Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

Prelungire abonament

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Baby6891

Baby6891

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.06.2007
Am abonament la Cosmote facut pe 2 ani. Cei doi ani vor expira in iulie 2010. Nu se poate sa imi prelungesc de acum abonamentul cu inca 1 an (sau 2...cum o fi oferta acum)  si practic acei ani sa se acumuleze  (adica din iulie inca 1-2 ani)?
Stiu ca la orange si vodafone e posibil asta...dar de Cosmote nu am auzit pana acum. Mie mi s-ar parea normal sa fie la fel...ca intr-un fel e in interesul lor.
M-ar bate gandul sa-mi iau un Samsung S5230...si parca nu as vrea sa-l iau la liber. Asa ca m-am gandit la varianta cu prelungit abonamentul...daca o merge...  :confuzzled:

#2
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Pai, pe la Orange, merge sub pretextul renuntarii la abonament in ziua in care acesta expira :)
Acum nu stiu cum e la Cosmote , dar poti sa incerci varianta asta :)

#3
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Iti spun eu cum e la cosmote: poti prelungi abonamentul doar cu 1 luna inainte ca acesta sa expire si in plus nu te sfatuiesc nici atunci sa il prelungesti ci sa il reziliezi si sa faci altul nou (Cu riscul ca vei avea alt nr) pt ca ei sunt BATUTI IN CAP si fac oferte mai bune abonatilor noi decat celor existenti.
Sper ca te-am lamurit :D .

#4
mihu30

mihu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 09.07.2009
Mie in dece,brie imi expira cei 2 ani si as cam vrea sa nu imi mia prelungesc abonamentul asta...Cum sa fac mai bine sa dau tel la rel clienti si sa le comunic decizia mea sau sa ma duc la Germanos unde am afacut abonamentul si sa il reziliez de acolo ?

#5
Baby6891

Baby6891

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 19.06.2007

View PostSuperMelon, on 29th October 2009, 08:37, said:

Iti spun eu cum e la cosmote: poti prelungi abonamentul doar cu 1 luna inainte ca acesta sa expire si in plus nu te sfatuiesc nici atunci sa il prelungesti ci sa il reziliezi si sa faci altul nou (Cu riscul ca vei avea alt nr) pt ca ei sunt BATUTI IN CAP si fac oferte mai bune abonatilor noi decat celor existenti.
Sper ca te-am lamurit :D .
multumesc de raspuns... da, m-am cam lamurit....  :mellow:

#6
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View Postmihu30, on 30th October 2009, 09:07, said:

Mie in dece,brie imi expira cei 2 ani si as cam vrea sa nu imi mia prelungesc abonamentul asta...Cum sa fac mai bine sa dau tel la rel clienti si sa le comunic decizia mea sau sa ma duc la Germanos unde am afacut abonamentul si sa il reziliez de acolo ?

trebuie sa faci cerere scrisa. iti recomand sa mergi intr-un shop cosmote. dureaza 30 de zile rezilierea. bafta.

#7
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostSuperMelon, on 29th October 2009, 08:37, said:

Iti spun eu cum e la cosmote: poti prelungi abonamentul doar cu 1 luna inainte ca acesta sa expire si in plus nu te sfatuiesc nici atunci sa il prelungesti ci sa il reziliezi si sa faci altul nou (Cu riscul ca vei avea alt nr) pt ca ei sunt BATUTI IN CAP si fac oferte mai bune abonatilor noi decat celor existenti.
Sper ca te-am lamurit :D .
Nu este adevarat.
Poti sa iti prelungesti abonamentul cu 2 luni inainte ca acesta sa expire. :)

#8
Agapis_

Agapis_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.06.2008
Cosmote nu a preluat doar Zapp, ci și procedura de reziliere de la Zapp. Acum, dacă la încheierea contractului faci cerere de reziliere și dacă întârzii cu plata 2-3 zile de la data scadentă ei îți prelungesc unilateral abonamentul.

#9
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Pe ce durată îl prelungesc? Încă o lună sau cum?

#10
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
inca 1 an, poate 2 depinde de perioada initiala. dar asta cred ca se aplica doar abonatilor telemobil.

#11
Agapis_

Agapis_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 16.06.2008

View Postaum, on 5th November 2009, 18:59, said:

inca 1 an, poate 2 depinde de perioada initiala. dar asta cred ca se aplica doar abonatilor telemobil.

Eu mă refer la un abonament Cosmote, nu Telemobil. Au preluat practica de la Telemobil, cu prelungirea abuzivă a abonamentului, chiar dacă faci cerere de reziliere. Mi-a lăsat impresia că Telemobil a achiziționat Cosmote și nu invers. Bineînțeles, pentru asta se leagă de un paragraf din contract, interpretabil. Dar ce să mai spunem, că și Constituția e interpretabilă.

Edited by Agapis_, 05 November 2009 - 19:51.


#12
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
atunci bine ca am scapat de ei la fix! :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate