Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Creative Inspire P5800 vs Genius SW-5.1 3000

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
Care credeti ca e mai bun:

http://www.pcfun.ro/...0-creative-labs




sau





http://www.pcfun.ro/...5-1-3000-genius

din cate observ acest genius are mai mult cu 3 W dar pretu intre acel creative si acest genius.. nu se compara.. merita 3 W 50 ron??

Daca stiti alta combinatie mai puternica pana in 2 milioane ( in jur la 150) va rog sa postati:D

#2
cosmin_17

cosmin_17

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,251
  • Înscris: 01.06.2007

View Postblack1990, on 6th November 2009, 18:35, said:

Sistem de asta am si eu,faza e ca il am de 2 ani si tot 200 ron am dat pe el,se gaseste si mai ieftin daca e sa cauti. Oricum dintre cele 2 as merge pe Creative Labs Inspire ca se descurca mult mai bine decat Genius.

#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
la sistemele astea watii sunt valabili doar in cadrul unei marci. adica watti genius, watti logitec, wati domotec etc.
deci sunt buni daca vrei sa compari puterea a 2 modele facute de acelasi producator dar total irelevanti daca conpari 2 producatori pt ca toti mint si nu a stat nimeni sa verfice cine minte mai mult si cine mai putin.

#4
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View Postundercoverbrother, on 6th November 2009, 18:03, said:

la sistemele astea watii sunt valabili doar in cadrul unei marci. adica watti genius, watti logitec, wati domotec etc.
deci sunt buni daca vrei sa compari puterea a 2 modele facute de acelasi producator dar total irelevanti daca conpari 2 producatori pt ca toti mint si nu a stat nimeni sa verfice cine minte mai mult si cine mai putin.

m-ai bagat in ceata:)) zi pe care ai merge;D?

#5
edydear21

edydear21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2008
cumpara-ti creative, daca vrei boxe de calculator. am testat un sistem aproape identic cu cel din link, si chiar nu am avut motive de critica, nici in privinta puterii, nici in ceea ce priveste calitatea sunetului. poti sa-ti cumperi genius daca ai nevoie de o tastatura sau un mouse, dar nu boxe ! si apropo, nu te mai gandi la cei 3 w teoretici. sunt 95% sigur ca sistemul de la creative scoate mai multi w decat genius-ul.  din punctul meu de vedere, alegerea e clara.

Edited by edydear21, 06 November 2009 - 19:32.


#6
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008
Care e diferenta intre creative ala p5800 si t6100 ( http://www.pcfun.ro/...0-creative-labs )

4 w? si pret inca 1 milion:O

#7
makanake_17

makanake_17

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 12.11.2008
genius'u la-m ascultat si eu, se aude destul de ok...

#8
edydear21

edydear21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2008
nu cred ca merita banii modelul mai scump. o explicatie destul de probabila e ca sistemul mai scump e model mai nou, de aceea si pretul. mergi pe sistemul ala la 150, nu o sa-ti para rau.

#9
black1990

black1990

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,290
  • Înscris: 09.04.2008

View Postedydear21, on 6th November 2009, 19:43, said:

nu cred ca merita banii modelul mai scump. o explicatie destul de probabila e ca sistemul mai scump e model mai nou, de aceea si pretul. mergi pe sistemul ala la 150, nu o sa-ti para rau.

ahamz.. ms cel creative labs p5800 .. de 1 milion jumate..?

#10
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
ala mai scump are si dif de inalte.
cauta creative ca primul dar cu dif de inalte pe satelitii fata daca se mai face. se aude bine pt un sistem de pc.

nu stiu daca se mai fabrica. de t5900 e vb.

#11
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008
mai demult, prin vacanta de vara am avut ocazia sa ascult un sistem 2.1 Altec Lansing. La sateliti era cam praf, dar avea un bas care-ti zguduia creierii, si pe mediadot.ro costa doar 80ron. Din asta eu unul am invatat ca nu numai sistemele scumpe sunt bune. Mergi pe Creative, nu merita sa dai inca 50ron pe celalalt.

#12
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
pai daca avea satelitii praf cum era bun?
ca subwooferul e boxa ajutatoare (ca sa zic asa) care reda cateva note muzicale (de la 20, hai 30 de de hz alea mai obosite pana pe la 50-60 de hz), nu principala cum sunt satelitii care trebuie sa redea cea mai mare parte a spectrului audio (de la 50 hz, sau hai sa zicem 80 ca-s mici si obositi pana la macar 18.000 de Hz).

Edited by undercoverbrother, 06 November 2009 - 23:33.


#13
-FloW-

-FloW-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.09.2008
erau "mai praf"...adica aveau doar 3W RMS fiecare, iar subwooferul era de vreo 10W dar suna de mult mai mult ;) ...nu stiu cum sa ma exprim mai corect...hai ca o dam in off-topic degeaba ;)

#14
sthelystu

sthelystu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 09.01.2007
Am si eu un Creative Inspire T6100 de curand si as dori sa stiu cum pot sa mai "tai" din bas. Butonul de bas din spatele wooferului este dat la minim dar pentru camera mea mica este prea puternic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate