Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Alcatel OT-800 One Touch Tribe

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Primul Alcatel cu tastatura qwerty :)

Daca va avea un pret accesibil , nu vad de ce nu ar avea succes ...

Specificatii complete aici : http://mobile.softpe...uch-Tribe.shtml

[ http://mobile.softpedia.com/images/phones/3076_2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://mobile.softpedia.com/images/phones/3076_4.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
teekaz

teekaz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.04.2007
Salut

La orange in shop online este de vreo 2 saptamani cu 46 euro, la competitie cu un LG GW similar, unde il bate ? pai memorie interna mai mare Alcatel vs. LG, cu 5 Mb, la timpul de stand-by, 9 ore OTE vs. LG (5 ore), si inca vreo 2 chestiii este interesant ca scot entry-level cu QWERTY, daca mai adauga si un wi-fi, s-a scos multa lume, nu am nevoie de foto

#3
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Da , multi dintre noi nu prea mai avem nevoie de camere foto la mobil in ultima vreme :) Din pacate acest model nu are wi-fi,poate va iesi pe viitor un astfel de Alcatel.

Aveti aici un clip de prezentare cu acest telefon : Alcatel OT 800

#4
shobi

shobi

    dabãl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
a incercat cineva/are cineva telefonul asta?

#5
26WRC

26WRC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.06.2008
doar 16h de stand by???

#6
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Unde ai vazut asta ?

Amperage: 850 mAh
Standby time: GSM: 450 h

#7
26WRC

26WRC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 13.06.2008

View PostAdiFCD, on 24th December 2009, 21:16, said:

Unde ai vazut asta ?

Amperage: 850 mAh
Standby time: GSM: 450 h

pe siteul orange la caracteristici, aici https://www.orange.r...e/alcatel-ot800

#8
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Evident , e o greseala ;) Se intampla si la case mai mari .

#9
UDP_fifa

UDP_fifa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 14.01.2007
a butonat careva telefonul mai multicel ? sa ne dea o parere fundamentata  ??? astept :D  sau asteptam

Edited by UDP_fifa, 29 December 2009 - 16:20.


#10
LORD OF DEATH

LORD OF DEATH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.12.2005
Salutare

  In legatura cu telefonul , vreau sa spun ca sunt multumit de el , dar sunt dezamagit de o singura problema , desi pe internet am vazut ca poate recunoaste fisiere in format PPT, Word, PDF, etc vreau sa spun ca  nu recunoaste nici un fisier de genul din care se mentioneaza pe net ( sau s-ar putea ca eu sa nu stiu inca sa-l folosesc ,desi ca si proba am inserat in el atat fisiere in Pdf, word, xml )

#11
xxxstar

xxxstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2008
Salut.

Am vazut cateva review-uri de youtube si chiar imi doresc acest tel!

Din pacate nu prea se gaseste sau daca se gaseste sunt codate orange... pt eventuala achizitie in viitorul apropiat, stie cineva un service gsm care deblocheaza OT 800??

Multuemsc anticipat!

Edited by xxxstar, 05 January 2010 - 10:43.


#12
xxxstar

xxxstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2008
Am cumparat de la orange si l-am decodat cu 40 lei ;)

Tel e super si merge brici, sunt f multumit de el!

#13
xxxstar

xxxstar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 27.08.2008
Am cumparat de la orange si l-am decodat cu 40 lei ;)

Tel e super si merge brici, sunt f multumit de el!

#14
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Alte pareri? Vreau sa iau si eu unul luna viitoare, este perfect pentru ce-mi trebuie mie....Totusi, cat tine bateria in stby -  ati intalnit probleme, bug-uri...etc , cum este sunetul la convorbire...etc... care aveti ot800 dati mai multe detalii.
Multumesc.

#15
paul_v3x

paul_v3x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 10.03.2007
Salutare . Am Alcatel OT 800 de vreo 2-3 luni,vreau sa spun ca e cel mai bun telefon pe care l-am avut.Bateria in stand-by tine cam 3-4 zile.Ce m-a impresionat cand l-am scos din cutie e greutatea,e super usor fata de un Nokia E73 de exemplu.Meniul,albumul media,player-ul de muzica,toate merg ft. repede.Ce nu-mi place e mufa mini usb,pentru ca nu pot pune orice fel de casti,exista adaptor din mini usb in 3.5 jack,dar nu am incercat cu asa ceva.Ah da,si muzica in casti se aude ft. incet,poate o fi din casti desi din proprie experienta cu un V3X,"problema" era din software,deci daca stiti care remedia chestia asta va rog sa ma ajutati.Credeti-ma,la pretul care il are si functiile si aplicatiile pe care le are e un raport ft. ft. bun.Numai bine

#16
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Am si eu unul din decembrie 2009.

Plusuri:
- pretul
- ecranul mare
- meniul rapid si interfata prietenoasa
- mediaplayer-ul cu optiuni destule
- camera foto destul capabila pt un telefon de aceasta clasa (eu i-am scos camera din motive obiective)
- sunetul in difuzor este destul de puternic.
- multitask-ing
- posibilitatea de upgrade de soft (nu am observat nimic schimbat la upgradare)

Minusuri:
- browserul are literele mici, nu am reusit sa schimb dimensiunea, iar marcajele se ingroasa si sunt greu vizibile (eu il folosesc foarte mult pe net)
- imi cade des conexiunea
- agenda este cam simpla nu are mai multe campuri pt numere de telefoane de acelasi tip, etc
- player-ul video, in functie de dimensiunea fisierului, sare la Fast Forward proportional (la un film mp4 de 300MB sare cate 4 minute, la un clip de cativa mega merge si din secunda in secunda)
- bateria nu ma tine mai mult de 2-3 zile, dar il butonez zilnic pe net
- aplicatiile java, cam putine compatibile, au probleme cu tastatura Qwerty, Opera 5 nu prea merge.

#17
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Mi-am dat si eu comanda, zilele urmatoare trebuie sa ajunga.O sa revin cu impresii dupa ce-l folosesc putin - oricum, din parerile utilizatorilor pare un telefon destul de reusit, fara probleme mari de fiabilitate.

#18
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,113
  • Înscris: 29.06.2005
Am revenit cu impresii. Telefonul se misca foarte bine, este destul de personalizabil.Navigarea pe internet este buna, paginile sunt accesate rapid (pentru un telefon fara 3g), nici un fel de problema legata de logare pe mailuri.Suna FOARTE tare , deasemenea muzica(pentru cine asculta) se aude foarte placut, difuzorul cred ca este optimizat pentru o gama mai larga de frecvente.Display-ul e de calitate f buna, se vede excelent, se vede bine chiar si in bataia soarelui.Bateria pare a avea viata lunga, i-am facut prima incarcare pe 8.04 si acum nu s-a descarcat decat 1/3 cu toate ca l-am butonat, am ascultat muzica, am accesat internetul.
Sunetul in casca este foarte puternic, telefonul poate fi folosit ,cred, fara probleme chiar si in cel mai zgomotos mediu - totusi vocea interlocutorului se aude cu o nuanta metalica; insa clar fara distorsiuni.
Constructia, in ciuda plasticului care pare ieftin, este foarte buna, fara jocuri, fara scartaieli ; partea din spate e dintr-un plastic cauciucat, deci se tine bine in mana.Tastatura se foloseste foarte usor si rapid.Semnalul EXCELENT - vreau sa zic ca intr-o zona in care nokia 1208, motorolaU6 si alte telefoane aveau 1-2 liniute, la alcatel am semnal aproape full.

Un minus ar fi faptul ca n-am gasit posibilitatea de-a seta o modalitate de-a afisa ceasul mai mare(cu caractere mai mari) eventual de-a modifica pozitia acestuia.

In cele 3 zile de butonat la el pot sa zic ca este cel mai bun telefon pe care l-am avut pana acum(si am trecut prin destule marci si modele) din punct de vedere al performantelor GSM, calitatilor audio, calitatea constructiei si a dotarilor UTILIZABILE zi de zi raportate la pret.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate