Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

MAXTOR 250 gb model 6L250RO. AJUTOR!

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
wolf2006fox

wolf2006fox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.05.2007
Sunt nefericitul posesor al unui HDD Maxtor care aseara a clacat, mai exact este mort. Se pare din cateva investigatii ca ar fi placa electronica de pe el. Problema cea mai grava este ca am toate pozele salvate pe acest disc si nu mai am posibilitatea sa le iau de pe el. Destept ce sunt nu am mai salvat pe nimic aceste poze (am tot amanat). Pana nu te frigi odata crezi ca tie nu ti se poate intampla si nu stii cat este de importanta o copie de rezerva. V-as ruga daca ma puteti ajuta cu un hard eventual cu sectoarele stricate dar care are placa buna ( sa fie recunoscut de calculator) sau un tip care stie si are cu ce sa recupereze aceste date de pe HDD.
Hard discul este un MAXTOR de 250gb PATA 133 Model : 6L250R0 QuickView
Daca cineva dintre voi are de vanzare un astfel de HDD il cumpar chiar si numai pentru acea placa dar sa mearga. Astept raspunsurile celor care ma pot ajuta cat mai repede posibil. Va multumesc tuturor care ma veti ajuta.

Edited by wolf2006fox, 30 October 2009 - 21:32.


#2
salvero

salvero

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 16.11.2008

 wolf2006fox, on 30th October 2009, 22:30, said:

Sunt nefericitul posesor al unui HDD Maxtor care aseara a clacat, mai exact este mort. Se pare din cateva investigatii ca ar fi placa electronica de pe el. Problema cea mai grava este ca am toate pozele salvate pe acest disc si nu mai am posibilitatea sa le iau de pe el. Destept ce sunt nu am mai salvat pe nimic aceste poze (am tot amanat). Pana nu te frigi odata crezi ca tie nu ti se poate intampla si nu stii cat este de importanta o copie de rezerva. V-as ruga daca ma puteti ajuta cu un hard eventual cu sectoarele stricate dar care are placa buna ( sa fie recunoscut de calculator) sau un tip care stie si are cu ce sa recupereze aceste date de pe HDD.
Hard discul este un MAXTOR de 250gb PATA 133 Model : 6L250R0 QuickView
Daca cineva dintre voi are de vanzare un astfel de HDD il cumpar chiar si numai pentru acea placa dar sa mearga. Astept raspunsurile celor care ma pot ajuta cat mai repede posibil. Va multumesc tuturor care ma veti ajuta.
Ca sfat apeleaza la  o firma de recovery , pentru alte amanunte PM.
Datele se pot recupera dar schimbarea electronicii fara urmarea altor proceduri specifice nu te
pot ajuta ci dimpotriva.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate