despre care spunea un user mai sus ca sunt de treaba(mersi apropo). :)
Pentru contracte oriunde in Targoviste la RDS-RCS ma puteti contacta.
Deocamdata RDS nu instaleaza decat la bloc; pe viitor si la case dar momentan nu.
Pt. grila de programe mergeti aici http://www.rcs-rds.r...de-2/promo.html. Pe langa acelea vor mai fii si cele locale, in total aprox 65. Si nu cred ca mai e nevoie sa zic, dar tot o s-o fac: RDS are GSPtv si DIGISPORT, in exclusivitate.
Pt internet exista 2 pachete pt Targoviste, momentan.:
- la max 30 mbps - 28 lei
- la max 50 mbps - 39 lei
Netul l-am testat personal si merge foarte bine. Este pe fibra optica pana in scara blocului, la cutie, iar de acolo pe utp. Un mare avantaj este faptul ca infrastructura nu poate fii afectata de intemperii (fulgere de ex.); dupa cum bine stiti fibra nu conduce curent iar cablul utp, care este conductor de curent, se afla in intregime in interiorul scarii.
Un alt avantaj la RDS este telefonia (fixa si mobila), care este gratuita si bonus. Pe viitor cand mai multa lume va trece la RDS se va vorbi absolut gratuit la telefon.

Daca aveti nevoie de lamuriri sau doriti sa incheiati un contract va rog sa ma contactati.



1. Hai nu ma innebuni si eu de ce nu am fibra in scara la mine si e un ftp in locul ei pe afara? Adevarul este ca e o fibra la cateva scari, nu la fiecare scara.

2. Esti cam in urma cu oferta, abonamentele la internet sunt de 50 si 100 Mb in internet si oriunde mai vrei tu pe download bineinteles.

Edited by diZy, 18 November 2009 - 19:53.


#28
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006

View PostdiZy, on 18th November 2009, 19:52, said:

1. Hai nu ma innebuni si eu de ce nu am fibra in scara la mine si e un ftp in locul ei pe afara? Adevarul este ca e o fibra la cateva scari, nu la fiecare scara.

Asa cum spui tu este in locurile unde nu s-a modernizat reteaua, asa era peste tot inainte, dar in cea mai mare parte au dus cate o fibra in fiecare scara si au implementat GPON! Citeste aici pentru a te lamuri http://forum.softped...howtopic=431858

#29
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Eu nu ma informez de pe forumuri si reteaua e destul de noua aici fara gpon, dar e noua are 1 an si cateva luni. Vom vedea daca se trage fibra atunci cand vine si gpon.

Edited by diZy, 18 November 2009 - 20:44.


#30
cosmin_targoviste

cosmin_targoviste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.12.2007

View PostCrysis, on 18th November 2009, 18:46, said:

Da,se merita sa treci de la televiziune UPC la televiziune RDS deoarece, are un pret mai mic si din cate am auzit se vad foarte bine canalele. Si apropo ma faci sa rad,INet e cel mai slab internet din Targoviste!

Parerea ta...Descarc cu 6-7 mb pe secunda constant si pica rar. Nu mi se pare deloc slab.

#31
tonee

tonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 742
  • Înscris: 30.06.2006

View PostdiZy, on 18th November 2009, 20:43, said:

Eu nu ma informez de pe forumuri si reteaua e destul de noua aici fara gpon, dar e noua are 1 an si cateva luni. Vom vedea daca se trage fibra atunci cand vine si gpon.


Poi prin Oradea s-a inceput cu introducerea GPON de prin martie anul acesta!...deci in cazul asta reteaua ta e veche daca e de un an si ceva!  :P
Sigur vor trage fibra atunci cand vor pune GPON...pt ca altfel nu se poate.

#32
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007
in TGV este fibra la fiecare scara!
si dizy, eu lucrez la RDS si stiu ce contracte fac, nu imi spune tu mie ce si cum....ceea ce am spus eu este valabil pt Targoviste la momentul actual!


cat despre dezvoltarea infrastructurii in afara orasului nimic nou. doar in oras deocamdata. despre IPTV eu nu am auzit nimic dar o sa ma interesez si revin cu un post

Edited by Lucio, 18 November 2009 - 21:50.


#33
necko

necko

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 04.12.2005

View PostLucio, on 18th November 2009, 22:35, said:

...

cat despre dezvoltarea infrastructurii in afara orasului nimic nou. doar in oras deocamdata. despre IPTV eu nu am auzit nimic dar o sa ma interesez si revin cu un post

Multumesc.

#34
devilus

devilus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 06.04.2006

View PostLucio, on 18th November 2009, 22:35, said:

in TGV este fibra la fiecare scara!
si dizy, eu lucrez la RDS si stiu ce contracte fac, nu imi spune tu mie ce si cum....ceea ce am spus eu este valabil pt Targoviste la momentul actual!


cat despre dezvoltarea infrastructurii in afara orasului nimic nou. doar in oras deocamdata. despre IPTV eu nu am auzit nimic dar o sa ma interesez si revin cu un post

In m2 la case e posibila conectarea?

#35
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007
imi pare rau devilus, la case nu se instaleaza. nu sunt in masura sa iti spun de ce nu; probabil ca sunt costurile de cablare prea mari pt un singur contract posibil, fata de blocuri unde sunt 15-20 posibile si 3-4 sigure daca nu mai mult. daca ai timp treci pe la sediu si vorbeste cu cineva de acolo poate poti rezolva ceva daca vrei neaparat sa iti bagi RDS.
Numai bine!

#36
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006

View Posttonee, on 18th November 2009, 21:25, said:

Poi prin Oradea s-a inceput cu introducerea GPON de prin martie anul acesta!...deci in cazul asta reteaua ta e veche daca e de un an si ceva!  :P
Sigur vor trage fibra atunci cand vor pune GPON...pt ca altfel nu se poate.
Explica-mi si mie de ce nu se poate altfel? Si te rog explica in termeni tehnologici ca ma pricep la retelistica cat de cat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate