Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

4 modele Acer,1-Assus,1-Toshiba...ce sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#19
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007

View Postiuli84, on 8th November 2009, 22:04, said:

NVidia GeForce GT 220M 1 GB, este mai performanta, are 128 biti fata de 64 biti a lui Ati HD4570, are 512 MB memorie in plus, e un fel de 9600GT.
P.S: Eu o sa iau zilele astea ASUS si iti zic mai exact cum se comporta.


Salut,iti cumperi exact Asus-ul de mai sus,K61ic?Sa imi zici te rog cum e cu garantia pentru ca cei de la Metro i-au zis prietenului meu ca i da 1 an garantie oferita de catre Metro.
Mersi si astept impresiile tale in caz ca iti cumperi acest model.Bafta

Edited by aysmen, 08 November 2009 - 22:30.


#20
iuli84

iuli84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.10.2008
Acum am ajuns cu el acasa, mi-au zis ca doi ani garantie acordata la majoritatea produselor ASUS(intra si laptopul aici) si la unele produse ASUS chiar 3 ani, asa mi-au zis, acuma sincer nici nu m-am uitat pe acte detaliat. O sa ma mai uit maine, acuma tocmai pregatesc windows 7 pt.instalare.
Vreau sa zic ca laptopul arata impecabil, este tzapan, nu scartaie din incheieturi, i-am dat rumul un pic in DOS, este silentios, trebuie sa lipesc urechea de el ca sa aud coolerul.
Placa video este de Nvidia 1GB/128 biti/CUDA(ce o fi si CUDA, tb.sa ma documentez :D)
Ce vreau sa zic este ca la mine in oras aveau 2 bucati pe raft sambata, acuma mai era unul, ultimul, asa ca mergi la cumparaturi ca numai prinzi.(vezi ca produsul nu il gasesti expus, este sigilat,in vitrina de jos, asa era la ambele magazine metro din Constanta cel putin)
O sa mai revin cu detalii, ce si cum ruleaza, ca deocamdata este doar cu DOS-ul pe el.

#21
aysmen

aysmen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 02.08.2007
Mersi mult pt info.Astept primele impresii maine.Tot de la metro l-ai luat si tu nu?Multa bafta

#22
Hordy

Hordy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,091
  • Înscris: 03.02.2007
Bună alegere asusul. Acerurile sunt produse exact în China. Stau prost la partea de răcire, se încing foarte tare și pică foarte repede. Toshiba nu mai e ce era cândva, laptopurile stau prost la partea de placă video. Majoritatea se defectează pe partea asta. Asusul e ok, stă prost doar la partea de design chestie care nu e prea esențială.
Să ai baftă de el.

P.S. toshiba e bună, dar la baterii

#23
iuli84

iuli84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.10.2008
Din metro este luat laptopul. Am instalat aseara windows 7, a mers din prima, mi-a gasit sunetul, reteaua, eu am mai instalat doar placa video si ceva utilitare. Nu am avut la indemana decat nfs undercover, acesta ruleaza perfect cu toate detaliile la maxim, in timpul jocului am inceput sa aud coolerul de la placa video, apoi cand am iesit a revenit la normal, il iau ca pe un semn bun de racire. Dupa tre ore de utilizare plus jucat, laptopul era un pic caldut pe dedesupt, in nici un caz nu frigea.
Eu unul il recomand avand in vedere raportul dintre pret/performante si chiar dizain.Uite si o scurta prezentare chiar daca e alt procesor parca e acelasi laptop, placa de baza, serie de baza ...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fGnF4KEgxDU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by iuli84, 10 November 2009 - 21:12.


#24
alinrotaru2006

alinrotaru2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.12.2006
iuli84, imi poti spune daca ruleaza filme fullhd ?  Si cu  bateria cum sta ?

#25
iuli84

iuli84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.10.2008
Ai ca nu am mai intrat ieri pe aici, iti zic ca bateria tine aproximativ 2 ore, navigat pe internet, muzica, jocuri. Nu am incercat full hd ca si filme, dar nu imi fac probleme, sunt multe placi integrate care pot sa faca asta, asa ca, cu cea dedicata de pe laptopul asta nici nu incape la indoiala posibilitatea de a rula filme full hd. Am instalat inca 2 jocuri "NFS SHIFT" si "Call of Duty Modern Warfare 2 SP" ambele ruland cu detaliile la maxime, chiar nu am nici o obiectie.

Edited by iuli84, 13 November 2009 - 20:12.


#26
Anamariaaa

Anamariaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.11.2009
iuli84 si eu doresc sa imi cumpar acel laptop Asus k61ic din metro, dar momentan nu il au pe stoc si trebuie sa astept. Am fost si eu impresionata de configuratie, raportul calitate/pret m-a convins sa il cumpar dar sunt un pic indoita de garantie :|. Pana la urma garantia este de doar un an? Daca imi poti da mai multe detalii despre laptop as fi foarte multumita.  :D

#27
scorpio74

scorpio74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 07.11.2009

View PostAnamariaaa, on 14th November 2009, 15:56, said:

iuli84 si eu doresc sa imi cumpar acel laptop Asus k61ic din metro, dar momentan nu il au pe stoc si trebuie sa astept. Am fost si eu impresionata de configuratie, raportul calitate/pret m-a convins sa il cumpar dar sunt un pic indoita de garantie :|. Pana la urma garantia este de doar un an? Daca imi poti da mai multe detalii despre laptop as fi foarte multumita.  :D

Am luat si eu acelasi model din Metro Militari,Bucuresti si dupa ce mi-au dat garantia am sunat la nr de telefon de pe certificatul de garantie. Mi-au confirmat ca e 2 ani garantia,cu toate ca in Metro era afisat doar 1 an.
Incearca sa suni la Metro mai des,pt ca mi-au spus ca s-au dat repede si nu au primit decat cateva buc.
Succes!

Edited by scorpio74, 14 November 2009 - 19:42.


#28
iuli84

iuli84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.10.2008
Mai luatil ca e bun, acuma tocmai stau cu el in brate si va tastez. Daca ar fi sa am vreo nemultumire legat de el, ar fi bateria care tine sub 2 ore daca incepi sa il exploatezi in jocuri, multimedia. Oricum in banii astia eu nu am gasit ceva mai bun, de aceea il propun la best buy 2500 ron pana o aparea ceva mai bun.
Repet laptopul are 2 ani garantie, este lipit pe el si actibild in care se specifica garantia :).
Ce vroiam sa mai zic, pentru initiatorul topicului, sau oricare alta persoana care vrea in momentul de fata un laptop, este vorba de un Lenovo, tot la metro, are procesor t6600 si placa video foarte decenta si dedicata g 210m+router asus cadou pret aprox.2400 lei, ar fi fost o a doua varianta de laptop care pe mine m-a incantat. Cercetati si nu ezitati, poate in urmatoarea oferta nu vor mai fi disponibile.
Succes si intrebati orice detaliu care va intereseaza.

Edited by iuli84, 15 November 2009 - 00:06.


#29
alinrotaru2006

alinrotaru2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.12.2006
si daca ai naviga doar pe net si ceva muzica , poate un film cat ar tine?

#30
iuli84

iuli84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.10.2008
Maxim doua ore jumate in modul power save pe windows 7 pentru navigat pe net, daca pun  vre un film de aproapte 2 ore, pot avea surprize sa nu ii vad sfarsitul daca bateria nu este incarcata 100% iar in jocuri maxim 1 ora jumate. Oricum se stie ca ASUS nu sunt tatici cand vine vorba de autonomie, avand in vedere ca laptopul are ecran de 16", placa video si procesor care nu au fost optimizate pentru a consuma cat mai putin, adica procesor din seria T si nu P sau cipset video construit pe 65 nm si nu 45 nm, mai sunt si alte aspecte care afecteaza autonomia, precum puterea bateriei si experienta firmei ASUS de a fabrica acumulatori comparativ cu HP sau Toshiba. In concluzie, dpdv. al autonomiei bateriei, modelul de la ASUS este slabut.

#31
Frank07

Frank07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2009
Salut. Si pe mine m-ar interesa acest laptop. Sunt din Oradea si am vazut laptop-ul azi la Metro da nu am avut destui bani la mine, din pacate, si nu eram total convins. Eram nedumerit de faptul ca este mai ieftin decat Acer-ul din oferta de la Metro, dar eu cred ca Acer-ul e mai scump deoarece vine la "pachet" cu Windows 7. Sper doar sa nu treaca pana maine, ar fi culmea culmilor :( Oricum, merci iuli84 pentru detalii.

Edited by Frank07, 22 November 2009 - 23:16.


#32
Frank07

Frank07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.11.2009
iuli spune-mi si mie te rog cum intru in BIOS din FreeDOS

#33
iuli84

iuli84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.10.2008
Normal se intra cu tasta Del dar mie mi-a mers cu F2 sau F1 unu din cele doua taste, numai stiu care :)
Pt. detalii PM, nu de alta dar sa nu poluam topicul.

Edited by iuli84, 23 November 2009 - 17:38.


#34
Chiril

Chiril

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 09.05.2006
si ce setari maxime la shift ai ca merge ? cu peste 24-25 de fps ?

#35
iuli84

iuli84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.10.2008
Rezolutia maxima, cea ma mare suportata de laptop, celelalte setari(detalii) la high, jocul merge cursiv, nu stiu cate cadre pe secunda, oricum nu mi-a facut nici cea mai mica poza pe parcursul jocului, aseara am jucat vreo doua ore, imi era mila de tastatura, la un moment dat ma prinsese jocul si nu imi dadeam seama ca apasam prea strident pe taste :)

Edited by iuli84, 24 November 2009 - 20:34.


#36
corneasca

corneasca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.11.2009
M-ar interesa si pe mine acest model.........detalii

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate