Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Promotie UPC ...3 luni cadou pentru orice serviciu nou

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009

View Postlafayette, on 1st February 2010, 05:37, said:

conform www.upc.ro
promotia se prelungeste pana la 28 februarie..

tu vezi in regula cand ai o anumita grila de programe, sa te trezesti ca iti dispar din programe ca se trezeste upc ca le baga in digital?si apoi tariful e la fel?
nu e normal.
din cate am vazut in pachetul tv.digital medium vor disparea vreo 4 programe,nu stiu care dar au anuntat ca le baga la alta grila,ca asa vor ei,si la alte tarife.

#38
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
discutam offtopic..
de bine ce fac..  aceasta digitalizare ,sunt copiati acum si de altii..

Edited by lafayette, 02 February 2010 - 17:15.


#39
yohoo

yohoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 26.01.2010

View Postdan965, on 23rd January 2010, 14:50, said:

si daca ei muta jumatate din programe pe large si pretul e acelasi inseamna ca poti ramane cu 3 programe si nu e nicio problema?

Ma intrebam si eu asta. In curand or sa mute si din canalele de muzica si asa mai departe. Si parca n-ar fi si asa scump cablul upc.

#40
alexiedb

alexiedb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.05.2006
De pachetul cinestart nu spune nimeni nimic?
Pe upc.ro nu exista nimic pana la ora asta (sau nu am gasit eu?) insa in lista de canale acestea apar insa sunt codate pt pachetul digital medium.

#41
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View Postalexiedb, on 2nd February 2010, 20:26, said:

De pachetul cinestart nu spune nimeni nimic?
Pe upc.ro nu exista nimic pana la ora asta (sau nu am gasit eu?) insa in lista de canale acestea apar insa sunt codate pt pachetul digital medium.

a aparut pachetul Cinestar..sa pus in vanzare cu data de 1 februarie..
Ai si mesaj pe stb...in cazul in care nu ai putut citi articolele de presa..
Cinestar este un pachet separat..nu face parte din medium...

#42
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
Promotia continua si in luna Martie..

http://www.upc.ro/home/promotie/

#43
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postlafayette, on 3rd February 2010, 06:43, said:

a aparut pachetul Cinestar..sa pus in vanzare cu data de 1 februarie..
Ai si mesaj pe stb...in cazul in care nu ai putut citi articolele de presa..
Cinestar este un pachet separat..nu face parte din medium...

Da, la un pret mai mare decat in alte parti!
La Dolce Cinestar costa 6 lei iar la UPC 8 lei.
Platesti mai mult pentru acelasi lucru.
Adica sa mai bage niste bani in buzunar, caci deh... nu sunt indeajuns de scumpi!

#44
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
daca compari calitatea DTH cu cablu...e clar..

Edited by lafayette, 05 March 2010 - 13:38.


#45
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postlafayette, on 5th March 2010, 13:38, said:

daca compari calitatea DTH cu cablu...e clar..

Cablul este platit oricum, pentru ca pachetul ala nu este gratis.
Nu e vorba de calitatea de cablu ci de content, care este acelasi.

#46
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostPORTOCAL, on 5th March 2010, 13:42, said:

Cablul este platit oricum, pentru ca pachetul ala nu este gratis.
Nu e vorba de calitatea de cablu ci de content, care este acelasi.
pentru unii conteaza si cum se pot viziona filmele din acel pachet.
"calitatea imaginii " pe unele DTH uri  e arhicunoscuta.

Edited by lafayette, 05 March 2010 - 13:51.


#47
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

View Postlafayette, on 5th March 2010, 13:47, said:

pentru unii conteaza si cum se pot viziona filmele din acel pachet.
"calitatea imaginii " pe unele DTH uri  e arhicunoscuta.


si daca vrei si ieftin si prost , ai alta oferta la alt operator, dar fara stb si abonamente ce se pot incheia...
sa nu amintesc ca poti sa nu platesti nimic, ptr ca criptarea N2 e ca o centurista..

Si asta justifica ce? Peste 30% mai mult la pret?

#48
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostPORTOCAL, on 5th March 2010, 13:54, said:

Si asta justifica ce? Peste 30% mai mult la pret?
pentru unii da...
si daca tot gandesti asa, nu avem nevoie de canale HD , sa dau un exemplu, sa platim in plus ptr ele..
ce Eurosport, HBO sau altele !!  se vad bine in SD  si pe tv uri cu lampi, si iesim si  mai ieftin..

#49
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
.. criminal, cata frectie la un picior de lemn?!
Treaba e foarte simpla, vrem bine, nu iarasi bine.
Nu castigi absolut nimic si nici macar nu poti face un rau mai mare niciunei companii de genul providerilor cunoscuti.

Cea mai mare imbecilitate printre posturile cu pricina, este subiectul ingroparii cablurilor. Trezeste-te. Nu UPC si nici un alt operator nu are dreptul sa sape si sa creeze spatiile unde vor fi ingropate magistralele.  Este o vitamai problema inca de rezolvat.
Din acest punct de vedere era si firesc ca o firma sa nu puna botu cum se spune, si sa insire la nesfarsit fibra care urma sa fie ingripata. Cam cat din acea fibra se poate recupera, dincolo de manopera mai mare ce urmeaza sa coste inca providerii  cu fibra montata deja pe stalpi? Imens.
Asadar sunt nu sunt multi 30mil, macar sa fie cu cap investiti.
Nu va fi absolut nicio problema pt. UPC sa schimbe modemurile. Clientii sustinem asta, prin pretul platit, si nu doar atata sustinem.

#50
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,214
  • Înscris: 08.12.2006

View PostPORTOCAL, on 5th March 2010, 13:15, said:

Da, la un pret mai mare decat in alte parti!
La Dolce Cinestar costa 6 lei iar la UPC 8 lei.
Platesti mai mult pentru acelasi lucru.
Adica sa mai bage niste bani in buzunar, caci deh... nu sunt indeajuns de scumpi!
Te intreb , fara nicio tentativa de ironie, dar vreau sa imi raspunzi sincer...ai vazut cum se vede , pe un televizor LCD HD FULL de pest 96 diagonala, imaginea transmisa de cei de la UPC decodata prin intermdiul decodorului HD, si ai vazut cum se vede HD-ul de la UPC (HBO , TVR 1 sau Eurospor in special)......daca nu...ar fi bine sa te abtii de la comentarii, daca da , spune-mi sincer, unde altundeva, in Romania, ai mai vazut imaginea pe care o au cei de la UPC , ma refer strict pe un televizor cu o diagonala mare (mai mare de 96). Eu de exemplu am doua televizoare de 106 inch HD si am UPC, taica-meu are un televizor de 106 si are DOLCE, frate-meu are un televizor tot de 106 si are RDS.......cand sunt la ei in vizita si ma uit la televizor, ma gandesc numai cum sa fac sa plec mai repede sa ajung acasa sa ma uit la televizorul meu...UPC, ,la calitatea imaginii, este net superior celor de la Dolce si celor de la RDS, si spun NET SUPERIOR cu toata gura si cu toata siguranta.
Nu le tin partea, nu ma intereseaza de conducerea si de strategia lor de companie, eu stiu doar ca sunt un client foarte multumit pe partea de televiziune, multumit spre nemultumit pe partea de internet, iar telefonie de la ei, mie personal, mi-a fost inutila (nu zic proasta sau scumpa, ba din contra) si am renuntat la telefonul de la UPC.
Personal, eu cred ca pe partea de televiziune, isi justifica pretul cu o idee mai mare decat la concurenta, parerea mea, adica pe televiziune le dau banii cu drag deoarece sunt super multumit, nu m-au dezamagit, la internet este alta poveste.

Edited by cuculea, 05 March 2010 - 15:59.


#51
elvis77ro

elvis77ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 10.01.2007
..si pentru orice nemultumit, client, platitor   ... nu va lasati, frecati-le ridichea. Absolut degeaba ne lamentam aici, bagam o injuratura si le frecam ridichea la telefon, e si interesul nostru sa se rezolve problemele ce intervin.

#52
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

View Postelvis77ro, on 5th March 2010, 17:08, said:

..si pentru orice nemultumit, client, platitor   ... nu va lasati, frecati-le ridichea. Absolut degeaba ne lamentam aici, bagam o injuratura si le frecam ridichea la telefon, e si interesul nostru sa se rezolve problemele ce intervin.
exact.

#53
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,911
  • Înscris: 25.01.2007

View Postcuculea, on 5th March 2010, 15:57, said:

.cand sunt la ei in vizita si ma uit la televizor, ma gandesc numai cum sa fac sa plec mai repede sa ajung acasa sa ma uit la televizorul meu...UPC, ,la calitatea imaginii,

sigur nu pleci din alte cauze? fara suparare, am ras la faza asta...ca idee. ai tai ce zic?
ma gandeam ca te duci sa cumperi paine, e rand , dar tu te bagi in fata sa iei ma repede sa te duci "mai repede sa ajung acasa sa ma uit la televizorul meu...UPC, ,la calitatea imaginii..."

#54
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

View Postslai, on 6th March 2010, 14:11, said:

sigur nu pleci din alte cauze? fara suparare, am ras la faza asta...ca idee. ai tai ce zic?
ma gandeam ca te duci sa cumperi paine, e rand , dar tu te bagi in fata sa iei ma repede sa te duci "mai repede sa ajung acasa sa ma uit la televizorul meu...UPC, ,la calitatea imaginii..."
eu pe analogic am o calitate exceptionala a imaginii ... lafel si pe analogic.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate