Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Recuperare date raid0

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
danchifoto

danchifoto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2006
m-am trezit ca mi-am formatat partitia raid incercand sa fac un stik usb boot-abil cu un utilitar ..nu mai stiu care ( de nervi)

AM REZOLVAT ASA

  in loc de 1,2T ntfs vedeam o partitie de 1,2T fat32 (dubios)

clic dr. My Computer - Manage - Disk Management -  aici apareau 2 discuri de 1,2T (iar dubios) - dat delete la ambele - rezultat - unalocated space 1,2T


- Instalat   - Active Partition Recovery Enterprise - gasiti stiti voi pe unde
- scanat  - ( am oprit scanarea dupa ce a raportat ca a gasit 4 partitii - 2 din incercari esuate de recuperare anterioare cu alte softuri + 1 fat32 + 1 NTFS denumita RAID cum o aveam eu )
- clik dr pe ce care ma interesa - RESTORE-
- GATA - am scapat.

poate ajuta pe cineva aceste informatii

pt alte intrebari  YM  [email protected]

#2
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

 danchifoto, on 31st October 2009, 23:01, said:

poate ajuta pe cineva aceste informatii

pe altineva nu-l prea poate ajuta ca cred ca esti unicul cu asa maini strambe.  :lol:

p.s. apropo partitia nu a fost formatata ci doar i s-a rescris MBR-ul. sunt 2 lucruri absolut diferite unde in cazul tau se face un simplu rebuild a PT-ului iar in cazul formatarii trebuie sa dai din coate pentru a recupera datele. that's all

Edited by starpom, 01 November 2009 - 16:15.


#3
danchifoto

danchifoto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 18.08.2006
poate e adevatar ce spui tu , dar daca a fuctionat pt mine poate fuctiona si pt altii - eu incercam sa ajut in urma unei experiente proprii nu vad de ce ar trebui sa te aprinzi asa si sa ma faci " maini strambe" inteleg ca esti un user experimentat si cu state vechi dar...

p.s. - "Recupeari date si reparatii had disc
Oferim servicii profesionale recuperari date si reparatii hard disk.

contact 0727940456
YM igor.pendus

detalii pe site www.drzone.ro " -  asta era problema ta sa inteleg?

p.s.2 -  ia-o ca pe-o reclama gratuita .

Numai bine!

#4
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

 danchifoto, on 12th November 2009, 09:53, said:

poate e adevatar ce spui tu , dar daca a fuctionat pt mine poate fuctiona si pt altii - eu incercam sa ajut in urma unei experiente proprii nu vad de ce ar trebui sa te aprinzi asa si sa ma faci " maini strambe" inteleg ca esti un user experimentat si cu state vechi dar...

la asa marime puteai sa creezi partitie doar in FATx si nicidecum in fat32. uite eu am un asa caz cand raidul LVM din linux a fost doar transformat in windows dinamic disk. poate te apuci tu sa il faci la loc cu acronis? te si platesc  :lol:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate