Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Pentru posesorii de biciclete

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Soacra

Soacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.06.2004
Am o bicicleta RICH BiKE, made in Romania.
Pe cert. de garantie scrie asa:
"Revizia tehnica a bicicletelor in perioada de garantie se va face obligatoriu in cadrul unitatii service autorizate (contra cost) o data la 3 luni."

Asta inseamna ca o data la 3 luni, timp de 2 ani de zile cat e garantia, trebuie sa ma duc la revizie si sa dau si bani? Nu am mancat nici o virgula din text care mi se pare foarte interpretabil.

#2
as xxl

as xxl

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 13.02.2003
pare interpretabil si interpretarea este chiar asta:
tu cumparator ai doua optiuni
1. te duci la fiecare trei luni si platesti revizia (probabil chestii marunte, gresare, curatare, strans suruburi), evident supraestimat la pret, DAR ai garantie.
2. nu te duci la revizie, NIX garantie.

oricum ai da-o magazinul castiga, nu?

auz, nu ca-s rautacios, da' de ce nu ai cetit chestia aia in magazin, eventual inainte sa dai banii ?

#3
Soacra

Soacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.06.2004
Nu mi se pare ca ai fi rautacios, ezista o ezplicatie, am luat de la Metro si certificatul ti-l da DUPA ce treci pe la casa...eu eram deja calare pe bicicleta asa ca cine sa mai citeasca?   :D
Concluzia: CASCATI OCHII CAND LUATI BICICLETA RICH BIKE MADE IN ROMANIA de RICKY IMPEX SRL !!!  :deadtongue:

#4
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
Si la DHS e exact acelasi certificat de garantie....oricum, la strans un surub si uns cu ulei, cu mult suport moral si masca de sudura :D , ma bag si eu, nu merita deranjul sa merg tocmai in service pt ceva ce-mi ia 10 min, iar de garantie daca e sa ai nevoie, ai in prima luna de folosire, mai departe....nu prea iti e de folos.

#5
Soacra

Soacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 04.06.2004
Ma gandesc sa nu se duca dracu ceva mai scump, cum ar fi butucul spate, in rest am vazut ca sunt preturi mici la camere, pedale etc. Cat costa un butuc spate sau ceva rulmenti? Banuiesc ca e de ordinul 100-200 mii?

Si altceva...nu reusesc deloc sa schimb vitezele una dupa alta, de fiecare data ori sar cate doua, trei, ori nici una, depinde cat imping in maneta aia  :huh:

#6
cristiiaan

cristiiaan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.01.2008

View PostSoacra, on 23rd May 2005, 10:22, said:

Am o bicicleta RICH BiKE, made in Romania.
Pe cert. de garantie scrie asa:
"Revizia tehnica a bicicletelor in perioada de garantie se va face obligatoriu in cadrul unitatii service autorizate (contra cost) o data la 3 luni."

Asta inseamna ca o data la 3 luni, timp de 2 ani de zile cat e garantia, trebuie sa ma duc la revizie si sa dau si bani? Nu am mancat nici o virgula din text care mi se pare foarte interpretabil.

Nu-ti refuza nimeni garantia, pe motiv ca nu ai facut reviziile. Fapt testat de mine.

#7
tookie

tookie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 16.09.2009
Click me!"]http://www.tookie.ro/biciclete.sc.html[/post]

View Postcristiiaan, on 22nd June 2009, 20:59, said:

Nu-ti refuza nimeni garantia, pe motiv ca nu ai facut reviziile. Fapt testat de mine.

Si eu zic la fel pentru ca am un magazin pentru copii,  bicicletele sunt importate si au garantie 2 ani. Daca se strica ceva (nu s-a intamplat inca) nu zice nimeni nimic de revizie (nici nu scrie in certificat de asa ceva). Poate asta e vreo noua teapa made in Romania. Bicicletele le vedeti aici http://www.tookie.ro/biciclete.sc.html.

Edited by tookie, 16 September 2009 - 16:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate