Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

4 modele Acer,1-Assus,1-Toshiba...ce sa aleg?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
corneasca

corneasca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.11.2009

View Postiuli84, on 3rd December 2009, 20:24, said:

Vad ca si Asus-ul este la reducere la flamingo, dar una peste alta poate nu se justifica diferenta de pret de 500 ron avand in vedere ca diferentele de performante intre Hd4650 ca placa video,procesor T6600 nu sunt cu mult peste performantele GT 220 si T4300 ale lui Asus, ca doar nu facem comparatie cu vre-un GTX  280 SLI + procesor I7 mai ales ca eu personal bag mana in foc ca peste un an de acum in colo ambele configuratii vor fi la fel de depasite moral, singura competitie fiind data poate de fiabilitate, desi ambele branduri Toshiba si Asus fiind cam la fel de fiabile.
Iar ca bani, sa iti ei un laptop inca este scump, eu unul recunosc ca am avut noroc cu oferta de la Metro in 10 rate egale, altfel nu blocam 2500 ron intr-un laptop.

:D ....ce justificare.....diferente sunt semnificative

#56
piuicodrut

piuicodrut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.12.2007
Salut! Am si eu laptop asus k61ic tot din Metro luat :D sa clarific mai mult lucrurile ... garantia este de 2 ani iar jocurile merg pe specificatii maxime,nici`un joc bagat pana acum nu a sacadat! catia,solidworks sau alte programe de genul asta ruleaza perfect ... bateria chiar este umpic cam dezastroasa pentru ca nu tine mai mult de 2 ore ... pacat ... dar eu am o problema foarte mare !!! NU ARE BLUESTUTZ ??? la metro si pe site la flamingo sau altex zice k are si bluestutz ... dar eu nu il gasesc ... e vreo combinatie de taste?sau e vre`un programel special?mentionez ca il am de cateva saptamani dar nu gasesc bluestutzu ... e defect al meu ?ca nu as grea sa sun la metro si sa fac gura pe degeaba :( ... astept raspuns si pe PM nu e problema!ciao

#57
iuli84

iuli84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 17.10.2008
da'l in masa de bluetooth, nici nu mi-am batut capul sa vad daca chiar are laptopul, am unul pe usb daca am nevoie :)

#58
piuicodrut

piuicodrut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.12.2007
pe mine unu chiar ma intereseaza daca intradevar are bluestutz sau nu ... dc sa dau bani pe o mizerie dinaia mica si sa mai ocupe si usb-ul degeaba cand pot sa am direct incorporat in laptop ...

pe mine unu chiar ma intereseaza daca intradevar are bluestutz sau nu ... dc sa dau bani pe o mizerie dinaia mica si sa mai ocupe si usb-ul degeaba cand pot sa am direct incorporat in laptop ...

#59
ripperu

ripperu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 03.12.2004
Fratilor!
Care nu ai cumparat K61ic inca, eu zic sa mai astepti un pic....

Se vor ieftini iarasi!  :lol:
http://antena3.ro/ec...zine_87008.html

#60
alinrotaru2006

alinrotaru2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.12.2006
piuicodrut, nici eu nu cred ca are "bluestutz" :) .Pe site-ul Asus are un installer, dar la un moment dat zice insert bluetooth device deci cred ca e pt usb.
La voi scade fps-ul in jocuri daca nu e laptopul la incarcat?Eu nu pot juca NFS Undercover pe setari maxime daca nu e bagat la priza.La fel si la PES 10.

#61
piuicodrut

piuicodrut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.12.2007

View Postalinrotaru2006, on 9th December 2009, 21:35, said:

piuicodrut, nici eu nu cred ca are "bluestutz" :) .Pe site-ul Asus are un installer, dar la un moment dat zice insert bluetooth device deci cred ca e pt usb.
La voi scade fps-ul in jocuri daca nu e laptopul la incarcat?Eu nu pot juca NFS Undercover pe setari maxime daca nu e bagat la priza.La fel si la PES 10.


ti`as ranspunde cu placere dar nush unde sa ma uit de fps :D


m`am interesat umpic si eu normal sa ai performante scazute cand este pe baterie ... nu am inteles dc dar la priza trage mai bine ... eu nu sesizat nimic in acest sens ... ciao

Edited by piuicodrut, 10 December 2009 - 12:14.


#62
alinrotaru2006

alinrotaru2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 17.12.2006
stie cineva cum pot sa fac sa controlez winampul cu butonul Fn+sageti? Am Windows 7 si imi deschide windows media center cand apas butoanele respective.

#63
Baronu252005

Baronu252005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.01.2010
Cine ma ajuta si pe mine cu o parere despre acest model de laptop    http://www.novashop....CFZaGzAod3S9a0w

Edited by Baronu252005, 19 January 2010 - 19:54.


#64
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 08.04.2006
Mai bine ia-l pe cel de la Metro de pe coperta cu video ATI 4650. Placile astea noi Intel cam au probleme.

#65
ripperu

ripperu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 03.12.2004

View Postalinrotaru2006, on 10th December 2009, 01:35, said:

piuicodrut, nici eu nu cred ca are "bluestutz" :) .Pe site-ul Asus are un installer, dar la un moment dat zice insert bluetooth device deci cred ca e pt usb.
La voi scade fps-ul in jocuri daca nu e laptopul la incarcat?Eu nu pot juca NFS Undercover pe setari maxime daca nu e bagat la priza.La fel si la PES 10.

ai reusit sa-l instalezi?

eu am bagat un BT Belkin pe USB si da numai mesaje de eroare, nu vrea nici mort!

nush ce sa fac? sa iau alt BT? are careva un BT compatibil care sa se pupe cu ASUS?

#66
msjohntm

msjohntm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 08.04.2006
Instaleaza asta: http://www.bluesoleil.com/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate